Pagina 1 van 2

Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: wo jun 21 2023 10:01 am
door Tony D
Vandaag komt Nikon met het persbericht dat er twee nieuwe telezoomobjectieven voor de Z-serie aankomen: de NIKKOR Z 70-180MM F/2.8 en de NIKKOR Z 180-600MM F/5.6-6.3 VR. Beide objectieven zijn voor full frame gemaakt. Ze komen niet uit de S-lijn, wat je aan de prijsstelling ook kunt zien.

Nikon schrijft er zelf over in het persbericht:
  • Overzicht van belangrijke kenmerken: NIKKOR Z 70-180mm f/2.8
    Multifunctioneel telezoomobjectief: zoombereik van 70-180 mm. Perfect voor allerlei onderwerpen.
    Compact en licht: weegt slechts 795 gram en is slechts 151 mm lang.
    Groot vast diafragma van f/2.8: voor consistente belichting over het hele zoombereik. Maak heldere, scherpe opnamen bij weinig licht met lagere ISO's, gebruik kortere sluitertijden om beweging vast te leggen en benadruk onderwerpen op portretten met een zachte bokeh.
    Scherpe close-ups: de kortste scherpstelafstand is slechts 0,27 m aan het korte einde van het zoombereik (70 mm) en 0,85 m bij 180 mm.
    Z-teleconverters: de Z TELECONVERTER TC-2.0x biedt een maximaal bereik van 360 mm en verdubbelt de reproductieverhouding van het objectief tot een bijna levensgrote vergroting.
    Filmische video-opnamen: stille scherpstelling en onderdrukking van focus breathing. Film gemakkelijk op afstand of ga creatief aan de slag met close-ups en unieke kadreringen.
    Beschermd: betrouwbare afdichting die voorkomt dat stof en waterdruppels in het objectief komen.1
    Betaalbaar drievoudig objectief: kan deel uitmaken van een lichte kit met f/2.8-objectieven bestaande uit het NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 telezoomobjectief plus de NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 en de NIKKOR Z 28-75mm f/2.8.
  • Overzicht van belangrijke kenmerken: NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR
    Veelzijdig supertelezoomobjectief: groot brandpuntbereik van 180-600 mm voor het fotograferen van wildlife, vogels, vliegtuigen, sport en meer.
    Uitstekende handzaamheid: weegt slechts 1955 gram. Een subtiele draai aan de zoomring is voldoende om van 180 mm naar 600 mm te gaan en de interne zoom houdt het zwaartepunt in balans.
    Scherp van dichtbij: de kortste scherpstelafstand is 2,4 m bij 600 mm en 1,3 m bij 180 mm.
    Nauwkeurige autofocus: geoptimaliseerd voor het fotograferen van snel bewegende onderwerpen en superstil.
    Vibratiereductie van 5,5 stops: de optische VR in het objectief compenseert trillingen bij opnamen uit de hand. De stand SPORT stabiliseert het zoekerbeeld.
    Video op afstand: stille scherpstelling en onderdrukking van focus breathing. Maak eenvoudig video-opnamen met prachtig gecomprimeerde achtergronden.
    Beschermd: betrouwbare afdichting die voorkomt dat stof en waterdruppels in het objectief komen1 en de cilinder niet beweegt tijdens het zoomen, zodat stof zich niet kan ophopen. Nikons fluorcoat is aangebracht op het voorste element.
    Z-teleconverters: bereik 1200 mm met de Z TELECONVERTER TC-2.0x of 840 mm met de Z TELECONVERTER TC-1.4x.
De verwachting voor de 70-180mm is dat hij half juli beschikbaar is voor een adviesprijs van € 1499,-
De 180-600mm zou er vanaf augustus moeten zijn voor € 1999,-

Meer info op de site van nikon:
De 70-180mm: https://www.nikon.nl/nl_NL/product/lens ... 180mm-f2.8
De 180-600mm: https://www.nikon.nl/nl_NL/product/lens ... 5.6-6.3-vr

Ton

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: wo jun 21 2023 1:06 pm
door bredewoldski
Eindelijk is de “200-600mm” aangekondigd. Ik heb gelijk een pre-order geplaatst voor de 180-600mm als vervanger van de 200-500mm

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: wo jun 21 2023 2:25 pm
door Skippy
Een pre-order is verstandig. De 180-600mm zal vermoedelijk vanwege de grote vraag rap in backorder staan en dat maanden blijven.

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: wo jun 21 2023 4:32 pm
door Tom
De 70-180mm lijkt me leuk! Veel minder "lomp" in omvang dan zijn grote broer. De prestaties zullen waarschijnlijk wel wat minder zijn, maar slecht is het met Z nog nooit geweest dus dat verwacht ik hier ook niet.

De prijs is wel aan de stevige kant, maar als hij de trend van de 28-75 volgt daalt die na introductie nog wel.

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: wo jun 21 2023 4:36 pm
door LosGoud
Daar zat ik al een tijdje op te wachten, een telezoom met zo'n bereik (180-600). Ook ik heb een pre-order geplaatst. Bedankt voor de info, Ton!

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: wo jun 21 2023 10:28 pm
door Skippy
"First Look" op YouTube van de Z 180-600mm door Steve Perry. Link https://youtu.be/BEmBkZsF5VE

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: do jun 22 2023 12:26 pm
door Tony D
Mooi filmpje van Steve Perry!
Ik wil hem wel :D

Ton

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: wo aug 02 2023 11:12 pm
door keenoncoolstuff
Update: Nikon kondigde eerst aan dat de Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR midden augustus op de markt zou verschijnen.
Inmiddels is de status gewijzigd: op 17 augustus zal Nikon de officiële releasedatum bekendmaken.
Lijkt erop dat we nog even geduld moeten hebben.

https://www.digitalcameraworld.com/news ... s-released

Rob

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: do aug 17 2023 12:25 am
door keenoncoolstuff

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: do aug 17 2023 11:18 pm
door Ronald53
Volgens Nikon Rumors is het toch 31 agustus.....

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: do aug 17 2023 11:30 pm
door keenoncoolstuff
Inderdaad was er vandaag een update van Nikon Japan. Het zal mij benieuwen. Kan niet wachten totdat ik hem heb :mryellow:

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: zo sep 03 2023 10:45 pm
door bredewoldski
Kreeg donderdag bericht dat de 180-600mm binnen was gekomen en ik heb hem vrijdag opgehaald

Afbeelding

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: ma sep 04 2023 12:09 pm
door LosGoud
Gefeliciteerd, Martin.

Ik kreeg het volgende bericht van de winkel, waar ik 'm op 21 Juni j.l besteld heb:

De levertijd van het bestelde artikel Nikon Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR objectief is naar verwachting eind september.

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: za dec 02 2023 10:00 am
door Thymen
Mijn pre-order dateert van 25 Juli 2023, dus ruim vier maanden geleden, en nog steeds geen bericht dat 'mijn' 180-600 is aangekomen.

Ik zie hier dat enkelen ondertussen de lens al hebben mogen ontvangen, maar dat is al van een tijdje geleden. Navraag bij de camera-winkel over een eventuele leverdatum leert dat ze dat niet weten, en ook helemaal geen inschatting kunnen doen.

Vraag me af: hoeveel van deze club hebben de lens besteld/pre-ordered, en hoe lang wacht je al op levering? Is het helemaal nul aan levering, of komt er toch geregeld wat binnen? Laat eens weten.....

Re: Nikon kondigt twee nieuwe Z-telezooms aan

Geplaatst: za dec 02 2023 11:49 am
door Richard
Bij Cameraland waar ik mijn 180-600 had besteld zeiden ze dat de objectieven binnen druppelen.