Ouwehands Dierenpark

Plaats hier foto's (gemaakt met een Nikon camera) die je graag wilt laten zien. Het gaat hier om de inhoud van de foto's, en niet zozeer om de technische kwaliteiten.
Bull

Ouwehands Dierenpark

Bericht door Bull » ma jun 02 2008 10:21 am

Naar Ouwehands Dierenpark in Rhenen geweest. Ik was er ooit een jaar of 36-37 geleden geweest en dus had ik geen flauw idee meer hoe het er toen uitzag.

Ik had er eerlijk gezegd geen hoge verwachtingen van omdat deze dierentuin nooit zo in het nieuws is zeg maar. Het is altijd Burgers Zoo, Artis, Blijdorp en Emmen waar je de mensen over hoort, maar eigenlijk nooit Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Ik moet zeggen dat deze dierentuin mijn positief verrast heeft. Heel veel sfeer omdat er nog gebouwen uit de jaren '30 staan, mooie aangelegde paden en gelegen in een prachtig groen gebied.

Veel foto's zijn noodgedwongen door het plexiglas gemaakt of door de gaas heen. Je moet dan handmatig scherpstellen om je focus achter het gaas te krijgen bij de dieren. gelukkig kan dit allemaal met een spiegelreflexcamera, maar er stonden ook veel mensen met compactcamera's en ook zij probeerden dieren op de foto te krijgen die achter gaas zitten. Helaas gaat dat dan vaak fout en staat de gaas er haarscherp op en van de dieren is geen spoor te bekennen.
Helaas zie je in de foto's wel een beeje terug dat je door (bekrast) plexiglas hebt moeten fotograferen, maar ja het is niet anders. Ik vond ze zelf niet eens slecht gelukt moet ik zeggen.
nr 1
Afbeelding

nr 2 De Giraffen staan ten opzichte van de bezoekers als het ware in een kuil en daarom kom je op ooghoogte met deze sierlijke beesten. Erg verrassend
Afbeelding

nr 3 Stokstaartjes blijven geweldige grappige beestjes. Erg vlug ook.
Afbeelding

nr 4 Deze jonge Mandril werd door een oudere mandril gevlooid.
Afbeelding

nr 5 De leeuwen zijn toch wel erg groot als je oog in oog met ze staat.
Afbeelding

nr 6 Ze hebben daar ook zo'n ondergronds aquarium. Niet zo spectaculair als bij Burgers in Arnhem, maar toch wel heel leuk.
Dit is de kop van een sidderaal. De Sidderaal kan 100 x per minuut een stroomstoot van 500V / 2 Ampère afgeven. Genoeg om de meeste van zijn vijanden te doden.
Afbeelding

nr 7 Altijd moeilijk fotograferen trouwens in zo'n aquarium, maar zo'n Piranha is toch een poging waard. Er stond een bordje bij dat je niet je vingers in de bak mocht steken (je zou er bij kunnen als het moest) ;D
Afbeelding

nr 8 Wellicht is dit ongeveer de mooiste tijd van het jaar om naar een dierentuin te gaan, want er zijn veel jonge dieren op het moment. Zoals ook bij deze Withand-Gibbon. Alhoewel dit jong al wat ouder lijkt.
Afbeelding

nr 9 Pelican Beach grenst aan één van de horecagelegenheden.
Afbeelding

nr 10 Oh ja, wat deze dierentuin natuurlijk wel heeft, is het berenbos waar en passant ook de wolven bij lopen. Wij kwamen net op een leuk moment. Ik zag twee beren ruzie maken (Oh het was een wonder ;D)
Eén van de beren werd door de ander een poel in gejaagd zeg. Nou dat ging niet zachtaardig, dat kan ik je wel vertellen.
Afbeelding

nr 11 Er zijn in het park verschillende ooievaarsnesten. Deze had in ieder geval 3 jongen.
Afbeelding

nr 12 Schildpad die ligt te zonnen op een stuk hout dat uit het water steekt.
Afbeelding

nr 13 Je zou toch zeggen dat die Aalscholver een keer van die schuine kant glijdt hè.
Afbeelding

nr 14 Grote Afrikaanse olifant.
Afbeelding

nr 15 DE publiekslieveling is het jonge ijsbeertje dat samen met zijn moeder vaak in het water te vinden was. Heel erg druk was het daar, want de mensen konden er geen genoeg van krijgen. Iets dergelijks was er een paar jaar geleden in Duitsland ook al, toen ijsbeertje Knut geboren was in de Berliner Zoo.
Dit is ook door dik plexiglas gefotografeerd.
Afbeelding

