Pagina 1 van 1

Een eenzame surfer

Geplaatst: di jul 19 2011 11:45 pm
door FokkeB
Hallo

Een paar weken terug, met een halve storm, eens even over de dijk bij Harlingen gekeken.
Er was één surfer bezig die het gure weer trotseerde. Met m'n nog nieuwe D3100 met 18-55 kitlens toch geprobeerd hem op de foto te zetten. (ik had de 70-300 nog niet, helaas)
1 Foto had ik al eens laten zien in het zwart/wit verzameldraadje. Vandaag zag ik ergens in een ander topic een verwijzing voorbij komen naar de youtube-tuts van drjay32. Na wat doorklikken zag ik een tut over het selectief omzetten naar zwart-wit met ingekleurde vlakken (ik noem het maar even zo) in Capture NX2. Toch eens proberen hoe dat eruit zou zien met die foto's van die stoere surfer:

# 1, de surfer:
Afbeelding

# 2, getting ready:
Afbeelding

# 3, de aanloop:
Afbeelding

# 4, de sprong:
Afbeelding

# 5, de landing:
Afbeelding

Het is mijn eerste bewerking in Capture NX2, en moet nog heel veel leren van fotografie en bewerking. Toch ben ik wel tevreden met het resultaat.

Met vriendelijke groet

FokkeB

Re: Een eenzame surfer

Geplaatst: wo jul 20 2011 3:05 pm
door Stedz
...

Re: Een eenzame surfer

Geplaatst: wo jul 20 2011 3:34 pm
door jac49
Ga mee met Steds.
Ondanks dat , toch mooi gedaan.
Jac.

Re: Een eenzame surfer

Geplaatst: wo jul 20 2011 10:36 pm
door M-a-r-k
zijn idd een beetje zoekplaatjes geworden. ze zijn ook wat donker maar dat kan natuurlijk smaak zijn...

Re: Een eenzame surfer

Geplaatst: wo jul 20 2011 10:53 pm
door FokkeB
Dank jullie wel voor de reacties!

Jullie hebben helemaal gelijk, ik had idd. meer naar voren moeten lopen om de surfer beter op de plaat te kunnen krijgen. De foto's hadden daardoor ook veel meer kracht gekregen.
Dat ik het niet gedaan heb was omdat ik niet om deze surfer naar het strand was gekomen maar om wat foto's van het gezin te maken. Die liepen al na 2 minuten te blauwbekken en tja, dan is de kans op een 'leuke' foto al gauw verkeken. Dan zie je de surfer, even gauw wat foto's maken en weer terug naar de auto. Wel een gemiste kans achteraf!

De zwart/wit omzetting en daarna inkleuren van de vakken was voor mij de reden deze foto's te gebruiken. Ik kijk altijd met bewondering naar die foto's en wilde dat zelf ook eens proberen, met dit resultaat. Met het naar zwart-wit omzetten van de foto's is wel flink gespeeld met de schuiven van oa. contrast.

FokkeB

Re: Een eenzame surfer

Geplaatst: do jul 21 2011 9:14 pm
door M@rcel
Foto's zou ik graag iets minder donker zien, zodat er iets meer detail te zien is. De kleur van de vlieger zou daarbij wat feller mogen zijn.

De sport die je hier ziet is kiten, het is dus geen (wind)surfer, maar een kiter.

Re: Een eenzame surfer

Geplaatst: do jul 21 2011 9:15 pm
door jac49
Het is inderdaad jammer van je stand punt, iets om een volgende keer rekening mee te houden.
Jac.