Pagina 1 van 2

Voor als je de oude camera verkoopt

Geplaatst: wo jun 11 2008 10:05 pm
door dolphs
Vorige week een D70 gekocht via de marktplaats om speciaal te gaan gebruiken voor IR. Complete set met extra accu & geheugenkaart. Geheugenkaart was natuurlijk netjes geformatteerd.

Pas per ongeluk een verkeerde directorie verwijderd en aan de slag gegaan met file recovery. Schrikbarend hoeveel je nog terug kunt toveren ook bestanden van vier jaar geleden......... alles terug gezet!

Vandaag even geëxperimenteerd met een geheugenkaart je weet nooit waaneer het van pas komt en het tweedehands kaartje uitgeprobeerd. Toch kun je dan zomaar eff 641 afbeeldingen terug toveren....

Nu dat aan en verkoop via Marktplaats & Ebay steeds populairder wordt, mocht je een camera verkopen met geheugen kaartje(s) gebruik dan niet alleen format maar ook secure erease.

Geplaatst: wo jun 11 2008 10:16 pm
door mikemix
Bedoel je dat je dan foto's v/d vorige eigenaar kan terugroepen?

Geplaatst: wo jun 11 2008 10:20 pm
door dolphs
Yeap allemaal als je wilt zelfs na een format!!!

Secure Erease schrijft het kaartje na een format vol met nullen zodat je zover ik weet niets meer terug kunt halen...

Geplaatst: wo jun 11 2008 10:22 pm
door Tom
Klopt, dacht dat dat wel bekend was. Alles overschrijven met random 1tjes en nulletjes is de enige oplossing.

Geplaatst: wo jun 11 2008 10:23 pm
door mikemix
Oke, goede tip, wist ik niet.
Heb trouwens nooit kaartjes verkocht, zou het nu al helemaal niet meer doen.
Het feit dat een ander met je NEF beelden kan doen wat hij/zij wilt, lijkt mij geen fijn idee.

Geplaatst: wo jun 11 2008 11:21 pm
door dragon2
Tom schreef:Klopt, dacht dat dat wel bekend was. Alles overschrijven met random 1tjes en nulletjes is de enige oplossing.
Of gewoon kaartje volschieten met zwarte foto's :wink:

Geplaatst: wo jun 11 2008 11:23 pm
door Patrick
Je kan je kaartje natuurlijk ook gewoon even voorzien van een zootje files van je PC. Gewooon even volzetten met wat MP3's of zo. Beter voor je spiegel en zo...

Geplaatst: wo jun 11 2008 11:35 pm
door Eeuw
Vertel eens wat je voor aanpassingen van plan bent voor IR? Ik heb er ook eentje op de nominatie maar weet nog niet precies wat te doen.
half-topic?.. ;-)

Geplaatst: wo jun 11 2008 11:38 pm
door Cookie1397
Zijn programmatjes voor die harde schrijven, en geheugenkaartjes wissen en vervolgens volschrijven met allemaal 1 en 0 en dit 5,7 of 10 maal duurt langer dan gewoon wissen maar zeer effectief. Zo wis ik ook oude harde schijven van pc die ik weggeef/ verkoop.
Wissen = namelijk niet wissen. De foto's blijven nl gewoon op het kaartje staan. alleen het adres, header info etc wordt verwijderd waardoor dit voor normale programma's niet meer is te vinden. Pas als je er overheen schrijft is het echt weg.

Geplaatst: wo jun 11 2008 11:50 pm
door iJoost
Voor de volledigheid:

En als je een iMac hebt dan doet het standaard aanwezige Schijfhulprogramma dat desgevraagd voor je... 1 keer overschrijven, 7 keer of zelfs 35 keer. Net naar gelang je persoonlijke graad van paranoia. 1 Keer dus voor mij. Want dat duurt al lang genoeg bij de grootte van die schijven van tegenoordig. ;-)

Geplaatst: wo jun 11 2008 11:53 pm
door dolphs
Eeuw schreef:Vertel eens wat je voor aanpassingen van plan bent voor IR? Ik heb er ook eentje op de nominatie maar weet nog niet precies wat te doen.
half-topic?.. ;-)
Ga de cover voor de sensor vervangen door een clear sensor cover van Lifepixel.com zodat de D70 beter geschikt is voor IR. (is al onderweg :D)

Geplaatst: do jun 12 2008 12:00 am
door Eeuw
en die d70 schroef je dan effe open en huppekee? mooi werk! een ir-filter op de lens dus? en geen ir-filter op je sensor.. als ik het goed begrijp

Geplaatst: do jun 12 2008 12:18 am
door dolphs
Heb gekozen voor de clear versie om verschillende type IR filters te kunnen gebuiken & ook nog als reserve body te gebruiken met een extren bloking filter.

Geplaatst: do jun 12 2008 12:23 am
door Eeuw
ok, ben benieuwd naar je ervaringen!

Geplaatst: do jun 12 2008 12:27 am
door dolphs
Ook plannen voor ombouw? Had gelezen dat de d70 geschikt zou zijn voor IR maar de IR beelden vielen mij vies tegen. Een Sony Cybershot V3 die ik eerst had leverde nog betere beelden op. Echter die had teveel beperkingen.