Ik heb 400 foto's gemaakt met een sluitertijd van 4 s, f/4, 24 mm en ISO 800 met een interval van 5 sec.
Mijn eerdere camera, de D610, had die extra seconde nodig om het beeld weg te kunnen schrijven. Een experimentje, helaas pas gedaan nadat de opnamen voor het spoor gemaakt waren, toonde aan dat de Z 6 die extra seconde niet nodig heeft. Die is blijkbaar beter in multitasking.
Ook die belichtingstijd van 4 s had achteraf gezien wel wat langer gekund. Ik ging er eerst vanuit dat ik wat meer zou inzoomen en omdat ik de bij de losse foto's de sterren niet als een streepje wilde zien kwam ik tot die 4 s.
De werkelijke opnametijd was 33 minuten.

Ik heb van een deel van de losse foto's (220 van de 400) ook nog een filmpje gemaakt waar bij het beeld zich opbouwt tot een sterrenspoor.
Verbazingwekkend wat er allemaal nog meer door de lucht vliegt in die 18 minuten. Het filmpje duurt maar 8 s.
https://droogonline.nl/nikonclub/sterre ... s%20OK.mp4