Maaikiehhh, Je schreef:
>ik plaats hier nooit zo snel foto's omdat hier mensen zitten die veel beter zijn
maar nu dacht ik ik doe eens gek, en ben blij voor jullie reacties, zijn niet aanvallend gelukkig
Da's ook nooit de bedoeling en wanneer je je aangevallen voelt moet je dat gewoon negeren. Het is de bedoeling dat we hier van elkaar leren en dat kan prima zonder afz**ken.
>over die polarisatiefilter is dat eentje die ik over mijn uv filter heen kan doen?
En eentje die ook altijd blijft zitten of werkt dat anders?
Een polarisatiefilter dient om ongewenste schittering in een foto weg te halen. In allerlei onderwerpen zit schittering. Van boomblaadjes tot wolkenluchten. Met een polafilter kun je die schittering terugbrengen, waardoor een foto contrastrijker wordt. Voor een camera met autofocus moet je een 'circulair' polafilter kopen en die zijn redelijk aan de prijs. Je kunt het eventueel gewoon over je uv filter heen schroeven. Het polarisatiefilter zelf bestaat uit twee delen, waarvan je het voorste deel kunt draaien. Door te draaien kun je het effect ervan in meer- of mindere mate zien.
>En die gevoeligheid minder wat bedoel je? de iso lager?? dit is de eerste keer dat ik zelf instel dus heb nog geen verstand ervan, heb gewoon wat geprobeerd en het resultaat vond ik niet verkeerd voor de eerste keer al zeg ik het zelf
Er is al het een en ander over geschreven. De zeg maar 'standaard gevoeligheid' bij voldoende licht is 200 ISO. Je kunt die gevoeligheid opschroeven, wanneer dat nodig is, maar dat heeft als gevolg dat de 'ruis' (het korrelige effect) in de foto toeneemt.
>Overigens fotografeer ik voornamelijk honden dus ben bang dat het te saai word als ik elke keer maar weer foto's van honden plaats
Volgens mij kunnen foto's van honden onder veel omstandigheden worden genomen en gaan ze niet snel vervelen
Groeten,
Jac