Pagina 1 van 1
180mm 2.8 met of zonder IF
Geplaatst: di jan 02 2007 10:33 pm
door Gretl
Hallo,
ik overweeg een 180mm lens aan te schaffen. Nu zie ik de nieuwe met IF uitgerust en gebruikte zonder.
Wat is het (merkbare) verschil? Ergo, nog ff sparen voor een nieuwe of een gebruikte zonder IF aanschaffen.
Alvast dank voor jullie reacties,
gr.
Toro
deel antwoord al via Nikon site gevonden, maar.....
Geplaatst: di jan 02 2007 10:42 pm
door Gretl
...heb 't idee dat 't met de AF snelheid te maken heeft. Maar waar hebben we 't dan over, seconden of minder?
Iemand ervaringen met beide en 't verschil?
gr.
Toro
Geplaatst: di jan 02 2007 10:45 pm
door yoyo
IF staat voor Internal Focusing.
Daardoor idd iets sneller focussen.
Het grootste voordeel is dat je voorste glaselement niet draait en je dus makkelijker een pola filter kunt gebruiken. Bovendien is het een dichter ontwerp, dus je hebt theoretisch gezien minder snel last van stof in de lens.
Geplaatst: di jan 02 2007 11:34 pm
door hjanssen
yoyo schreef:Het grootste voordeel is dat je voorste glaselement niet draait en je dus makkelijker een pola filter kunt gebruiken.
Dan zou je toch goed naar de 50/1.8 en 85/1.8 om er zo maar een paar te noemen, maar ook de Sigma 24-70 2.8 is geen IF lens, maar bij geen van drieën draait de frontlens. De enige die ik ken die dat heeft is de Nikkor 24-120, maar ik weet niet meer of dat was bij zoomen of scherpstellen.
Geplaatst: di jan 02 2007 11:52 pm
door yoyo
hjanssen schreef:yoyo schreef:Het grootste voordeel is dat je voorste glaselement niet draait en je dus makkelijker een pola filter kunt gebruiken.
Dan zou je toch goed naar de 50/1.8 en 85/1.8 om er zo maar een paar te noemen, maar ook de Sigma 24-70 2.8 is geen IF lens, maar bij geen van drieën draait de frontlens. De enige die ik ken die dat heeft is de Nikkor 24-120, maar ik weet niet meer of dat was bij zoomen of scherpstellen.
Weleens een 80-200/2.8 PP zien draaien?
Maar idd, een betere tekst is :
Een groot voordeel is dat je voorste glaselement niet beweegt. En dat je daaruit dus al op kunt maken dat je makkelijk een pola kunt gebruiken en dat je lens geen stofpomp is.
http://www.nikonlinks.com/equipment_len ... to.htm#180
Geplaatst: wo jan 03 2007 7:22 am
door Hans Braakhuis
In m'n Catalogus staan 3 verschillende AF 180 mm objectieven. Die hebben allemaal IF. Volgens mij hebben ze ook allemaal de zelfde optiek aan de binnenkant, geen kwaliteitsverschil dus.
Er zijn 5 verschillende manuele versies, maar die hebben geen van allen IF.
Als je dus nog een andere variatie kent, dan hoor ik het graag.
Geplaatst: wo jan 03 2007 9:27 pm
door yoyo
Hans je hebt gelijk.
http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/serialno.html#200
Misschien heeft hij het over een niet AF-objectief...?