Pagina 1 van 2

The dark side...

Geplaatst: zo mar 09 2025 11:11 pm
door ReneG
Wat ooit begon als een Corona-hobby uit verveling is geëindigd als een foto-projectje. Tijdens Corona heb ik al mijn oude lego tevoorschijn gehaald, uitgezocht en verkocht. Maar ik had de smaak wel enigszins te pakken. En toen ze de 'helmet collectie' uitbrachten kon ik als voormalig Star Wars 'nerd' het niet nalaten om die te verzamelen, al was het ook een beetje om de tijd te doden.

Omdat ik sowieso weer eens zin had om mijn mini-studio op te zetten werden dit mijn onderwerpen, geinspireerd door de voorstukjes uit de nieuwste star wars series en films waar men de helmen toont als voorfeature.

Consistente foto's maken bleek een grotere uitdaging te zijn dan ik had gedacht. Lego blijkt erg te reflecteren, maar tegelijkertijd komen deze 'helmen' het best tot hun recht als er her en der wat reflecteert. Uiteindelijk met verschillende indirecte LED lichtbronnen het gewenst effect bereikt. Ook heb ik ze in groepen gefotografeerd. Ik heb ook andere poses, maar om de serie consistent te houden hier alleen de 'frontale' poses. Helaas lukte het door ruimtegebrek niet de hele collectie in 1 keer op de foto te krijgen, dat wordt misschien nog een photoshop projectje...

Het is in ieder geval eens wat anders dan gebruikelijk. :mryellow: PS: De titel komt voort uit het feit dat de meeste helmen bij 'The Empire', oftewel de 'Dark side' horen. Past ook wel een beetje bij de belichting. :lol:

1.
Afbeelding

2.
Afbeelding

3.
Afbeelding

4.
Afbeelding

5.
Afbeelding

6.
Afbeelding

7.
Afbeelding

8.
Afbeelding


Bedankt voor het kijken.

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 7:08 am
door henkk
Bijzonder dat Lego dat allemaal maakt tegenwoordig. Mooi weergegeven, kan zo de folder in :thumbup:

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 8:29 am
door MarcoEos70D
Gave collectie! Darth Vader blijft toch mijn favoriet ;-)

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 8:44 am
door Skippy
Leuk René. En heel goed gefotografeerd!

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 8:49 am
door Karina2
Zeker een uitdaging met dat reflecterende lego, komt zo goed tot z'n recht met een sfeer die je gecreëerd hebt die goed bij het onderwerp past.

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 4:09 pm
door p.visker
Mooi in beeld gebracht.
Even een vraagje, wat voor materiaal heb je als onder- achtergrond gebruikt? Vind het een gaaf geheel.

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 4:42 pm
door jan24
Nummer 4 is mijn ding, één van mijn zoons noemt mij vaak Darth Vader. :)

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 7:38 pm
door ReneG
Bedankt voor de leuke reacties, was ook een leuk project.
p.visker schreef: ma mar 10 2025 4:09 pm Mooi in beeld gebracht.
Even een vraagje, wat voor materiaal heb je als onder- achtergrond gebruikt? Vind het een gaaf geheel.
De achtergrond is dunne oprolbare PVC achtergrond, niet bij alle fotozaken te verkrijgen maar wel bij een van onze NCN partners. Grootste formaat dat ik.tot nu toe heb gevonden is 100x130 cm. Geen modellen dus maar prima formaat voor productfotografie. Het is ideaal omdat het licht reflecteert zonder teveel glans. Verder kreukt het niet als je er voorzichtig mee omgaat. Het trekt net zoveel stof aan als doek of papier, maar is ook makkelijk schoon te maken. Voor stof gebruik ik een swiffer, anders een vochtige microvezeldoek. Het krast ook niet snel. Ook te krijgen in meerdere kleuren.

Ik wil wel meegeven dat ik de achtergrond in Photoshop nog wat vervaagd heb met gaussiaanse blur, omdat je bij hard licht soms iets van de fijn structuur ziet. Maar dat is een kwestie van een paar seconden werk. Verder stond aan beide zijden zwart papier om ongewenste reflecties tegen te gaan.

Re: The dark side...

Geplaatst: ma mar 10 2025 8:37 pm
door p.visker
Dank je voor de uitleg, ga op zoek.

Re: The dark side...

Geplaatst: di mar 11 2025 10:03 am
door mqaa
Mooi gedaan. Ik vraag me wel af als je ze iets gedraaid had of er dan niet wat meer diepte in de fotos had gezeten. Ze zijn nu een beetje plat geworden. Maar super leuk om zo twee hobby's met elkaar te combineren.

Re: The dark side...

Geplaatst: di mar 11 2025 9:23 pm
door ReneG
mqaa schreef: di mar 11 2025 10:03 am Mooi gedaan. Ik vraag me wel af als je ze iets gedraaid had of er dan niet wat meer diepte in de fotos had gezeten. Ze zijn nu een beetje plat geworden. Maar super leuk om zo twee hobby's met elkaar te combineren.
De serie hierboven was in de 'Disney' stijl, dus allen frontaal. Maar toen ik bezig was heb ik ze natuurlijk ook even ongeveer 30 graden gedraaid, dus die opnames zijn er ook. Daar zie je wel een kleine variatie in het licht omdat ik die iets anders bewerkt heb. Maar ik wilde de eerste serie vooral consistent houden.

Enkele voorbeelden:

9.
Afbeelding

10.
Afbeelding

11.
Afbeelding

12.
Afbeelding

13.
Afbeelding

14.
Afbeelding

15.
Afbeelding

16.
Afbeelding

Re: The dark side...

Geplaatst: di mar 11 2025 9:53 pm
door pimmetje
Je eerste serie vind ik al fraai maar de tweede overtreft deze.

Re: The dark side...

Geplaatst: wo mar 12 2025 8:45 am
door MarcoEos70D
Ik snap de frontale keuze, maar qua beeld zijn de 30 graden gedraaide foto's veel beter. Gaaf!

Re: The dark side...

Geplaatst: wo mar 12 2025 9:07 am
door mqaa
Yup. Vind ze iets gedraaid beter. Zoals verwacht meer diepte en dus een beter 'gevoel' bij het onderwerp. Nogmaals mooi gedaan!

Re: The dark side...

Geplaatst: wo mar 12 2025 2:05 pm
door ReneG
Interessant om te horen dat jullie de zij-aanzichten beter vinden. Ik heb geen voorkeur, maar ben mogelijk een beetje 'voorgeprogrammeerd' door al die voorstukjes met maskers die op de streaming diensten ervoor staan. Verwachtingspatronen en zo... :lol: