Pagina 1 van 1

GPS-unit voor D3300

Geplaatst: vr jul 17 2015 7:26 pm
door Wally118
Ik ben op zoek naar een GPS-unit voor mijn D3300 maar ik kan eigenlijk alleen maar de GP-1a van Nikon vinden die op mijn toestel zou passen. Nu vind ik deze nogal aan de prijzige kant (of is bijna €200,- normaal voor zo'n dingetje??) dus ben ik verder gaan zoeken naar een andere optie maar die kon ik zo dus niet vinden.
Weet iemand toevallig nog een andere optie waarmee ik toch geotags kan aanbrengen in mijn foto's of is de GP-1a voor mij de enige mogelijkheid??

Re: GPS-unit voor D3300

Geplaatst: vr jul 17 2015 7:45 pm
door JvdKooij
ik gebruik nu zelf een igotu 120 om naderhand de coördinaten te koppelen.
Dat is vrij simpel te doen.
Enige nadeel dat ik vind is dat je hoogstens 1 dag kan doen met de power, wat meer dagen zou fijn zijn als je een trektocht maakt en niet elke dag kan opladen.

Re: GPS-unit voor D3300

Geplaatst: vr jul 17 2015 7:57 pm
door CaptainHook
Tip:

Kijk eens op amazon.de of eBay. Er is genoeg te vinden qua GPS units voor de D3300.
Prijzen van 65 euro (en zelfs minder) zie ik ook al. :idea:

Re: GPS-unit voor D3300

Geplaatst: za jul 18 2015 10:29 am
door gijs sandberg
Beste Wally,
re: nog een andere optie
Ja er zijn vele wegen die naar Rome leiden.
Voor de Nikon GP-1 waren er al andere fabrikanten met direct koppelbare GPS units.
Daarnaast zijn er vele apparaten die een koppelbaar GPX bestand kunnen maken.
De koppeling heet in mijn engelstalinge View NX2 software Log Matching.
Groeten, Gijs

Re: GPS-unit voor D3300

Geplaatst: za jul 18 2015 10:47 am
door Drikus70
je kan ook evt je telefoon gebruiken als het een android toestel of iphone is:
http://www.geotagphotos.net/
Is te gebruiken icm Lightroom:
https://www.youtube.com/watch?v=9tV0piYKczI

Re: GPS-unit voor D3300

Geplaatst: za jul 18 2015 4:24 pm
door Léon Obers
Inderdaad, er is een hele bunch aan (gratis) GPS loggers voor Android en iOS smartphone met extra mogelijkheden die veel verder gaan dan zo'n blokje wat je op de camera zet. Vraag komt geregeld op het forum voorbij.
Zie o.a: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 97#p777497" onclick="window.open(this.href);return false;

Bovendien, zo'n los blokje voor op de camera met een specifiek aansluitstekkertje past niet op andere merk camera's of zelfs binnen hetzelfde merk Nikon camera maar bijv. bij een pro-body. Dat maakt het gebruik van zo'n los blokje relatief beperkt.

Re: GPS-unit voor D3300

Geplaatst: ma jul 20 2015 6:56 am
door Wally118
Top!! Thnx voor de feedback allen!!