nr 16 Ook de Orang Oetan moeder zorgde goed voor haar kleine
Afbeelding

nr 17 Dit vind niet iedereen leuk. Ikke wel trouwens
Afbeelding

nr 18 En hier bij de gifkikkertjes wordt de argeloze toeschouwer volgens mij goed genept, want als je goed naar de foto kijkt lijkt dit wel heel erg op een plastic exemplaar. Hij zat ver genoeg weg om heel echt te lijken, maar met de 10 x optische zoom van de 18-200 lens en de ISO 1600 kom je toch achter het bedrog. Foei Ouwehands Dierenpark. :shame:
Afbeelding

nr 19 Gewoon door de gaas heen handmatig scherpgesteld. Niet erg als zo'n Doodshoofdaapje maar eens twee minuten wil stilzitten maar dat doen ze niet. Er is vrijwel niets van de gaas te zien en dat vind ik nog steeds frappant hoe dat kan.
Afbeelding

nr 20 Pssstttt.....heb je het gehoord
Prairiehondjes zijn ook heel erg populair bij de bezoekers en ook zij hadden jongen.
Afbeelding

nr 21 De Zuid Amerikaanse Klauwottertjes zagen hier voedsel aan komen (dachten ze)
Afbeelding

nr 22 Deze Berberaap was relaxed man.
Afbeelding

nr 23 Geen reklame voor van der Valk, maar de Toekan. Door de stalen spijlen heen gefotografeerd. Die spijlen zitten dus nog voor de vogel, maar toch zie je ze (bijna) niet.
Afbeelding

Mooi park waar ik zeker nog eens terug wil gaan.

Robert1979

Bericht door Robert1979 » ma jun 02 2008 10:23 am

Mooie plaatjes hoor...
die van die gifkikker vind ik wel heel mooi!

Groeten
Robert

Gebruikersavatar
Maud
Forumlid
Forumlid
Berichten: 3549
Lid geworden op: do dec 20 2007 10:46 pm
Locatie: Zoetermeer
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Bericht door Maud » ma jun 02 2008 10:26 am

Veel foto's...

Aantal foto's kunnen zo in hun club-blad :)

Gr.
Maud
D700 | D90 + MB-D80 | Nikkor AF-S 24-70mm F/2.8G ED | Nikon DX 18-135mm | Nikkor 105mm 2.8 | Nikkor 50mm 1.8 | Nikon AF-S 70-300 F/4.5-5.6 VR | Tamron 17-50 F2.8 | 2x SB-600 | Manfrotto statief

Gebruikersavatar
Nicole
Forumlid
Forumlid
Berichten: 3272
Lid geworden op: do aug 02 2007 11:46 am
Contacteer:

Bericht door Nicole » ma jun 02 2008 10:40 am

Nr 17 en nr 4 heerlijke platen !
Tjee die Toekan is een prachtige vogel. Hij lijkt wel van plastic...
Dat ie niet omvalt met zo,n snavel. Zie nu dat hij blauwe ogen heeft !!
Prachtig dier.
Jammer dat die gifkikker te veel verscherping erin heeft.
Maar ook een bijzonder dier.
Mooie serie !
NAS Buikpijn

Bull

Bericht door Bull » ma jun 02 2008 10:56 am

Gifkikker is een nepperd. Hij is van plastic. Kijk maar eens goed naar zijn voorpootjes dan zie je de naad van de gietmal lopen. :lol:
Achterpoten zijn uit één stuk.

Gebruikersavatar
Nicole
Forumlid
Forumlid
Berichten: 3272
Lid geworden op: do aug 02 2007 11:46 am
Contacteer:

Bericht door Nicole » ma jun 02 2008 11:21 am

Oh dacht al wat een gek glibberig beest. Die teentjes stonden ook zo raar omhoog.
Nou mij kun je alles wijsmaken hoor ! :mrgreen:
NAS Buikpijn

Gebruikersavatar
vulture
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1410
Lid geworden op: za apr 19 2008 10:22 am
Locatie: Den Haag
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Bericht door vulture » ma jun 02 2008 8:21 pm

Mooie foto's
Wij gaan er 14 juni (bloedbank kaartjes) naar toe heb je nog tips?

Bull

Bericht door Bull » ma jun 02 2008 8:38 pm

Ja, probeer voorop te staan bij het ijsbeertje want dat is echt leuk. Soms komt ie hard aan gelopen en plonst volle vaart het water in. Echt mooi. En als je vissen wilt fotograferen neem een lichtsterke lens mee (50 mm/ F1 , 8 )

Gebruikersavatar
vulture
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1410
Lid geworden op: za apr 19 2008 10:22 am
Locatie: Den Haag
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Bericht door vulture » ma jun 02 2008 8:52 pm

Ok Bull dank voor je tips!

