Pagina 1 van 2

Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: di okt 30 2012 10:31 pm
door MoNoa
Vraagje.. ik heb zelf een Nikon D7000 en kort geleden is mijn objectief kapot gegaan zonder verklaarbare rede ( 18-105mm ) nu ga ik de lens niet meer laten maken
omdat ik het gewoon zonde vind van me geld.. Maar daar gaat het nu niet om :wink:

Ik schiet graag honden en paarden die in beweging zijn, of het nu buiten is of binnen in de bak.,. nu zie ik door de bomen het bos niet meer, en ik zou graag jullie adviezen willen :oops:
welke objectief zou bij mij passen..? ( budjet tot 800 euro )

Bedankt alvast voor jullie hulp en adviezen ..

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: di okt 30 2012 11:18 pm
door Frans Heinsbroek
De D7000 kan hoge iso waarden aan maar toch zou ik je een 2.8 lens aanraden. In dit geval zou ik voor een Nikon 17-55 kijken. Dat is een groter, zwaarder en duurder objectief als bv de Tamron 17-50 2.8 maar deze is beter afgedicht als laatstgenoemde lens. Ook is de autofocus sneller van de Nikon lens.
Wel kost de Nikonlens daardoor meer als de Tamron lens. Vwb fotokwaliteit schijnt de Nikonlens iets beter te zijn maar het verschil, voor zover dat er al is, is zeer klein.
Voor allround gebruik zou ik dus kijken naar 1 van bovengenoemde lenzen. Ook Sigma heeft een 17-50 lens met vaste 2.8 waarde en beeldstabilisatie. Schijnt ook goed te zijn maar met deze lens heb ik geen ervaring. Ik heb zelf de Sigma 17-70 lens die niet over het gehele gebied even lichtsterk is. 2.8 ~ 4.0. Het bereik is net iets beter als de twee eerstgenoemde objectieven, niet zo lichtsterk als de eerste 2 genoemde maar zeker ook een overweging waard.

Een 70-200 VRII 2.8 van Nikon is wel het summum volgens bijna alle Nikon fotografen en zou het in een paardebak goed doen maar voor binnen in huis is die nmm net telang.

Suc6 met je keuzes,


Frans

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 12:49 am
door Haket
Voor dat budget lijkt de combinatie Tamron 17-50 2.8 en de Nikon 70-300 ook een aardige optie.

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 7:25 am
door André
Als je een vervanging zoekt voor je 18-105 en ook ongeveer dit zelfde bereik wilt houden zou ik "ergens" 125,-- extra budget proberen te krijgen/sparen en voor de 24-120 VR 4.0 gaan.

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 7:51 am
door Drikus70
Haket schreef:Voor dat budget lijkt de combinatie Tamron 17-50 2.8 en de Nikon 70-300 ook een aardige optie.
+1

lijkt me ook inderdaad een prima combi.

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 10:21 am
door Cookie1397
+2

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 10:36 am
door Gideon R
dubbelpost :roll:

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 10:38 am
door Gideon R
Ik ben ook een paarden en honden in actie fotograaf.

Uit ervaring kan ik zeggen dat een lens die naar wide angle zoomt, geen flatteuze fotos geeft op die wide angle stand.
Dieren krijgen veel te grote hoofden en misvormde lijven...
In jouw geval met een D7000 praten we over een DX sensor dus moet je niet onder de 35mm zoom gaan om dat te te voorkomen.

Daarnaast is een hoge sluitertijd kunnen halen van belang om bewegingsonscherpte te voorkomen, 2.8 lens, liefst over het gehele zoombereik, is dan geen overbodige luxe. Dan wil je ook nog een lekker kunnen inzoomen en of een sterk bokeh creeeren voor objectisolatie en dramatischer effect.

De beste lens zou je zeggen is nu de 70-200 VRII, maar is overkill op een DX camera.
Ik heb zelf jaren gefotografeerd met een Nikkor 80-200 2.8AFS op een D70
Klik HIER voor de review van Ken Rockwell
Dit is wellicht de beste zoom van Nikon in dit bereik zonder VR maar wél met AFS dus interne scherpstelmotor en dus erg snel.
VR heb je ook niet nodig met dynamische dierenfotografie, alleen goede sluitertijden.
Dit objectief is sporadisch te vinden op de tweedehandsmarkt en is te kopen voor €900 en is dus voor jouw budget de beste compromis.

Klik HIER voor een sessie die ik in die tijd geschoten heb in o.a. een binnenbak met deze lens op de D70.


Verder zijn er nog alternatieven:
- Nikkor 70-200 2.8 VRI, ca. €1350 gebruikt en wellicht boven je budget maar wel een machtig objectief met nog meer bereik en VR.
- Nikkor 80-200 2.8 AF (dus zonder interne scherpstelmotor) ca. € 750 gebruikt. Wel ook een draaizoom, je wilt geen schuifzoom.
- Tamron 70-200 2.8, € 700 nieuw (?) kwaliteit mij onbekend.
- Sigma 70-200 2.8, € 900 nieuw (?) kwaliteit mij onbekend

Succes ermee !

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 12:19 pm
door drnjstj
Koop eens eerst alleen de Nikon 35mm 1.8, zou ik zeggen.

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 12:34 pm
door rjasp
drnjstj schreef:Koop eens eerst alleen de Nikon 35mm 1.8, zou ik zeggen.
Ben ik het geheel mee eens!
Als standaard PRIME objectief, klasse.

Combineer dit dan voor het betere ZOOM werk met bijvoorbeeld deze lens: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... =5&t=43667

Ik heb zelf ook deze SIGMA 80-200 - 2.8 ( model zonder stabilisatie ) op mijn D7000 gehad ( nu zit hij op mijn D600) en eigenlijk is het wel mijn favoriete lens. Jammer alleen dat het nogal wat weegt!

Nu 2e hands te koop van een clublid voor m.i. een goede prijs!

Mocht je voorbeeld foto's willen zien, stuur dan even een PB met je email adres.

Rob

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 4:35 pm
door edrocket
sigma 50-150 f2.8 met OS is nu ca 800 euro. Iets meer bereik en lichtsterker.

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 8:05 pm
door MoNoa
Jeetje wat een reacties zeg !!! :shock: Heel erg bedankt alvast, ik ga ff in de denktank...! en als ik nog vragen heb, dan zal ik ze zeker hier ff stellen aan jullie .. ook zal ik uiteraard
vertellen welke objectief het uiteindelijk is geworden :D :wink:

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 8:06 pm
door MoNoa
drnjstj schreef:Koop eens eerst alleen de Nikon 35mm 1.8, zou ik zeggen.

:oops: en de rede..?

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 8:12 pm
door drnjstj
MoNoa schreef:
drnjstj schreef:Koop eens eerst alleen de Nikon 35mm 1.8, zou ik zeggen.

:oops: en de rede..?
Leer die eerst maar een beetje kennen, dat kwaliteit is fantastisch, je houdt een hoop geld over.
Daar kan geen zoom lens tegenop (zelfs geen hele dure).

Kun je in de toekomst voor wat er nog over blijft nog een andere lens kopen.

Re: Nieuwe objectief kopen maar geen idee welke

Geplaatst: wo okt 31 2012 8:22 pm
door MoNoa
Ik heb hier thuis de Nikor 50 mm 1.8 liggen.... en daar ben ik al best tevreden over :wink: