Pagina 1 van 1

Ring flitser of....?

Geplaatst: zo aug 09 2015 1:46 am
door Matthijs
Een gewone flitser met een softbox ? Als ik een ringflitser koop wordt het er max. eentje van 50€. Wordt het een gewone flitser dan wordt het waarschijnlijk de SB-600... Ik koop/maak er dan nog wel een softbox bij om hard licht te voorkomen.

Wat raden jullie aan voor macrofotografie ?

Zijn er van andere merken ook nog goedkopere flitsers?

Re: Ring flitser of....?

Geplaatst: zo aug 09 2015 8:15 am
door plincky
Een ringfkitser van €50,-?
Neem aan dat je dan zo'n led lamp/flits bedoeld? Deze geven heel erg weinig licht over het algemeen.het zijn led lampjes die ook kunnen knipperen en is niet echt een flits.
Ik zou lekker voor de SB600 gaan. Die kan je ook nog voor diverse andere dingen gebruiken en is op meerdere manieren heel goedkoop te modificeren voor macro fotografie.

Re: Ring flitser of....?

Geplaatst: zo aug 09 2015 8:48 am
door Hans Braakhuis
Een ringflitser geeft schaduwloos licht, ik houd er niet van.
Een ringflitser en een ledlamp hebben een lage licht opbrengst. Zijn dus niet universeel bruikbaar.
Nikon flitsers hebben ook tweedehands een hoge prijs. De SB-600 ging in het laatste half jaar voor 160 euro over de toonbank. kijk eens goed wat je nu betaald voor een misschien wel 11 jaar oude flitser. Ga gewoon voor een nieuwe SB-700.

En kijk hier eens: http://www.hansbraakhuis.nl/macro.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
bij pagina 47 en verder naar de oplossingen, waaronder deze voor slechts één cent:

Afbeelding

Re: Ring flitser of....?

Geplaatst: zo aug 09 2015 8:51 am
door plincky
Er staat een SB 600 voor €100 hier op het forum te koop.

Re: Ring flitser of....?

Geplaatst: zo aug 09 2015 11:09 am
door Bravo053
Staat hier inderdaad te koop: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... =5&t=61634" onclick="window.open(this.href);return false;

En een flitser geeft je inderdaad meer mogelijkheden, ook met het oog op de toekomst