Panther

Bericht door Panther » di jun 03 2008 11:54 am

Die plastic kikker is een afknapper zeg, vooral omdat ze in het echt zo ontzettend mooi en leuk zijn om naar te kijken. Ik heb ze zelf jarenlang gekweekt vroeger.
Mooie foto's, met bij mij de voornaamste reactie: ik moet ook weer donders snel weer eens naar een dierentuin toe!

Pieter

Bericht door Pieter » di jun 03 2008 10:21 pm

Leuke foto's, vooral nr 10 mooie actie die je vast gelegd hebt! Mooie, natuurlijke kleuren bij die laatste.
Ik vind het alleen jammer je bij veel foto's ziet dat het echt dierentuin foto's zijn. Zelf ben ik er onlangs ook nog geweest en het is daar lastig om foto's te maken zonder dierentuin effect erop zegmaar. En de ruiten zijn er wel erg dik zeg en verkleuren zo lekker :-] zeker bij ijsbeertje.

Pindar01

Bericht door Pindar01 » di jun 03 2008 10:42 pm

Hallo Bull,

mooie serie, is de foto hieronder misschien de "echte" gifkikker?
Genomen door het glas van het terrarium heen in de Zoolochiser Garten in Wuppertal.

Afbeelding

groet: Michel

Bull

Bericht door Bull » wo jun 04 2008 11:50 pm

Ja, volgens mij zou dat 'm eigenlijk moeten zijn.

En as je voor de ruit staat in Ouwehands dan zou je zweren dat ie echt is hoor.

Wernertjuh

Bericht door Wernertjuh » do jun 05 2008 7:55 pm

Hoi Bull,

Er mooie platen, deze nodigen zeker uit om zelf ook de spullen te pakken en te vertrekken richting Rhenen!

Gr,
Werner

Gebruikersavatar
vulture
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1410
Lid geworden op: za apr 19 2008 10:22 am
Locatie: Den Haag
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Bericht door vulture » do jun 26 2008 8:19 pm

1# Mandril
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2585531409/" title="So carnaval is over.... so i can take my mask off? (LOL) by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3046/2585531409_046080a8a7.jpg" width="409" height="500" alt="So carnaval is over.... so i can take my mask off? (LOL)"></a>

#2 Tederheid
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2583045772/" title="Tender Loving and Caring (TLC) by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3163/2583045772_9414bdf729.jpg" width="500" height="360" alt="Tender Loving and Caring (TLC)"></a>

#3 De koning
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2591194171/" title="The Lion King by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3261/2591194171_ec12a08599.jpg" width="500" height="470" alt="The Lion King"></a>

#4 Boos
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2595507550/" title="Stay away from my kid or i will byte you grgrgrgrg by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3214/2595507550_ced7dda1f8.jpg" width="500" height="442" alt="Stay away from my kid or i will byte you grgrgrgrg"></a>

#5 Teder
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2588667927/" title="Mom i lost my contanclens do you see it? (LOL) by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3041/2588667927_f043e046cc.jpg" width="500" height="405" alt="Mom i lost my contanclens do you see it? (LOL)"></a>

#6 niet loslaten
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2593761767/" title="Don't let go! by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3005/2593761767_3673bd770c.jpg" width="500" height="479" alt="Don't let go!"></a>

#7 de andere koning
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2605774847/" title="Blonds have more fun ! (LOL) by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3250/2605774847_cbf7074e87.jpg" width="500" height="380" alt="Blonds have more fun ! (LOL)"></a>

#8 Close
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2597828858/" title="Keep your loved ones close! by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3079/2597828858_cc7d3cfb61.jpg" width="500" height="417" alt="Keep your loved ones close!"></a>

#9 Bambi lacht naar mij (LOL)
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2609165771/" title="Bambi is smiling by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3140/2609165771_1a0c8b729e.jpg" width="500" height="373" alt="Bambi is smiling"></a>

#10 Sprtintertje zwaait naar ons
<a href="http://www.flickr.com/photos/aasgier/2579957604/" title="Sprintertje waving! by Ferdi's World, on Flickr"><img src="http://farm4.static.flickr.com/3047/2579957604_58aae52810.jpg" width="413" height="500" alt="Sprintertje waving!"></a>

Plaats reactie

Terug naar “Foto presentaties”