Pagina 1 van 1

Muis operatie

Geplaatst: wo nov 02 2016 4:55 pm
door Richard
Om preciezer te zijn: Logitech M570 trackball - eerder gebruikt in Macro-raadseltje: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 10#p787898

Zowel op het werk als thuis gebruik ik er een en op beide locaties is het de tweede trackball; klikken wordt na verloop van tijd vervelender. Op het werk zo erg dat één klik te vaak in 2 klikken resulteerde. Dat was ik vorige week zo zat dat ik een speuractie via Google heb gehouden en deze film tegen kwam: https://www.youtube.com/watch?v=eDoXMJyimDU - ook films om de schakelaars te vervangen, dat is mogelijk een volgende stap.

Film succesvol gevolgd en de trackball werkt al weer een week naar het zin. Dit type schakelaar wordt in meerdere type Logitech muizen gebruikt. Eén verhaal was dat iemand al een vierde trackball had aangeschaft vanwege dit euvel...

Hoewel niet zo erg als op het werk was de thuis trackball ook enigszins eigenwijs met soms dubbelklikken te geven waar ik er maar één had gegeven. Aldus een operatietafel klaar gezet voor de patiënt.

1.
Afbeelding
834-16.jpg op Flickr

2. Inwendige van de trackball. Deze schakelaar ziet er anders uit als in de film en de trackball en op het werk verklaart waarom de thuis trackball anders reageert als die op het werk. Alleen de schakelaar van de linker knop neem ik onder handen.
Afbeelding
834-17.jpg op Flickr

3. Open gemaakte schakelaar van de zijkant
Afbeelding
834-18.jpg op Flickr

4. Bovenaanzicht van de open gemaakte schakelaar
Afbeelding
834-19.jpg op Flickr

5. Gewraakte onderdeel
Afbeelding
834-20.jpg op Flickr

6. Gewraakte onderdeel behandeld
Afbeelding
834-21.jpg op Flickr

7. Gewraakte onderdeel gemonteerd
Afbeelding
834-22.jpg op Flickr

8. Waar een zoomkap van de 105 al niet goed voor is: printplaat hoger om de schakelaar gemakkelijker in elkaar te zetten
Afbeelding
834-23.jpg op Flickr

En de muis klikt weer naar tevredenheid :D

Re: Muis operatie

Geplaatst: wo nov 02 2016 5:48 pm
door BlackBox
Nice.

Re: Muis operatie

Geplaatst: wo nov 02 2016 6:49 pm
door marcel.b
Is wel een harige muis :lol: mooi !

Re: Muis operatie

Geplaatst: wo nov 02 2016 6:57 pm
door ATOR
Oh wat cool!! Ik heb zo'n zelfde die door het lukrake (drie)dubbelklikken en loslaten bij het slepen gedegradeerd is naar secundaire vanaf de bank media center muis. Je hoeft dus alleen het veertje wat om te buigen?

Ik had bijna niet op dit topic geklikt omdat ik dacht een opengesneden zoogdiertje te gaan zien, maar goed dat ik nieuwsgierig ben :D

Re: Muis operatie

Geplaatst: wo nov 02 2016 7:20 pm
door Nikkormaat
Leuke serie. Mijn muis had ook problemen met de linker knop. Die schakelde tijdens indrukken zo nu en uit. Erg lastig met verplaatsen van data in verkenner en bij fotobewerking. Gelukkig was zo' n uitgebreide demontage zoals bij jou niet nodig. Met wat pulken opgelost. Blijkbaar heeft Logitech moeite om goede micro-switches in te kopen.

Re: Muis operatie

Geplaatst: wo nov 02 2016 8:19 pm
door Peter
ik heb er hier nog een paar liggen.., mocht je je vervelen :-)
leuk in beeld gebracht trouwens

Re: Muis operatie

Geplaatst: wo nov 02 2016 10:30 pm
door strangeartefact
Kijk, ik heb er al eens een vervangen, maar volgende keer probeer ik eerst dit!
Dank voor het delen!