Pagina 1 van 2

hot pixels revisited

Geplaatst: zo mar 02 2008 9:50 am
door dodo
Mensen,

Ik ben nu iets minder dan een jaar in het bezit van een D80. De camera bevalt uitermate goed, maar ik heb één ergernis: in dat jaar lijkt het aantal witte/gele beeldpunten op de sensor toegenomen. Ik zeg lijkt, omdat ik het niet 100% zeker weet, maar feit is dat er hotpixels op mijn sensor zitten.

Bijna niet te zien, maar als je het weet, uitermate irritant. Mijn vraag: zijn deze te re- of deactiveren door het Service Point? Hebben jullie enig idee van de tijd die dat met zich meebrengt, kun je er op wachten?

De discussie over garantie moet ik nog aangaan, mijn fotozaak is altijd heel behulpzaam en ik vermoed dat ze ook met een eerlijk gedegen advies en oordeel zullen komen.

Barst los :)!

Geplaatst: zo mar 02 2008 9:57 am
door EelcoD7100
Hallo Dodo,

Ik zou zo zeggen,zet hier eerst eens een foto neer waaruit dit duidelijk blijkt.
Dan kunnen wij er hier ook een beter oordeel over geven, en je misschien nog wat suggestie's aan de hand doen..

Groetjes Eelco

Succes in ieder geval..

Geplaatst: zo mar 02 2008 9:57 am
door Cees
In ieder geval niet te lang mee wachten!

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:11 am
door dodo
Hm, dan moet ik eerst even op zoek hoe ik hier een foto post... ga ik ff uitzoeken, want het is vrij duidelijk te zien. Desnoods maak ik er even een linkje naar picasaweb van.

@ Cees: was ik ook niet van plan. De camera valt nu nog binnen z'n garantietermijn.

Menno (=dodo)

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:17 am
door EelcoD7100
Desnoods maak ik er even een linkje naar picasaweb van.
Menno kijk anders even hier..

http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... php?t=6964

Met een voorbeeld bij de hand denk ik gewoon dat het wat makkelijker praat..

Groetjes Eelco

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:17 am
door Myriad
Dodo: in het volgende draadje is daar al eerder over gesproken:

http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... dpixeltest

Gewoon mee naar Beverwijk (binnen de garantietermijn).

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:22 am
door EelcoD7100
:? :? Ik kees net het draadje wat Pasemi aangaf, en je hebt er dus al een hele tijd last van... :? :?

Eelco

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:28 am
door dodo
Dank voor jullie reacties zover... ik maakte echter uit de eerdere topics niet op of het echt te repareren viel, en of ik erop kan wachten als het te repareren is. Voor de nieuswgierigen onder ons:

<a href="http://picasaweb.google.nl/mennoboon/Pi ... 0242"><img src="http://lh5.google.nl/mennoboon/R8pyFn4U ... 1.jpg"></a>

Mocht die het niet doen, hierbij de link naar de foto in Picasaweb:

http://picasaweb.google.nl/mennoboon/Pi ... 2918540242

Ik denk wel dat we het erover eens zijn dat dit hot pixels zijn, toch? Beetje lastig zien, het is geen originele grootte.

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:30 am
door dodo
@ Eelco: ik heb al een jaar één dode pixel. Daar had ik geen last van. Ik kom nu tot de ontdekking dat het er meer zijn geworden, en daar heb ik wél last van. Vandaar dat ik het nog een keertje aankaart.

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:33 am
door dodo
Mwahaha, ik zit nu m'n eigen topic eens góed terug te lezen, en je kunt er dus op wachten... da's mooi. Beter lezen Menno. Maar in hoeverre is dit symptoombedtrijding? Als het alleenbinnen de garantietermijn gebeurt, ben je dus ná een jaar de klos als het weer gebeurt. Of krijg je garantie op de reparatie?

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:35 am
door EelcoD7100
't ziet er inderdaad niet goed uit, en zou dus je probleem ook maar in Beverwiijk voorleggen. En hou je garantietermijn in de gaten... niet te lang meer wachten dus..

Groetjes Eelco

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:39 am
door EelcoD7100
dodo schreef:@ Eelco: ik heb al een jaar één dode pixel. Daar had ik geen last van. Ik kom nu tot de ontdekking dat het er meer zijn geworden, en daar heb ik wél last van. Vandaar dat ik het nog een keertje aankaart.
Dat wist ik dus niet, maar je begrijpt dat het een beetje verwarrend overkomt als je hetzelfde probleem wederom aankaart... Maakt niet uit, gewoon mekaar een beetje helpen daar gaat het toch om? :)

Succes,

Eelco

Geplaatst: zo mar 02 2008 10:48 am
door dodo
Eelco, je hebt gelijk hoor! Daarom post ik hier ook :)

Ik ga eerst morgen even contact leggen met de fotozaak (vervangend/nieuw toestel), en anders snel naar Beverwijk. Ik hou jullie wel op de hoogte!

Thanks for the swift replies!

Geplaatst: zo mar 02 2008 11:52 am
door dodo
Oh, nog een dingetje... als jullie je camera laten fixen voor dit probleem, en je kunt erop wachten, moet je dan ook het reparatieformulier invullen en meebrengen? Er staat op nikon.nl zo'n formulier wat je mee schijnt te moeten brengen...

Menno
lieverluidanmoe:)

Geplaatst: ma mar 03 2008 9:14 am
door dodo
Update: antwoord van Nikon: het wordt gratis verholpen onder garantie, duurt 45 minuten en je kunt erop wachten.

Mijn vraag is nu: de pixels worden uitgeschakeld, maar hoe uit zich dat...? Als zwarte punten? Of als de kleur van de naaste buur?

En is mijn ccd nu al "besmet" en blijft het terugkomen?

En: wat is de rustigste dag bij het Service Point :)?