Pagina 1 van 1

Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: wo feb 14 2018 12:17 am
door Johan v. V.
Er is een nieuwe update uitgekomen voor Lightroom, versie 7.2. Afgezien van wat kleinere nieuwigheden schijnt, en dat zou écht goed nieuws zijn, het programma een stuk sneller geworden zijn, bij met name het importeren, het samenvoegen tot HDR en panorama, en het exporteren.
Wanneer dat nu eens écht waar zou zijn heeft Adobe veel fotografen een goede dienst bewezen. Morgen maar eens updaten en het effect bekijken.
Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen!

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: wo feb 14 2018 9:52 am
door Peter
dank voor het melden :thumbup:

1e indruk: Adobe begint nu zoveel geheugen te vragen dat Windows zelf traag begint te draaien. Even prutsen nog want dit is hem niet
Specs: I7 core en 16GB intern.

Heb je minder dan 12 GB aan boord dan zal het nauwelijks verschil maken denk ik. Dus Adobe dwingt je (duur) geheugen aan te schaffen schijnbaar

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: wo feb 14 2018 11:04 am
door stefan75
Het effect zou inderdaad het meest merkbaar zijn met een Windows PC en minimaal 16GB geheugen.
Helaas kan ik niet zeggen dat ik veel verbeteringen zie met deze update...

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: wo feb 14 2018 3:29 pm
door Richard
De eerste indruk is in ieder geval niet trager. Adobe zegt het luid en duidelijk tijdens de 1e opstart na de update over 12 GB of meer geheugen:

Afbeelding

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: wo feb 14 2018 4:42 pm
door Peter
Klopt, dan maar ram kopen, peperduur momenteel. Nuttig lijkt me dat niet aangezien zelfs nu mijn swapfile staat te draaien om Windows aan de gang te houden. Dit lijkt nergens op !
Mijn GPU acceleratie vliegt er nu steeds uit, notabene met een grafische kaart die open GL volledig ondersteund en in de lijst van Adobe staat genoemd als zijnde compatibel.

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: wo feb 14 2018 5:23 pm
door jan24
Dat gaat dan een dure nieuwe PC worden. Was wel van plan die aan te schaffen. Maar 16 GB geheugen?
Wel; de nieuwe Intel !5 8th generation op het oog. Mogelijk biedt dat enig soelaas i.c.m. 8 GB geheugen.

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: do feb 15 2018 11:29 am
door Brutus
Peter schreef:... zelfs nu mijn swapfile staat te draaien om Windows aan de gang te houden. Dit lijkt nergens op !
Als alternatief voor extra RAM kan je, als er veel wordt geswapt, overwegen om systeem (inclusief swapfile) en toepassingen op een SSD te laten draaien; bestanden kunnen dan op een 2e (gewone) HD.

Heeft bij mij veel verschil gemaakt!

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: do feb 15 2018 3:26 pm
door Richard
Na zwaartekracht is een harddisk met schijven vervangen door een SSD de beste versnelling voor MS Windows.

Met Lightroom op Windows 10 zie ik ook dat de swapfile flink wordt gebruikt - ongeveer net zo groot als het gebruikte geheugen en dat is op een SSD.

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: do feb 15 2018 4:58 pm
door DannySan
Hier zijn de gevoelens zeer positief na deze update, het overschakelen van en naar diverse modules en aanpassingen, extern bewerken en exporteren: allemaal zeer veel vlotter dan het was!
Ik heb dan wel 2x DDR4-2400 van 8 Gb, dus in totaal 16 gig aan boord maar geen swapfile nodig.

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: do feb 15 2018 6:07 pm
door stronk
Wat veroorzaakt jullie probleem eigenlijk? Grootte van bestanden waar je mee werkt of is LR met Windows niet een fijne combinatie?

Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: do feb 15 2018 10:16 pm
door Peter
Windows staat op de SSD schijf
LR pakt nu domweg het merendeel van het werkgeheugen. Wat daarvan de oorzaak is.., tja ?

Ik zal eens kijken Richard wat zwaartekracht vandaag de dag kost
Ik heb het langzamerhand wel gehad met LR


Intel Core i7-7700K
16 GB RAM - 256 GB SSD + 2 TB HDD
NVIDIA GeForce GTX 1070 en LR niet vooruit te branden, zelfs geen GPU versnelling in LR :wave:


Re: Update Lightroom Classic 7.2

Geplaatst: do feb 15 2018 11:15 pm
door Richard
Dat is het mooie van zwaartekracht: alom aanwezig op de bol waar we op rondlopen :lol:

Wel zonde van de pc als deze het verder goed doet. Grafische kaarten is en blijft denk ik aparte materie waar je op af kan studeren. Op mijn eerste nieuwe pc had ik Word Perfect met licentie en liep tegen een probleem. Daarop de helpdesk gebeld die mij vroegen of ik die en die grafische kaart had met een niet up to date driver, wat ik volmondig moest beamen. Meneer wilt u de driver van uw grafische kaart updaten? Als het probleem daarna nog aanwezig was mocht ik terug bellen, wat niet nodig was :crazy: Sindsdien verbaas ik me weinig op computer gebied en probeer altijd zo veel mogelijk opties open te houden 8)

Ik heb nog steeds heel veel lol van mijn aanschaf bijna al weer een jaar geleden: viewtopic.php?f=37&t=8452&p=859402&#p859402

Lightroom is een hele bewuste keuze geweest waar ik voorlopig bij blijf.