Pagina 1 van 2
AF snelheid
Geplaatst: vr mei 05 2017 8:09 pm
door Ronald Jan
Ik fotografeer graag vogels het liefst vliegend want dat vind ik het mooist. Ik gebruik hier voor twee body's De D7100 en de D610 maar naar mijn mening vind ik ze wat traag scherpstellen , ik gebruik dan de 3 D stand op af c en een enkelpunt of soms ook meerdere focus punten .
Ligt dit aan deze body's of zijn alle body's gelijk met de snelheid van het scherp stellen of zijn er body's die dat veel beter kunnen ?
En de lens die ik gebruik is sinds een dag de Nikon 200-500 mm 5.6 wat al een stuk beter is in mijn beleving dan de Tamron 150-600 mm F5-6.3 die ik heb in geruild.
Misschien en beetje bijzondere vraag of misschien verkeerd geformuleerd , maar ik hoop dat ik het zo goed verwoord heb?
Re: AF snelheid
Geplaatst: vr mei 05 2017 8:15 pm
door gijs sandberg
Beste RJ,
re: zijn alle body's gelijk
Neen, om een bekende engelse auteur te citeren: sommigen zijn meer gelijk dan anderen.
Dat hangt van vele factoren af.
re: al een stuk beter
Dat laat zich raden, al was het maar de (constante) lichtsterkte van de Nikon lens.
5.6 is voor vele kamera's de opgegeven grens, en bij matig licht zit je snel aan de limiet van wat de kamera nog aan kan.
Groeten, Gijs
Re: AF snelheid
Geplaatst: vr mei 05 2017 9:55 pm
door mozes
Ronald Jan schreef:Ik fotografeer graag vogels het liefst vliegend want dat vind ik het mooist. Ik gebruik hier voor twee body's De D7100 en de D610 maar naar mijn mening vind ik ze wat traag scherpstellen , ik gebruik dan de 3 D stand op af c en een enkelpunt of soms ook meerdere focus punten .
Ligt dit aan deze body's of zijn alle body's gelijk met de snelheid van het scherp stellen of zijn er body's die dat veel beter kunnen ?
En de lens die ik gebruik is sinds een dag de Nikon 200-500 mm 5.6 wat al een stuk beter is in mijn beleving dan de Tamron 150-600 mm F5-6.3 die ik heb in geruild.
Misschien en beetje bijzondere vraag of misschien verkeerd geformuleerd , maar ik hoop dat ik het zo goed verwoord heb?
Vliegende vogels valt niet mee, ik zou kiezen voor groep AF (geen idee eigenlijk of die ook op de D610 zit)
Re: AF snelheid
Geplaatst: vr mei 05 2017 10:07 pm
door Peter
de snelheid van de autofocus wordt toch bepaald door de motor van de lens ipv de body. Pas als de lens geen ingebouwde motor heeft neemt de body het scherpstellen over.
De Nikon focust sneller dan de tamron,
Ik fotografeer vliegende vogels enkelpunts, het kost enige ervaring dus vooral niet gelijk in je apparatuur zoeken

