Pagina 1 van 3

Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 11:52 am
door Jan en Yuul
Puntentelling voor 2016:
- FVDM gemaakt met Nikon of Fujicamera: vers gemaakt 3 punten, uit archief 1 punt.
- FVDM gemaakt met ander merk camera's: vers of uit archief 1 punt.

Ik zal wel iets gemist hebben, maar waarom neemt op ons Nikon forum bij de puntentelling van de maandopdrachten het merk Fuji een uitzonderingspositie in ten opzichte van de overige "andere merken"??

Groet,

Jan (van Yuul :))

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 4:03 pm
door Jacob_O
Da's speciaal voor de eigenaars van de Fuji S2, S3 en S5 Pro. :wink2:

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 4:34 pm
door Jan en Yuul
Ja dat begrijp ik, maar wat is de motivering ervan ???

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 4:34 pm
door Peter
wat had je dan voorgesteld ?
we zijn eerlijk gezegd al blij dat dit onderwerp nieuw leven is ingeblazen.

Daarnaast hebben we het onderscheid tussen Nikon en overige merken al langer geleden los gelaten.
En inderdaad, we zijn merk gerelateerd. Juist dat merk heeft er enigszins voor gezorgd dat velen met alternatieven rondlopen. En velen met een Fuji model 'vul maar in'

Maar over suggesties kan worden nagedacht :wink:
Noortje53 beheert dit onderdeel primair

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 4:41 pm
door Marten
Suggestie:
fuseren met het Fuji forum

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 4:42 pm
door Peter
foute suggestie, daar hebben ze namelijk geen maandopdrachten.

Even serieus,
Ik denk dat het goed is dat we even de reactie van Noortje53 in deze afwachten, de drijvende kracht in deze

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 6:37 pm
door Mieke53
:) Hallo allemaal, hier is noortje53. Interessante discussie.

Ik wens jullie allereerst een goed, gezond, gelukkig en creatief 2016, met heerlijke discussies.
We zitten tenslotte op een Wereldmerk-forum :D :thumbup:

Maar dan ter informatie en toelichting over het hoe en waarom van de regels zoals ze destijds bij de her-opening van dit topic genomen zijn:

1. Ik heb dit draadje weer opgepakt omdat het "dood" was.
2. Daarbij heb ik wat spelregels aangepast n.a.v. diverse vragen van leden en oudleden van de Maandopdracht waaronder: jammer dat andere merken niet mogen meedoen en waarom niet Fuji want daar kunnen ook de lenzen van Nikon op.
3. Dat niet elke lens op een Fuji past of andersom, weet ik pas sinds week 1, 2016. (Ik ben er overigens destijds klakkeloos vanuit gegaan dat de vraag betrekking had op alle Fuji camera's. Mea Culpa.)
4. Ik zal vanaf nu zeker een onderscheid maken in het toekennen van de punten op basis van de hierboven genoemde typen.
5. Aan de puntentelling ga ik verder niets doen. Mijn persoonlijke uitgangspunt is: Nikon gaat voor op andere merken en vers(lopende de maandopdracht) gaat voor op een archieffoto.
6. Alles doorlezende zullen er leden zijn die mijn nieuwe regels belachelijk vinden, er zullen leden zijn die er niets van snappen, en er zullen leden zijn die blij zijn dat een verse foto, gemaakt binnen de maandopdracht, en met ons sterke merk Nikon, toejuichen. Je kunt het nooit iedereen pleasen/naar de zin maken.
7. Ik zal in overleg met het Bestuur een afgewogen beslissing nemen. Tot dan zullen alleen de b.g. typen Fujicamera's als Nikon worden behandeld. Alle andere Fuji's als "ander merk".
8. Ik hoop met deze beslissing de angel voor een aantal leden er (voorlopig) uit getrokken te hebben. Maar het kan ook zijn dan ik het merk Fuji weer laat vallen als blijkt dat ik teveel een controlefunctie ga krijgen, het moet gezellig en leuk blijven en tot nu toe vind ik het nog steeds gezellig :thumbup: .
9. Maar als ik een foto van het jaar wil zien vind ik het wel leuk als dat gedaan is met een Nikon. :mryellow:

Nikoniale groet, Noortje

Dan nog even promoten: sluit je aan bij de Maandopdracht: je bent van harte welkom

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 9:15 pm
door Johan v. V.
Ik heb met enige verbazing e.e.a. gevolgd. Hoewel het lang geleden is dat ik meegedaan heb met een maandopdracht wil ik toch een klein duitje in het zakje doen, omdat de discussie m.i. de FVDM te boven gaat. Het gaat om de vraag of 'andere merk' gebruikers wel of niet volwaardig lid zijn van de Nikon Club cq van dit forum.
Wanneer er bij de FVDM verschillen worden gehanteerd, waarom dan niet bij bijvoorbeeld activiteiten? Vooralsnog denk ik dat - zolang niet-Nikon gebruikers volwaardig lid kunnen zijn van de club en dit forum, er bij de FVDM geen uitzondering kan worden gehanteerd. Met een vreemd merk kun je óf niet meedoen of wel meedoen, maar in het laatste geval dan ook zonder beperkingen.
Ik ben benieuwd wat het bestuur ervan gaat zeggen.

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 9:46 pm
door Peter
Dan stel je die vraag toch tijdens de ALV. (Algemene Leden Vergadering) :wink:

Dit draadje gaat over de maandopdracht. Meer is het niet
Ik snap echt niet waarom elk initiatief (in dit geval de maandopdracht ) langs het scherpst van de snede moet worden gelegd en blijkbaar moet ontaarden in een merkdiscussie of een discussie of men wel volwaardig lid kan zijn (of is) van Nikon Club Nederland met een ander merk camera.

Je bent lid of niet. Enige voorwaarde voor lid zijn: contributie.

Nu we toch met afkortingen bezig zijn. FVDM zal voor vele lezers vraagtekens oproepen. Voor mij wel

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 9:52 pm
door DannySan
Foto
Van
De
Maand?

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 9:54 pm
door Peter
dat ik daar zelf niet op kwam .......Afbeelding

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 10:18 pm
door Johan v. V.
Peter schreef:Nu we toch met afkortingen bezig zijn. FVDM zal voor vele lezers vraagtekens oproepen. Voor mij wel
Dan heb je waarschijnlijk dit hele draadje niet kunnen volgen. In de topic-start wordt immers deze afkorting al gebruikt. Ik neem aan dat je dit hele draadje dus niet hebt kunnen volgen. Dat zal wellicht ook verklaren dat je mijn bijdrage 'echt niet snapt'. :wink:

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 10:22 pm
door Peter
bedankt voor de vriendelijke woorden, ik ben zo vrij om toe te geven dat ik de afkorting niet gelijk in beeld had.
Dat je daar nu ook een punt van wilt maken..., ik ben wel klaar met mijn bijdrage in dit draadje op deze wijze. Met dit hele draadje trouwens
Het enige wat ik ervaar is het geneuzel dat het nooit goed is of anders moet. En eerlijk gezegd ..., ik sta volledig achter Noortje53 die het afgelopen jaar met het nodige enthousiasme gepoogd heeft een oud topic nieuw leven in te blazen. Met succes.

En jammer dat we elkaar niet snappen,zoals zo vaak
ik blijf eigen initiatief verdedigen. Dan maar een ontevreden gezicht. Ben ik ook wel eens,
Nog vragen ? Stel ze maar aan het bestuur.

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 11:36 pm
door Sandor Gora
m'n moeke zou zeggen: "'t gaat toch niet om de knikkers...."
en ik zeg tegen Noortje: 't spelletje lekker houden zo, hoor!

Re: Puntentelling maandopdrachten

Geplaatst: za jan 09 2016 11:38 pm
door Mieke53
Ik vind het prettig dat ikzelf de voorwaarden heb mogen bepalen in het topic MO (maandopdracht)
Zolang het Bestuur me niet terugfluit blijf ik het zo doen.
Wel denk ik dat als men zich echt tekort gedaan voelt dat men zich tot het Bestuur wendt.

We kunnen ook teruggaan naar de oorspronkelijke versie: alleen Nikon, verse foto in lopende maand en exif vermelding.
Moet je zien wat er dan losbarst :-)