Beste Adesign,
Het blijkt dat je het beste bediend wordt op je vragen als aan twee voorwaarden is voldaan:
- Je stelt je even voor als je nieuw bent op het forum;
- Je bent duidelijk in de vraagstelling.
Om met het laatste te beginnen: Je schrijft dat er 2 tot 5 personen voor de photobooth staan, op een afstand van 1 tot 3m. Als je op basis van die informatie een advies wilt hebben, zou je ook informatie moeten geven over de ISO waarde waarbij je wilt werken, en het gewenste diafragma. Immers, het richtgetal van een flitser geeft aan wat de relatie is tussen diafragma en afstand, en wordt meestal gegeven voor ISO 100. En dan is er nog iets dat meespeelt: Met welk objectief fotografeer je? Want de SB-600 past de bundel aan, afhankelijk van of je met een groothoek of een (licht) teleobjectief fotografeert. Volgens Ken Rockwell zou het richtgetal 98 zijn bij gebruik van een 35mm objectief (let op, hij rekent met feet, niet met meters). Werk je met 50mm, dan is het richtgetal iets hoger.
Als je een flitser wilt hebben van gelijke sterkte als de SB-600, dan koop je er dus een met richtgetal 30, dat is het richtgetal van de SB-600 wanneer je in meters rekent. Helaas is dat bij studioflitsers vaak moeilijk te achterhalen, die wordt vaak niet of niet duidelijk vermeld. En, misschien wel belangrijker, een studioflitser wordt vrijwel altijd met een softbox of andere lichtvormer gebruikt. Die heeft ook een (grote) invloed.
Nou is het niet helemaal hopeloos, want bijvoorbeeld
hier wordt opgegeven: "F-Stop (1m, ISO 100, reflector 48°): 32,4". Deze flitser zou dus bij gebruik van een 48° reflector ongeveer hetzelfde effect moeten hebben als een SB-600 (onder voorbehoud van de afwijking die ontstaat doordat de SB-600 al dan niet de bundel breder of smaller maakt vanwege het brandpunt de door jou gebruikte lens).
Maar ik zou je aanraden om je met je vraag tot een goede zaak te richten. Geef dan wel alle relevante informatie op, hierboven lees je wat ik bedoel. En let op, het klopt niet altijd, wat je op sites van winkels leest. Zoals
hier, daar staat bijvoorbeeld "Houd er rekening mee dat het vermogen van een flitser op ISO 100 gemeten is. Wanneer jij je camera op ISO 200 zet, verdubbel je het licht dat binnenkomt in de camera." Dat klopt natuurlijk niet, jouw camera is geen lichtverdubbelaar.
Met vriendelijke groet,
Ronald