Re: AF snelheid
Geplaatst: vr mei 05 2017 10:25 pm
door Nikkormaat
Is de AF-snelheid niet ook afhankelijk van de snelheid van de processor in de body?
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 1:20 am
door ReneG
AF snelheid is afhankelijk van zowél de motor als de body. Vooral het AF systeem en de processing capaciteit zijn bepalend en die kun je, afhankelijk van de camera, enigzins beïnvloeden:
1. Qua aantal AF punten als vuistregel: Minder scherpstelpunten gebruiken = snellere AF. De camera hoeft dan minder te 'rekenen'. 1 AF punt is sneller/minder rekenwerk dan 9, 9 is sneller dan 21 etc. Bij vogels gebruik ik veelal 9 AF punten, voor hele kleine/zenuwachtige vogels 21 AF punten, voor grote logge beesten als zee-arenden 1 punt. Tussen 1 en 9 merk ik weinig verschil, bij 21 is het al beter merkbaar. 3D gebruikt alle scherpstelpunten én kost nog extra rekenkracht omdat hij daarnaast een object in de hele zoeker tracht te volgen. Dit is duidelijk de langzaamste modus, en raad ik af voor vogels in de vlucht (Misschien dat het op een D5 niet uitmaakt maar die heb ik zelf ook niet).
2. Veel cameras hebben een AF Lock-on speed instelling. Als dit aanstaat zorgt het ervoor dat de camera heel even wacht zodra hij scherp heeft gesteld en hij wacht even met opnieuw scherpstellen zodra een onderwerp out of focus raakt. Dat wil je niet met een snel-bewegende vogel die naar je toe of van je af vliegt. Zet dat dus uit.
3. Bepaalde instellingen (zoals hoge ISO NR) kun je uitschakelen; dan wordt de processor minder belast en dat heeft een positief effect op de AF snelheid. Welke instellingen dat verder nog zijn staat ergens bij de AF instellingen in de handleiding in een voetnoot.
4. Dat de 200-500 sneller is qua AF dan de Tamron heb ik zelf ook geconstateerd. Maar zoals ik al zei, de camera instellingen hebben ook invloed op de AF snelheid.
Verder is het voor je buffer (zeker op de D7100) waarschijnlijk beter om niet op de maximale snelheid qua opnames te zitten, maar iets eronder (Cl op een hoge instelling ipv Ch).
PS: Ik weet het niet zeker maar volgens mij hebben die camera's nog geen Group-AF.
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 1:51 am
door fotonenvanger
Een compleet overzicht over scherpstellen, lenzen en body's, en scherpste strategie vooral ook bij wild-life kun je bij Steve Perry vinden. Er zijn een aantal you-tube filmpjes, en hij heeft een nieuw e-book. Ik heb het net uit. Geeft veel achtergrond-info en praktijktips.
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 2:52 am
door rbfoto.nl
Peter schreef:de snelheid van de autofocus wordt toch bepaald door de motor van de lens ipv de body. Pas als de lens geen ingebouwde motor heeft neemt de body het scherpstellen over.
Het autofocussysteem in de camera heeft er dus helemaal niets mee te maken?
Zet een 400mm f/2.8 eens op een D800, een D500 en een D5 en je merkt toch écht verschil. En volgens jou bepaalt de motor in het objectief (welke uit meerdere lenzen bestaat

) de snelheid?
De aansturing erachter is bepalend, niet het objectief zelf.
Het objectief kan wel de belemmering zijn, het ene objectief heeft een kortere AF-slag dan de ander en ook bij dezelfde brandpuntsafstanden kan dat verschillen per merk. Ook is een vast brandpunt ook geen garantie voor meer snelheid. Een 85mm f/1.4 is "sneller" dan een 200mm f/2.0, maar de 200mm is feitelijk sneller qua autofocus.
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 8:18 am
door Nikkormaat
Het soort AF maakt naast de slaglengte ook enorm verschil. De AF-S heeft veel minder overbrengingverlies dan een objectief waarbij de autofocus via de motor van de camera wordt aangestuurd.
Kortom. Aantal focuspunten, processorsnelheid camera, type objectief, SD-kaart en niet te vergeten de minimale hoeveelheid licht die de camera nodig heeft om de AF goed te laten werken.
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 10:33 am
door rbfoto.nl
Een SD-kaart heeft niets met autofocus te maken

Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 1:20 pm
door Nikkormaat
Klopt. Vergiste mij in een draadje waar een vraag over trage Ch gesteld werd.
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 3:03 pm
door evelakes
Peter schreef:
Ik fotografeer vliegende vogels enkelpunts, het kost enige ervaring dus vooral niet gelijk in je apparatuur zoeken

+1 je hebt genoeg cropruimte maar je weet wel gelijk waar je zit als je het overlaat aan de camera met meerdere punten heeft die alleen maar meer tijd nodig en verspringt die regelmatig, het is het geduld en
ervaring die een grote rol speelt, waarbij de lichtomstandigheden een grote rol spelen ook met teveel licht/warmte/afstand kan de af snelheid afnemen.
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 8:10 pm
door Hans Braakhuis
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 8:47 pm
door Peter
Ronald, je interpreteert het verkeerd of ik schrijf het verkeerd. Laat ik het op het laatste houden
Wat ik bedoelde te zeggen is dat het aandrijfgedeelte van de lens door de motor van de body wordt overgenomen indien het objectief zelf geen ingebouwde motor heeft.
Mits de body deze voorziening heeft..., dat spreekt voor zich.
Re: AF snelheid
Geplaatst: za mei 06 2017 9:10 pm
door rbfoto.nl
Exact, zo klopt ie
