Pagina 1 van 1

Bewaart Picasa2 instellingen van foto's?

Geplaatst: di aug 15 2017 8:58 pm
door jan24
Het valt mij op, wanneer ik een foto in Picasa2 wil bewerken en ik heb dezelfde foto al eens eerder in Picasa2 bewerkt, dan worden die instellingen van die foto schijnbaar automatisch opgeslagen.
Opvallend, want ook als ik een foto neem, waarvan ik zeker weet dat het een onbewerkte foto is dan nog zijn de instellingen weer op die foto toegepast.

Voorbeeld:
Ik heb een onbewerkte foto van een huis uit de map Archief, bewerk die in Picasa2 en sla deze daarna op in mijn map Fotoalbum.
Weken later neem ik wederom dezelfde onbewerkte foto uit de map Archief, laadt deze in Picasa2 en de eerder toegepaste bewerking op deze foto is weer terug en de foto is bewerkt en al. Als ik vooraf de naam van de foto wijzig, dan staat de foto onbewerkt in Picasa2.

Indien Picasa2 inderdaad de instelling per foto bewaard, is dit dan ook weer te verwijderen/ de instellingen te wissen?

Re: Bewaart Picasa2 instellingen van foto's?

Geplaatst: do aug 17 2017 8:45 am
door Hans Braakhuis
Picasa zegt dat je altijd de bewerkingen weer ongedaan kunt maken.
Het Picasa probleem is dat al je foto's in een Picasa groep worden gezet. Daar worden ook bewerkingen opgeslagen. Na verloop van tijd komt er een andere PC oid, en weet jij dan waar de bewerkingen zijn opgeslagen? Om ze over te zetten naar de nieuwe PC?
Binnenkort zal Google wel aankondigen dat alle foto's met een Picasa bewerking van hun zijn.

Re: Bewaart Picasa2 instellingen van foto's?

Geplaatst: do aug 17 2017 9:49 am
door gijs sandberg
Jan,
Weet je zeker dat je versie 2 van Picasa gebruikt ?
Versie drie is er al vanaf 2009.
Bewerk je eenJPG of een NEF bestand ?
Ik gebruik versie drie van Picasa, maar niet een D5300, de NEF?RAW support is beperkt.
Overigens lijkt versie drie ook abandoned door Google, het belangrijste feature voor velen (koppeling met online foto's) is al een jaar verdwenen.
Groeten, Gijs

Re: Bewaart Picasa2 instellingen van foto's?

Geplaatst: do aug 17 2017 2:40 pm
door jan24
Dank voor jullie antwoorden. Het is mij duidelijk, weer wat geleerd.

@Hans het viel mij op, dat een onbewerkte foto in Picasa de bewerkingen automatisch overneemt die ik in een eerder stadium op dezelfde foto had gemaakt. Vreemd, want een foto opnieuw bewerkrn met andere instellingen kan alleen maar door of de gemaakte instellingen te verwijderen, of de bestandsnaam eerst te wijzigen. Vreemd, maar goed, Picasa is gratis.

@Gijs Ja het is Picsa2, specifiek vanwege het verscherpen. Dat vind ik in Picasa3 minder prettig. P{icasa2 heeft een vaste instelling.
En min of meer noodgedwongen werk ik met JPEG. Ik fotografeer in NEF+JPEG, maar mijn PC is relatief traag. NEF bestanden zijn in LR6 voor mij moeilijk te bewerken. Gaat ozo traag. Heb ik een foto die echt helemaal fout is, dan grijp ik alsnog terug op het NEF betsnad. Voor een enkele foto is dat op te brengen. Maar heb ik een bulk, dan werk ik uit puur praktisch oogpunt weer met JPEG. Wetende wat het JPEG bestand mist aan informatie.

Re: Bewaart Picasa2 instellingen van foto's?

Geplaatst: vr aug 18 2017 7:27 am
door Hans Braakhuis
Ja, Picasa beheert al je foto's, inclusief de bewerkingen. Je originele foto's staan nog wel op je harde schijf, maar waar ??
Als je ooit je weer terug wilt naar het origineel, je leert beter met de fotosoftware omgaan, waar staan dan je eigen foto's? Picasa was Googel avant la lettre. Pikt alles van je af. Gelukkig het bestaat nu niet meer. En de vervangende Google app is een app en daar blijf ik sowieso al van af.
Zelf gebruik ik nog de gratis en oudere versie van View NX2. Samen met de betaalde Capture NX2. Bestaan ook niet meer.
Maar in Nikon View kun je ook goed verscherpen, en je kunt iets wat met Picasa niet kan: alleen de schaduwen lichter maken, of D-lighting. Dat zal met de actuele Nikon View ook nog wel steeds kunnen.

Re: Bewaart Picasa2 instellingen van foto's?

Geplaatst: vr aug 18 2017 8:11 am
door jan24
Eigelijk doe ik de 1e bewerking in LR6 en geef ik in Picasa nog een korte nastoot. het is een methode die mij op zich goed bevalt.
Liever had ik helemaal in NRF gewerkt, maar zoals ik al vermeld had, mijn PC is te traag om vlot te kunnen werken met NEF bestanden in LR6.
Mocht hier ooit nog een schip met geld binnenvaren...