Stof bij macrofoto

Discussies over onderwerpen die niet passen in een van de andere secties
Plaats reactie
Gebruikersavatar
hanninkj
Forumlid
Forumlid
Berichten: 51
Lid geworden op: za sep 09 2006 9:06 pm
Locatie: Drunen
Contacteer:

Stof bij macrofoto

Bericht door hanninkj » zo okt 01 2006 5:44 pm

Bij de minimale afstand bij mijn macrofotografie van bloemen krijg ik een stofdeeltje te zien. Ik heb de D200 en wil het stofje verwijderen en heb gelezen dat dit kan. Wie heeft ervaringen?

Gebruikersavatar
Hans Braakhuis
Forumlid
Forumlid
Berichten: 6048
Lid geworden op: ma nov 29 2004 1:03 pm
Locatie: Gelderland
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Bericht door Hans Braakhuis » ma okt 02 2006 9:11 am

Ik denk dat je stof in je camera hebt. Dat heeft niets met macro fotografie oid. te maken.
Hoe controleer je of je stof op de beeldchip hebt.

Maak een onscherpe en iets overbelichte opname van een wit papier, of de witte wolken lucht. Beweeg de camera om echt een onscherp, geheel wit beeld te krijgen.
De eventuele stipjes die je dan ziet op de opname zijn dan kennelijk van stof en niet van een fotografisch beeld.

Hoe kun je stof verwijderen:

zoek in dit forum.

http://www.nikon-club-nederland.nl/forum/search.php

Gebruikersavatar
hanninkj
Forumlid
Forumlid
Berichten: 51
Lid geworden op: za sep 09 2006 9:06 pm
Locatie: Drunen
Contacteer:

Bericht door hanninkj » di okt 03 2006 6:49 pm

Bedankt voor de verwijzing.
Het stofdeeltje komt naar voren bij 1:1 macrofoto's en ik weet dat macrofotografie niet de oorzaak is. Ik had de test al gedaan met een wit vlak.
Ik wilde graag weten of iemand ervaring hiermee heeft omdat in de gebruiksaanwijzing van de D200 vermeld staat dat je erg voorzichtig moet zijn.

e3foto

Bericht door e3foto » di okt 03 2006 9:44 pm

Als ik last heb van stof, blaas ik de sensor met een eenvoudig blaasbalgje "schoon". Ik gebruik de betreffende functie van de camera om de spiegel op te klappen en sluiter open te laten gaan, waarna ik de opening naar beneden houd en van onder blaas. Niet te dichtbij.

Het bevalt mij goed. Tot op heden heb ik alle hinderlijke dingen weg kunnen krijgen. Er kan ook stof 'vast' gaan zitten en dan zijn er andere trucs. Dan moet je inderdaad super voorzichtig zijn of het laten doen.

Gebruikersavatar
hanninkj
Forumlid
Forumlid
Berichten: 51
Lid geworden op: za sep 09 2006 9:06 pm
Locatie: Drunen
Contacteer:

Bericht door hanninkj » di okt 03 2006 9:47 pm

Bedankt voor je duidelijk antwoord. Ik ga het meteen doen.

Plaats reactie

Terug naar “Overige discussies”