Witbalans filter, graag info..

Discussies over onderwerpen die niet passen in een van de andere secties
ymonod

Bericht door ymonod » vr dec 07 2007 10:14 am

Het kan ook met de ouderwetse grijskaart en Capture NX. Odell legt dit uit in zijn e-book over Capture NX, en ik heb toch maar weer zo'n grijskaart besteld om het eens te gaan proberen.

Natuurlijk is het wat omslachtiger, maar dat is zo'n expodisc ook. In de studio en andere gecontroleerde omgevingen kun je die Expodisc wel gebruiken, maar in veel andere gevallen niet.

Yves

Gebruikersavatar
Jur
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2675
Lid geworden op: di aug 22 2006 12:05 pm
Locatie: Haren Gn
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Bericht door Jur » vr dec 07 2007 11:51 am

ymonod schreef:Het kan ook met de ouderwetse grijskaart en Capture NX. Odell legt dit uit in zijn e-book over Capture NX, en ik heb toch maar weer zo'n grijskaart besteld om het eens te gaan proberen.
Pas op met "ouderwetse" grijskaarten (zoals de 18% grijskaart van Kodak) die bedoeld zijn voor lichtmeting en niet specifiek voor witbalans meting. Deze grijskaarten zijn niet noodzakelijkerwijs kleurneutraal.

Voor witbalans is een daarvoor bedoelde, kleurneutrale, grijskaart veel beter. Zelf gebruik ik daarvoor de WhiBal. Zie voor meer informatie hier http://www.rawworkflow.com/products/whibal/index.html
Jur

ymonod

Bericht door ymonod » vr dec 07 2007 1:34 pm

Bedankt voor de tip. Ik heb er meteen eentje besteld. Eens kijken of en hoe dat werkt.

Is in ieder geval een stuk goedkoper dan de Expodisc!

Yves

Plaats reactie

Terug naar “Overige discussies”