Pagina 1 van 1

Macro m.b.v. Canon 250D close-up lens [+update]

Geplaatst: wo mei 19 2010 6:45 pm
door Skippy
Eerste snelle test met de Canon 250D close-up lens i.c.m. Nikkor 50mm MF Ais f1.2. Het beeldje is van kop tot tot voet 20cm hoog.

f8, 1/50 sec, iso 3.200, uit de hand

Afbeelding

Nog maar eentje dan

f2.8, 1/40 sec, iso 3.200, uit de hand. Ik geloof wel dat het close-up lensje van goede kwaliteit is :D

Afbeelding

Re: Macro m.b.v. Canon 250D close-up lens

Geplaatst: wo mei 19 2010 9:09 pm
door JacTrum
Mooie foto. Als het je bedoeling was het accent op de voorkant te leggen is ' ie volledig geslaagd. Als je het hele beeldje scherp had willen hebben was een wat kleinere lensopening nodig geweest, maar dan had je hem niet meer uit de hand kunnen schieten. Dus ik vind dat je een verstandige keus hebt gemaakt.

Re: Macro m.b.v. Canon 250D close-up lens

Geplaatst: wo mei 19 2010 10:46 pm
door Skippy
JacTrum schreef:Mooie foto. Als het je bedoeling was het accent op de voorkant te leggen is ' ie volledig geslaagd. Als je het hele beeldje scherp had willen hebben was een wat kleinere lensopening nodig geweest, maar dan had je hem niet meer uit de hand kunnen schieten. Dus ik vind dat je een verstandige keus hebt gemaakt.
Je hebt mijn bedoeling en keuzes prima beargumenteerd Jack, bedankt.

Tevens 1 extra foto toegevoegd.

Re: Macro m.b.v. Canon 250D close-up lens [+update]

Geplaatst: do mei 20 2010 12:08 am
door GdP
Ik heb jaren lang 5 close-up lenzen gebruikt van Nikon op verschillende objectieven. Was , niets mis mee! Zijn een stuk handiger dan tussenringen, e.d., want die maken gelijk weer z’n erg grote stap.

Ook hier zie je een foto met een uitstekende scherpte. Niets mis mee!

Re: Macro m.b.v. Canon 250D close-up lens [+update]

Geplaatst: do mei 20 2010 6:21 am
door psilin
Ik ga niets afdoen aan de fotos. De naam macro is echter volkomen misplaatst gezien de afmetingen van de voorwerpen.

Re: Macro m.b.v. Canon 250D close-up lens [+update]

Geplaatst: do mei 20 2010 8:01 am
door Skippy
psilin schreef:De naam macro is echter volkomen misplaatst gezien de afmetingen van de voorwerpen.
Dat ben ik niet me je eens. Google maar eens op "Macro".

Citaat uit deze link http://nl.wikipedia.org/wiki/Macrofotografie

"Macrofotografie is het fotograferen op korte tot zeer korte afstand van onderdelen van mensen, dieren, planten of voorwerpen, met de bedoeling ze zo groot mogelijk af te beelden, zodat details zichtbaar worden die met het blote oog moeilijk of niet waarneembaar zijn.

We spreken van macrofotografie wanneer de vergroting groter of gelijk is aan één. Wanneer de vergroting kleiner is dan één, spreken we over een close-up. Of anders gezegd: wanneer het beeld op film/sensor groter of gelijk is aan het gefotografeerde voorwerp, spreken we van macrofotografie."

Macro en close-up zijn gerelateerde begrippen. Wel of niet macro heeft niets met de afmeting van het onderwerp te maken; dat kan variëren van de kleine teennagel van een fruitvliegje tot een detail van een klinknagel van een mammoettanker.

psilin schreef:Ik ga niets afdoen aan de fotos.
Pfoeh, dat is een hele opluchting :wink:

Re: Macro m.b.v. Canon 250D close-up lens [+update]

Geplaatst: do mei 20 2010 8:55 am
door GdP
Ik ben toch wel erg benieuwd naar jouw foto, m.b.v. de Canon 250D close-up lens, van een mammoettanker. :lol: