Pagina 1 van 2

Dolomieten

Geplaatst: za aug 08 2015 1:48 pm
door josti
Vorige maand een paar weken in de Dolomieten geweest. Wat een indrukwekkend landschap! Heb nog nooit zoveel foto's gemaakt tijdens een vakantie :D . Het is moeilijk om hieruit te selecteren natuurlijk. Onderstaand een aantal foto's die ik zelf de moeite waard vind. Omdat ik nog niet zoveel met landschappen heb gedaan in het verleden, zie ik graag feedback op deze serie. Ik heb ook een paar panorama's proberen te maken.

#1 Avondlicht op Passo di Falzárego panorama
Afbeelding


#2 Avondlicht op Passo di Falzárego
Afbeelding


#3 Passo di Sella panorama
Afbeelding


#4 Tre Cime di Lavaredo panorama
Afbeelding

#5 Cortina bij het vallen van de avond panorama
Afbeelding


#6 Lago di San Caterina
Afbeelding

#7 Lago d'Anterselva
Afbeelding


#8 Lago di Misurina
Afbeelding


#9 Windvanen bij Cortina panorama
Afbeelding


#10 UItzicht bij Rifugio Auronzo
Afbeelding


#11 Bergmeertje bij Tre Cime di Lavaredo
Afbeelding

#12 Rifugio Locatelli
Afbeelding

Bedankt voor het kijken, groet, Jos

Re: Dolomieten

Geplaatst: za aug 08 2015 2:09 pm
door Frankie
1, 3 en 9 favoriet, mooie afwisselende serie !

Re: Dolomieten

Geplaatst: za aug 08 2015 8:47 pm
door reneo57
Geweldige serie, voor mij foto 6 als favoriet.

Re: Dolomieten

Geplaatst: za aug 08 2015 8:57 pm
door Highlander
Mooie serie Jos, ik zie zo één twee niet wat beter had gekund

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 8:39 am
door bcvthul
Geweldige serie Josti! Ik kan moeilijk kiezen... Mijn voorkeur gaat uit naar (qua compositie) foto 12. Deze lijkt echter wat (te?) donker te zijn.

Waarom is foto 5 zo 'plat'. Deze lijkt wat krap aan de bovenkant.

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 8:49 am
door Patrick
Het mooiste stuk Alpen dat ik ken. Dank voor het delen. Een paar foto's herken ik direct.

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 8:55 am
door CaptainHook
Heerlijke landschappen. :thumbup:
:idea: Had bij sommige foto's imho nog wat specifiekere nabewerking mogen hebben, zodat er ietsie meer dieptewerking gecreëerd kan worden.
Jammer dat er geen links naar de originelen op flickr staan c.q. dat ze voorzien zijn van GPS EXIF data. :(
De D810 is zo'n beest van een camera, zowel op DR als op resolutie gebied, waarom dan 'slechts' deze miniplaatjes? Zo'n fantastisch landschap en deze fraaie condities verdienen meer!

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 9:31 am
door FritsS
Fantastische landschapsfoto's met voor mij als mooiste foto 2 of 10. :clap: Een prachtig ruig, maar toch toegankelijk gebied.

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 10:05 am
door josti
Dank voor jullie reacites.
@Patrick: ik denk dat ik dat wel met je eens kan zijn, hoewel ik nog lang niet alles heb gezien :wink:
@bcvthul: 5 is plat omdat het een panorama is op ± 35mm. verder uitzoomen gaf in mijn ogen een te aanwezige voorgrond of een te donkergrijze egale lucht.De laatste (12) kan in nog eens naar kijjken: ik snap wat je bedoelt. Waarschijnlijk heb ik daar (midden op de dag) een pola filter gebruikt om de lucht nog wat dieper blauw te maken.
@CaptainHook: GPS gebruik ik volgens mij niet, maar de EXIF staat er volgens mij bij. Ik heb de NEF's omgezet naar jpeg en die op Flickr gezet. Daarvan heb ik het origineel hier gepost. (zo groot mogelijk volgens mij :huh: ).Maar ik laat mij graag wijzer maken door de Captain of panorama's :wink2: Ik ben nog niet zo heel goed thuis in LR en nog minder in PS: kan je toelichten hoe je wat meer dieptewerking kunt creëren?

Groet, Jos

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 10:39 am
door CaptainHook
De (een gedeelte van de)EXIF staat er wel bij, maar de EXIF metadata velden voor GPS info zijn niet ingevuld.
M.a.w. je kunt heel makkelijk, of al lokaal (b.v. met ViewNX2 of LR of een andere tool) de geografische locatiedata invullen en dan worden ze automagisch meengenomen als de foto's op flickr staan en worden ze keurig getoond op een kaart. Of je kunt ze in flickr toevoegen. Of tijdens het maken v.d. de foto een GPS device aan je body die gelijk de goede coördinaten opslaat.
Is imho zoveel informatiever, zeker voor vakantiefoto's.

Als je een veel hogere resolutie upload naar flickr, kun je gewoon de gewenste HTML url code gebruiken voor dit forum (zie bijvoorbeeld mijn diverse foto's die alhier regelmatig gelinkt zijn). Dan kies je b.v. voor de 1600 pixel wide code om hier te tonen en je laat de tweede regel v.d. url html code ook staan; die verwijst dan naar de originele plaat op flickr. Vervolgens kan iemand er dan zelf voor kiezen om een andere resolutie te kiezen. En/of flickr rescaled je image, afhankelijk van de gebruikte browser c.q. desktop/mobile device waarmee je eea bekijkt. M.a.w. waarom zou je zelf allerlei rescale fratsen gaan uithalen als flickr dat al voor je kan doen! :D

Diepte toevoegen bedoel ik mee dat je een deelonderwerp van een landschap met selectieve selectietools onderscheidt van de rest van je foto. Door b.v. meer/minder contrast, meer/minder tonal aanpassing, meer/minder details aan te passen. En alles zodanig subtiel dat je eigenlijk niet kunt zien dat het aangepast is, maar dat het wel de totaalindruk wat meer 'impact' geeft.
zie o.a. dit voorbeeld: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 50#p791050" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 11:42 am
door Johan v. V.
Mooie serie, maar sommige foto's zijn me te donker. Zoals 6 en 12.

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 2:02 pm
door josti
@bcvthul en JohanvV: ik heb 6 en 12 naar aanleiding van jullie (terechte :thumbup: ) feedback wat aangepast; beiden iets meer belichting en lokaal nog wat extra. Ook helderheid omhoog (was ik vergeten bij de eerste versie zag ik :oops: )

Groet, josti

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 3:35 pm
door reneo57
Kwestie van smaak Johan, ik zou er niks meer aan doen perfect zo.

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 3:56 pm
door Saskia Janssen
zo, er komt weer een bestemming bij op mijn lijstje "vakantieplekken to do"
:D
zijn goed gelukt, ik ben verkocht hihi

Re: Dolomieten

Geplaatst: zo aug 09 2015 4:45 pm
door Johan v. V.
Dat scheelt een slok op een borrel! :thumbup: