Veel bekijks, weinig antwoord?

Plaats hier je vragen en opmerkingen over dit forum.
Gebruikersavatar
Patrick
Clublid
Clublid
Berichten: 27184
Lid geworden op: do nov 01 2007 7:24 pm
Locatie: Velserbroek
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Patrick » vr mei 31 2013 12:19 am

emdeklerk schreef:"Eigenlijk zou iedereen analoog moeten beginnen, sluitertijd, diafragma, ISO/ASA, meer is het niet.
Al die verzuip menu's leiden alleen maar af."
Daar ben ik het, eigenwijs als ik ben, dus weer niet mee eens. Je moet je niet door die zaken laten afleiden. Maar een digitale camera werkt in wezen als je naar ISO, sluitertijd en diafragma kijkt niet anders dan een analoge. Je kan vooral veel eerder de resultaten zien en naar mijn mening daar veel sneller van leren. Mits je blijft kijken en nadenken.

Uiteindelijk is en blijkt leren fotograferen iets dat even tijd kost. Sommigen leren het nooit echt goed, anderen lijkt het heel makkelijk af te gaan. Je kan veel leren door het te doen. Als je mazzel hebt, heb je ook nog aanleg en weet je jezelf te onderscheiden.

Om even terug te komen bij het onderwerp. Mensen om je heen, dus ook hier op het forum, kunnen je versnellen in je ontwikkeling. Maar dan moet je wel openstaan voor kritiek en je niet in je eer aangetast voelen als je iets leest wat je niet wilt lezen of verpakt is op een manier waar je wellicht wat bedenkingen bij hebt. Ik ben ervan overtuigd dat mensen die hier de moeite nemen iets over je foto's te zeggen dat met goede bedoelingen doen.
Patrick | Instagram | Flickr | Nikon Z8 + Zf + D700 plus best veel glaswerk, een Fujifilm X-T3 met wat objectieven en een Leica Q3 point-and-shoot

oud0001

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door oud0001 » vr mei 31 2013 6:02 am

Openstaan voor kritiek en in je eer aangetast voelen hebben, naar mijn mening, niets met elkaar te maken.

Patrick, niemand moet zich niet aangetast voelen in de eer. Wat is eer eigenlijk?
Je legt de volledige verantwoordelijkheid voor die gehele communicatie gewoon bij de ontvanger neer. :huh:
Dat is lekker makkelijk voor de zender. Die hoeft dus nergens rekening mee te houden.
Open staan voor kritiek is iets anders dan ongenuanceerd commentaar slikken. Daarbij moet het niet maar mag het.
De zender is toch wel verantwoordelijk voor het gene wat, en de wijze waarop hij schrijft.
Niet de ontvanger, ongeacht wie de zender is.
Dat gaat em dan, bij mij, niet worden op die manier, en ik ben, denk ik, echt niet zo moeilijk in de omgang. :wink:

Communiceren is tweerichtingsverkeer, toch? :wink:

Flandria

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Flandria » vr mei 31 2013 6:16 am

Al wordt een foto tot de grond toe afgebrand, wat is het probleem?
Zeker als er wordt aangegeven wat er beter kan (opbouwende kritiek)?
Ook als je zelf de foto geweldig vindt?
Mocht je twijfelen kan je altijd iets met de kritiek doen.
Wat is de rede om een foto hier te posten?

Heb je moeite met kritiek, kan je beter geen foto's posten.

Gebruikersavatar
Hans Braakhuis
Forumlid
Forumlid
Berichten: 6048
Lid geworden op: ma nov 29 2004 1:03 pm
Locatie: Gelderland
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Hans Braakhuis » vr mei 31 2013 6:51 am

Patrick schreef:Daar ben ik het, eigenwijs als ik ben, dus weer niet mee eens.
Graag weer on topic!

Gebruikersavatar
Hans Braakhuis
Forumlid
Forumlid
Berichten: 6048
Lid geworden op: ma nov 29 2004 1:03 pm
Locatie: Gelderland
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Hans Braakhuis » vr mei 31 2013 7:03 am

emdeklerk schreef:Mijn insteek is dat dit, alle latere goede bedoelingen ten spijt, een cameramerk- dan wel apparatuurforum is. Nikon.
Dus geen foto-plaats-forum; daar zijn tientallen andere mogelijkheden voor.

