Grip D70 ervaringen

Discussies over fotografie met de D70, D70s, D80, D90, en D7x00 serie. Nikon's semi-pro lijn met een DX-formaat sensor.
Plaats reactie
merellein

Grip D70 ervaringen

Bericht door merellein » ma apr 14 2008 12:23 pm

Hallo allemaal,
Ik ben op zoek naar een battrijgrip voor de Nikon d70 en duizel na 2 uur zoeken op google en in topics. Ik lees een hoop positiefs en negatiefs, maar veel reviews zijn al 3 jaar oud (over dat er geen grip is van nikon d70, en later wel van andere merken) maar nog steeds geen eenduidende conclusie over het volgende:

1) Is er nu een verticale grip MET sluiterknop? Zonder kabeltjes die ik steeds tegenkom voor de d70s. Ik kom ze tegen op afbeeldingen, maar bijbehorende teksten spreken het weer tegen dat het zou werken op de d70.

2) Ik zie op http://www.hkjenis.com/productdetail.aspx?productid=55 een goede, zoals hier op het forum verteld wordt. Op deze afbeelding ZIE ik een verticale afdrukknop, maar de beschrijving vertelt slechts over 'extra grip'.

3) Op hkjenis.com zie ik ook een batterygrip met digitaal schermpje. Wat is de ervaring & nut hiervan?

4) zou ik beter kunnen upgraden naar de d70s voor een goede combinatie met een batterygrip?

Ik hoor het graag! :)

Rogier

Bericht door Rogier » ma apr 14 2008 12:46 pm

Een verticale ontspanknop op een grip voor een D70 of D70s zal altijd via een kabeltje werken aangezien deze modellen intern geen contacten hebben voor een grip.

Bij een D70 werkt dit met een glasvezelkabeltje die een signaal stuurt naar de infrarood ontvanger van de camera. Werkt niet prettig kan ik je uit de praktijk vertellen. Bij de D70s werkt dit met een kabel die op de ingang van de afstandsbedieningkabel wordt aangesloten. Dit werkt beter, mits je met het irritante kabeltje aan de zijkant kunt leven.

Robin

Bericht door Robin » ma apr 14 2008 12:54 pm

--- removed, because I'm unable to delete my account ---
Laatst gewijzigd door Robin op vr dec 11 2009 6:19 pm, 1 keer totaal gewijzigd.

merellein

Bericht door merellein » ma apr 14 2008 9:39 pm

Dank voor de respons. Het ziet er naar uit dat ik af ga zien van een powergrip, aan kabeltjes ga ik niet beginnen ;) Puur voor de grip vind ik 130 euro wat overdreven. Daar koop ik dan liever een leuke lens voor erbij ;) Voor de tweede accu is een powergrip altijd handig, maar een extra accu in je fototas meenemen is net zo makkelijk als het alleen daarom zou gaan. Jammer dat er intussen geen nieuwe mogelijkheden zijn voor een powergrip mét werkende portret-ontspanknop zonder kabels.
Als ik het goed begrijp, zijn de powergrips die ik tegenkom voor de D70 mét portret-ontspanknop dus miskopen aangezien ze niet allemaal een kabeltje bijleveren en het pretenderen te verkopen als compatible voor d70(s).

Mocht er iemand zijn die tóch een powergrip mét werkende ontspanknop heeft ontdekt (zonder kabel) voor de nikon d70, let me know!
:D

Robin

Bericht door Robin » ma apr 14 2008 9:48 pm

--- removed, because I'm unable to delete my account ---
Laatst gewijzigd door Robin op vr dec 11 2009 6:19 pm, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
rbfoto.nl
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5387
Lid geworden op: zo jul 08 2007 8:13 pm
Locatie: Harderwijk
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Bericht door rbfoto.nl » ma apr 14 2008 10:30 pm

Zonder kabel bestaat niet, net als eerder al aangehaald, er zijn geen interne contacten waarmee de grip met de camera zou moeten communiceren.
Groeten Ronald
Specialisatie: sportfotografie

merellein

Bericht door merellein » ma apr 14 2008 10:47 pm

maar hij bestaat wel zonder kabel als alleen accuhouder & grip heb ik gelezen... dus dan vervalt alleen de functie van de sluiterknop als ik het goed heb begrepen. :) tja, een mens kan niet alles hebben ;)

Rogier

Bericht door Rogier » di apr 15 2008 12:24 pm

Elke grip voor de D70 heeft alleen de functie van accuhouder en grip als je de bijgeleverde kabel niet aan sluit :wink:

Ik heb onder mijn D70(s) wel altijd een grip gebruikt, voor de extra accuduur en de betere balans. Ik heb toendertijd nog een idioot bedrag neergelegd voor de Harbortronics grip, in mijn ogen nog steeds de beste maar inmiddels niet meer te krijgen.

RoyD100

Bericht door RoyD100 » wo apr 30 2008 8:37 am

Ik weet niet of je er nog wat aan heb maar,

Een 3 maandjes geleden ging ik maar is op de fiets naar de kamera-express even info winnen over een Grip, al met al hadden ze alleen nog maar een Hahnel grip, welliswaar 129 euro`s, maar ik dacht het is nu of nooit,,. Sinds ik de grip heb ben ik er aan verslaafd, ik zal dus ook nooit meer zonder grip fotograferen het ligt onwijs stabiel in de hand en ik kan langere sluitertijden gebruiken. Ik kan geen kabel of knopjes vinden op de grip maar voelt goed aan zonder al die obstakels.

mvg roy

Mengerm

Bericht door Mengerm » ma jun 02 2008 9:28 pm

Ter info, heb zelf laatst een battery grip voor mijn D70s gekocht op Ebay. Deze werd verkocht voor EUR 38,00 incl. verzendkosten en transportverzekering. Met de twee weken had ik hem in huis.
Is niet van het met Jenis maar ziet er exact hetzelfde uit. Deze heeft dus ook een ontspanknop (via kabeltje).
Voor foto zie www.fam-menger.nl

Gr. Marcel

Mengerm

Bericht door Mengerm » ma jun 02 2008 9:31 pm


Tom
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2663
Lid geworden op: zo dec 30 2007 9:56 pm

Bericht door Tom » wo jun 04 2008 12:12 pm

Als ik me niet vergis heeft de D70s WEL een remote shutter aansluiting(dat kabeltje) en de D70 NIET. Die moet dus via de IR werken.

Rogier

Bericht door Rogier » wo jun 04 2008 12:37 pm

Tom schreef:Als ik me niet vergis heeft de D70s WEL een remote shutter aansluiting(dat kabeltje) en de D70 NIET. Die moet dus via de IR werken.
Dat klopt, maar is tevens al een aantal keer genoemd :wink:

Plaats reactie

Terug naar “D70(s), D80, D90, D7x00”