Pagina 1 van 1

overstap naar D7200 of...

Geplaatst: wo jan 27 2016 7:48 pm
door lieke33
Hallo allemaal,

Ik heb momenteel een D3200. Echter ik begin af en toe wat tegen beperkingen aan te lopen. Ik ben (nog) niet professioneel met fotografie bezig maar doe af en toe wel opdrachten voor vrienden/familie.
Wat het instellen van de camera betreft mis ik de snelheid waarmee ik deze kan instellen, de autofocus die moeite heeft met scherpstellen in het donker, snel ruis op nacht/avond opnames... enfin, ik overweeg dus de overstap naar de D7200... of zou ik dan ineens naar een fullframe gaan met name de D610?

Het budget voor een D750 is er niet mits is ook sowieso de DX lenzen moet vervangen als ik de overstap maak naar fullframe. De D610 is dan echt wel een maximum...

Wat denken jullie?

Ik doe voornamelijk portretfotografie en hondenfotografie maar ik hou er ook van om tijdens het blauwe/gouden uurtje op stap te gaan met de camera. Groet.

Re: overstap naar D7200 of...

Geplaatst: do jan 28 2016 9:01 am
door Gerard de Zwaan
@lieke33

De D7200 is al een heel stuk beter dan de D3200. Ik heb zelf de overstap gemaakt van de D3200 naar de D7200 waar ik geen spijt van heb. Ook ik liep tegen wat beperkingen van de D3200 op. Als ik je eisen zo bekijk is de D7200 zeker een goede optie(van uitgaande dat je DX lenzen al hebt). Als er budget nog is zou je een grip erbij kunnen nemen voor portret foto's.
Ik heb inmiddels ook een filmpje met de D7200 gemaakt, het is te zien op https://youtu.be/2gnOXTo-2jU , ik heb de foto's ik heb gemaakt met de D7200 niet bij de hand.

Re: overstap naar D7200 of...

Geplaatst: do jan 28 2016 9:34 am
door ArendV
Lees dit draadje ook nog eens door.
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 18&t=62763

Ik weet niet welke objectieven je nu hebt, maar een lichtsterke prime zoals de 50mm f/1.8 voor portretten zou een eerste stap kunnen zijn i.p.v. een nieuwe camera.
De D3200 is een erg goede camera die ook op hogere ISO's prima kan presteren bij een goede belichting en ook de autofocus is zeker niet slecht voor een instapcamera.
Dus liggen de beperkingen echt bij jouw camera of kan het meer leren over de juiste camera instellingen en de belichtingsdriehoek een eerste stap in verbetering zijn?

Re: overstap naar D7200 of...

Geplaatst: vr jan 29 2016 8:10 pm
door lieke33
De 50mm heb ik al in mijn bezit. Was mijn eerste aankoop na het toestel zelf. :)

Re: overstap naar D7200 of...

Geplaatst: zo jan 31 2016 2:46 pm
door JurjenF
Al;tijd lastige keus : DX upgraden of overstappen naar FX. Beiden hebben voor- en nadelen die al voldoende zijn uitgemolken op dit forum. voornaamste beperking is altijd budget. Kan en wil je het er voor uitgeven zou ik FX nemen, anders een upgrade van je 3200 naar 7100 of 7200.