Een foto zou dus naar mijn mening moeten dienen om een bericht over Nikon-apparatuur of Nikon-optiek te ondersteunen of te illustreren, of educatief moeten werken.

Ik zit niet te wachten op huis- tuin- en keukenplaatjes van kleinkinderen, "eerste opname met...", en soortgelijke opnamen.
+1

Wel ooit eens begrepen dat de alhier geplaatste foto's meer kliks krijgen dan andere onderwerpen. En heel soms komen er prenten voorbij waar ik m'n vingers bij af lik.

De Nikon Club is geen fotoclub. Op een fotoclub bespreek je foto's en kun je leren fotograferen. Bij de Nikon Club leer je hoe je met Nikon spullen werkt.

Foto's bespreken op een fotoclub is voor mij:
Zeggen wat een foto me doet, zeggen wat ik vind waar een foto over gaat, zeggen wat ik leuk vind aan een foto.
Daarna in gesprek met de maker. Kloppen mijn opmerkingen? Hoor en weder hoor.
Dat kan niet in een forum. Dat kan alleen live. En dan krijg je ook nog de opmerkingen van andere clubleden. Ja dat kun je wel vinden, maar ...
Reactie op reactie, heerlijk even de diepte in. Zeer leerzaam voor de maker.

Gebruikersavatar
John'47
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2545
Lid geworden op: zo jun 12 2011 8:07 am
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door John'47 » vr mei 31 2013 7:15 am

Geheel eens met Hans en Tulhanti

De kritieken op het NCN forum gaan mij te vaak voorbij aan wat de maker van een foto bedoeld heeft
Deze bedoeling staat er ook zelden bij waardoor kritiek leveren zinloos wordt
Voorts vind ik het oninteressant om te lezen wat iemand vindt van het technisch kunnen van een ander
Er staan op dit forum soms prachtige foto's waar dan over de techniek wordt gezeurd en voorbij wordt gegaan aan het feit dat de foto enorm sterk en krachtig is in zijn emoties

Vooral daarom zal ik pp dit forum niet snel iets zeggen over een geplaatste foto.

Overigens heb ik al meer dan 55 jaar gefotografeerd en vind ik weinig verschil in het principe van digitaal of analoog werken. Maar dat is off topic.


John
Nikon D810, Sony RX1R II. 

Kroontje

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Kroontje » vr mei 31 2013 7:50 am

Geweldig om te lezen;)
Ik ga eens kijke bij mij in de buurt voor een Foto club! Kan ik daar mijn foto' s laten zien en dan hier niks meer neerzetten, want ik weet nu wel hoe mijn camera werkt;)
Misschien wel erg kort door de bocht, maar zo haal ik het er wel uit :-)

Gebruikersavatar
John'47
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2545
Lid geworden op: zo jun 12 2011 8:07 am
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door John'47 » vr mei 31 2013 7:59 am

Kroontje, je bedoelt dit denk ik cynisch maar je opmerking is naar mijn mening wel correct.
Hier over spullen "praten" en op de fotoclub genuanceerd over foto's
Je zult merken dat het dan waarschijnlijk minder eenvormig gaat over technische kantjes van de foto



John
Nikon D810, Sony RX1R II. 

Kroontje

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Kroontje » vr mei 31 2013 8:10 am

Je leest wat ik bedoel ;)
Niet dat er blij mee gaat worden als we de fotobeoordeling op een laag pitje gaan zetten, omdat dat niet bij de Nikon club hoort.
Ik vind het goed dat het mogelijk is en dat er onderbouwend reacties op komen. En als mensen daar niet tegen kunnen, fotografeer dan niks ;) Daarom vond ik de quote die ik al maakte een mooie aanvulling;)

Kroontje

Gebruikersavatar
rbfoto.nl
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5387
Lid geworden op: zo jul 08 2007 8:13 pm
Locatie: Harderwijk
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door rbfoto.nl » vr mei 31 2013 8:34 am

Een tijdje geleden postte een fotografiestudente een aantal foto's.
Toen ik commentaar gaf over in eerste instantie het technische aspect van de gemaakte foto's werd ik afgebrand door een paar mensen "omdat ik meer naar het plaatje moest kijken en dat de techniek van ondergeschikt belang was"!!!
Dat die mensen niet snappen dat een foto begint bij de basis en dat is (zoals al eerder aangehaald door Flandria!) sluitertijd, diafragma en ISO, dat stuit me nog het meest tegen de borst.
Hoe kun je nu als fotograaf met droge ogen beweren dat de techniek van ondergeschikt belang is?

De volgende keer mogen die mensen lekker commentaar geven op een foto, zij weten het schijnbaar veel beter...
Ik ga wel weer lekker geld verdienen met mijn foto's :) :)
Groeten Ronald
Specialisatie: sportfotografie

Gebruikersavatar
JvdKooij
Forumlid
Forumlid
Berichten: 3166
Lid geworden op: za nov 07 2009 5:54 pm
Locatie: Podgornoe
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door JvdKooij » vr mei 31 2013 8:37 am

Kroontje schreef:Geweldig om te lezen;)
Ik ga eens kijke bij mij in de buurt voor een Foto club! Kan ik daar mijn foto' s laten zien en dan hier niks meer neerzetten, want ik weet nu wel hoe mijn camera werkt;)
Misschien wel erg kort door de bocht, maar zo haal ik het er wel uit :-)
en dan zie je de commentaren weer verschijnen dat mensen hier alleen snel wat antwoorden willen en dan niets meer posten :D
Groetjes,
Jaap

Gebruikersavatar
justme
Forumlid
Forumlid
Berichten: 3213
Lid geworden op: di apr 24 2012 9:59 am
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door justme » vr mei 31 2013 8:45 am

rbfoto.nl schreef: Hoe kun je nu als fotograaf met droge ogen beweren dat de techniek van ondergeschikt belang is?

De volgende keer mogen die mensen lekker commentaar geven op een foto, zij weten het schijnbaar veel beter...
Ik ga wel weer lekker geld verdienen met mijn foto's :) :)

ik schat zo in dat het uitgangspunt qua beoordeling en kritiek enorm kan verschillen tussen leden.

en noemen dat techniek van ondergeschikt belang is klinkt in mijn oren als erg genuanceerd. "hoe wil je immers die foto produceren" :)
maar aan de andere kant zijn er ook mensen die graag foto's maken, maar weinig met al die instellingen een 'klik' :) hebben, en hooguit met alleen diafragma en flitser gevoel hebben.
terwijl er auto-didacten zijn die je een toestel in handen drukt, en er de meest fantastische dingen mee doen, zonder ooit een handleiding of wat dan ook gebruikt hebben.


nuances... :)

Skippy
Moderator
Moderator
Berichten: 12293
Lid geworden op: vr mar 31 2006 11:15 pm
Locatie: Amersfoort
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Skippy » vr mei 31 2013 9:08 am

Hans Braakhuis schreef:De Nikon Club is geen fotoclub. Op een fotoclub bespreek je foto's en kun je leren fotograferen. Bij de Nikon Club leer je hoe je met Nikon spullen werkt.
Dus hoe je zo goed mogelijk mooie foto's maakt. Lijkt mij dat er een duidelijke relatie is tussen apparatuur en resultaat. Als club zul je met je tijd mee moeten gaan en aantrekkelijk moeten zijn voor jongeren. Ik merk op het forum dat jongeren minder met techniek hebben dan de oudere garde. Ze maken dan wellicht technisch minder geslaagde foto's maar wel vaak creatief en verrassend. Op foto's van regiobijeenkomsten en andere NCN-activiteiten is het merendeel van de aanwezigen man, grijs of kalend. Toch wel een teken aan de wand ...

Kroontje

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Kroontje » vr mei 31 2013 9:11 am

Netjes geschreven ;)

Gebruikersavatar
Melliw
Clublid
Clublid
Berichten: 2346
Lid geworden op: do jun 12 2008 10:45 am
Locatie: IJsselmuiden
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Veel bekijks, weinig antwoord?

Bericht door Melliw » vr mei 31 2013 9:25 am

Hans Braakhuis schreef:
De Nikon Club is geen fotoclub. Op een fotoclub bespreek je foto's en kun je leren fotograferen. Bij de Nikon Club leer je hoe je met Nikon spullen werkt.
Maar we hebben onze Nikon toch niet om te weten hoe hij werkt? We hebben en Nikon om er foto's mee te maken. Liefst mooie foto's die elke keer weer een stapje beter worden.
BrinksFotografie

I believe that the greatest tool we have as photographer is our own two feet.

Plaats reactie

Terug naar “Het Forum”