Pagina 1 van 1

[Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: ma apr 04 2011 6:20 pm
door MarileenK
[Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout
Door: Frans van der Werf

Adres of GPS coördinaten
Parkeren: Elswoutslaan 22, 2051 Overveen.

Hoe kom je er?
Met de auto, gratis parkeren.

Wat is er te doen?
Landgoed Elswout is eigendom Staatsbosbeheer en is 85 ha groot. Zeer groot wandelgebied, met waterpartijen, hoogteverschillen van soms wel 10 meter. Ga er wat vroeg heen, mensen uit de omgeving komen meestal allemaal na 1 uur gewoon om te wandelen. Storend is het niet, maar het is dan wat drukker.

Specifieke Tips
Zie website http://www.orangerie-elswout.nl" onclick="window.open(this.href);return false; voor openingstijden want de orangerie daar kan je ook heerlijk eten.

Interessante links
http://www.orangerie-elswout.nl" onclick="window.open(this.href);return false;

Foto’s (Door Frans van der Werf)

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: ma apr 04 2011 6:27 pm
door Patrick
Goede tip. Niet voor niets een hele populaire plek voor bruidsfoto's!

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: ma apr 04 2011 6:30 pm
door Cees
Tussen Haarlem en de zee liggen heel veel mooie plekjes!

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: vr mei 06 2011 10:59 pm
door Patrick
Ik ben er, zoals min of meer beloofd, vandaag heen geweest. Ik had al zo'n vermoeden, maar het is nu "officieel" volgens mij het mooiste van alle landgoederen waar deze streek bekend om is. Het huis is vervallen, maar daar gaat aan gewerkt worden. Maar het landschap is adembenemend mooi. Het is er heerlijk toeven zo vlak bij Haarlem.

Ondertussen staat Capture NX te prutttelen op de 38 foto's die vandaag door de selectie gekomen zijn. Een paar zal ik zo hier plaatsen zodat eenieder een goede indruk kan krijgen wat je er zoal kan zien en dus fotograferen.

Even wat informatie. Je kan er het beste heenrijden door vanaf het zuiden te komen. Anders moet je wat omrijden, want de weg voor Elswout langs is eenrichtingsverkeer richting het noorden (Overveen). Er is ruim voldoende parkeerruimte tenzij er iets speciaals te doen is. Net links van de toegangspoort staat de parkeerruimte goed aangegeven. Het landgoed is vrij toegankelijk, maar wel onder de onderstaande voorwaarden.

Tips voor tijdens het fotograferen: Neem een brede sortering objectieven mee. Een (super)superhoek is eigenlijk wel verplicht. Een goede tele aan te raden, want er lopen best wat leuke beesten rond en je hebt diverse leuke doorkijkjes. Een macro-objectief had ik niet bij me. Achteraf gezien had ik dat moeten doen; er staat heel veel in bloei daar, in ieder geval bij mijn bezoek vandaag.

Er staan diverse boomsoorten die ik als niet-kenner ervan verdenk dat ze hier niet uit de buurt komen. Leuk dus voor mensen die dat interessant vinden!

Ik heb allereerst de volgende informatie daar ter plekke even vastgelegd:

Afbeelding

Afbeelding

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: vr mei 06 2011 11:41 pm
door Patrick
De beloofde foto's:

1. Neem ook het langere telewerk mee. Er loopt heel wat fauna rond!
Afbeelding

2. De achterkant van de poort waardoor je het landgoed op komt. Met name het huisje links op de foto is heel fotogeniek!
Afbeelding

3. Het huis ziet er van een afstandje nog aardig uit, maar het is echt in verval. Het gebouw is van allerlei kanten mooi te gebruiken als beeldvulling in de achtergrond.
Afbeelding

4. Je kan dozijnen van dit soort heerlijke plaatjes schieten. Met name in het voorjaar met die gele bloemetjes en wat bloesem.
Afbeelding

5.Er is ook een soort hertenkampje bij. Ze stonden steeds net waar ik niet was. :wink:
Afbeelding

6.Doorkijkje richting orangerie. Er was een bruiloftsfeest aan de gang, dus ik heb er geen foto's van kunnen maken. Je kan heerlijk gebruik maken van natuurlijke kaders. Ik heb het vandaag veel gebruikt!
Afbeelding

7. Leuke bijwoning. Lijkt me leuk wonen...
Afbeelding

Een totaalplaatje kan je hier zien: https://patrick.d70.nl/v/Patrick/2011/elswout/.

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: za okt 27 2012 2:14 am
door rjasp
Ben hier zelf van de week ook geweest, pracht locatie!

Zeker nu met de bomen grotendeels al in herfstkleuren, leef je uit de komende week!

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: di nov 06 2012 9:50 pm
door Bruud
Juist in de herfsttijd is Elswout een aanrader.
Wemelt er van de paddo's. Kan zelf nog geen vliegenzwam van een champignon onderscheiden, maar er schijnen meer da 1100 soorten paddo's en aanverwante schimmels voor te komen.
Groet,

Ruud

wat voorbeeldjes.
https://sites.google.com/site/ruudvanto ... ie/elswout" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: di nov 06 2012 10:41 pm
door Patrick
Erg mooie serie Ruud!

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: di nov 06 2012 10:42 pm
door D. Haaksma
Prachtige buitenplaats.
Mooie serie's overigens.
Zou wel een aardig onderwerp zijn "Fotografeer je favoriete landgoed" of zo.
Juist die oude landgoederen waar de successie in rustige voortgang is, herbergen mooie hoekjes natuur.

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: di nov 06 2012 10:44 pm
door Patrick
Dan ben je met Elswout wel in het voordeel. Mijn favoriete landgoed, en ik ken er onderhand toch wel een paar. Alleen jammer dat het landhuis zo duidelijk in verval is.

Re: [Noord Holland] [Natuur] Landgoed Elswout

Geplaatst: wo nov 07 2012 10:07 am
door Riemke
Ik ben er afgelopen winter voor het laatst geweest. Helaas was een deel het landgoed afgesloten vanwege noodzakelijke bomenkap.
Je kunt er in elk seizoen terecht, het is er prachtig!

Winterplaatje:

Afbeelding