Pagina 1 van 1

Een Fattie van de BBQ

Geplaatst: di jan 29 2013 1:48 pm
door Ronald Jan
Ik plaats een foto van een worstje wat ik van middag op de WSM heb gemaakt =Weber smoking mounten,het lijkt mij over belicht of zie ik dat verkeerd?
Ik kan nog niet alle gegevens er bij zetten maar de foto is gemaakt zoals ik de 1 V2 gekocht heb.
Afbeelding
Graag hoor ik jullie mening?

Re: Een Fattie van de BBQ

Geplaatst: di jan 29 2013 2:33 pm
door Léon Obers
Overbelicht zou ik beslist niet zeggen. Alleen niet optimaal gefotografeerd en het beeld is niet optimaal bewerkt.
Het ziet er allemaal niet echt aantrekkelijk uit, lelijke kleuren, alsof het bedorven is.
Dat heeft mede zijn oorzaak in de rode ondergrond van het schilderij wat een belangrijk deel van de foto vult, waarbij de automatische witbalans van de camera wellicht "voor de gek gehouden wordt" en die witbalans dan naar een een meer koele weergave trekt. Het basis beeldbestand is echter prima te bewerken naar een meer aangename weergave. Dat eten verder meer aantrekkelijk in een compositie / set-up en gekozen achtergronden wordt opgesteld om mooi gefotografeerd te worden is een vak apart.

Re: Een Fattie van de BBQ

Geplaatst: di jan 29 2013 3:33 pm
door jan
Inderdaad wat Léon al aangeeft de automatische witbalans heeft zich waarschijnlijk voor de gek laten houden. Maar wat mij opvalt is de onscherpte. Wanneer ik de exif gegevens zie dan is er een sluitertijd van 1/15s gebruikt en daarmee wordt het al moeilijk om uit het handje te fotograferen. En misschien was ook de afstand tot het onderwerp te klein voor een goede scherpstelling.

Je geeft aan "ik kan nog niet alle gegevens erbij zetten". Maar de technische gegevens van de opname staan in je exif gegevens. Klik maar eens op de geplaatste foto en je ziet boven de foto de exif gegevens verschijnen. Wanneer je daarna nog eens op "meer info" klikt dan zie je nog meer technische informatie.

Ik ken de 1 V2 te slecht (lees niet) om te weten wat je wel of niet handmatig kan instellen om tot een beter resultaat te komen. Hiermee kan ik je niet verder van dienst zijn.

Re: Een Fattie van de BBQ

Geplaatst: di jan 29 2013 7:21 pm
door Ronald Jan
Bedank voor uw meningen, en met uw adviezen kan ik wel wat.Ik weet het nog een hoop leren maar ga me opgeven voor een cursus.