Kit of losse body met goede lenzen?

Discussies over al het andere dat je bij fotografie nodig hebt. Denk aan tassen, filters, etc.
bleuspirit

Kit of losse body met goede lenzen?

Bericht door bleuspirit » di jun 17 2008 12:20 am

Hoi allemaal,
Ik ben al de hele week (tot diep in de nacht) allerhande topics en aanbiedingen aan het bekijken, maar ik kom er niet uit!!!

Ik wil op korte termijn graag mijn 1e spiegelreflex aanschaffen, nadat ik alle adviezen gelezen heb lijkt het mij het slimste om een "simpele" body te kopen met goede lenzen (D70s of D80). Ik ben een megacreatief persoontje en ik ben een groot fan van photoshop, ik gebruik dit vaak om de plaatjes van bv. mijn zoon in allerhande achtergronden te plakken. Ik maak dus naast de standaard familiekiekjes graag foto's van achtergronden (natuur, architectuur, grafitiewanden enz.) Daarnaast maak ik ook regelmatig foto's van allerhande voorwerpen die ik kan gebruiken in deze plaatjes (bv. een bierglas, inktspetters, pilaren, vleugels enz.)

Ik heb dus de volgende verlanglijst gemaakt voor nikor objectieven:
16 - 85 VR
AF 50 mm. 1.8
70 - 300 VR
In een later stadium wil ik heel graag expirimenteren met de 105 mm micro (macro) lens.

Aangezien mijn budget niet zo uitgebreid is (ongeveer 1000 euro) blijf ik maar tweifelen of ik toch niet beter kan starten met een "gewone" kitlens?
(aanbieding D80 met 18-55 VR voor 569 euro)

Bij de 16-85 lens heb ik het idee dat ik niet snel een aparte groothoeklens zou aanschaffen, en deze geeft hierin voldoende ruimte...
De 50 mm. lens lijkt mij behoorlijk geschikt voor al mijn close ups...
en de 70 - 300 is een mooie aanvulling...

Kan iemand mij helpen om mijn verlanglijst zo aan te passen dat er misschien een mogelijkheid ontstaat dat ik 1 lens kan vervangen voor een kitlens? Of moet ik dat gewoon niet willen en voorlopig voor een losse body met de eerste 2 lenzen gaan. Vervolgens weer veel gaan overwerken en misschien zelf wat minder ver op vakantie gaan om mijn 3e lens erbij aan te kunnen schaffen???? De macro lens zal zowiezo nog even moeten wachten!

HELP!!!!

Gebruikersavatar
Patrick
Clublid
Clublid
Berichten: 27169
Lid geworden op: do nov 01 2007 7:24 pm
Locatie: Velserbroek
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Bericht door Patrick » di jun 17 2008 12:27 am

Een D80 is een prima basis (de D70 moet je echt niet meer kopen!).

Een kitlens kost niet zoveel, maar ik denk je dat je met een echt stuk glas beter uit bent... Koop er een Nikon 16-85 bij, of eventueel een Tamron 17-50 f/2.8 en je bent helemaal het mannetje. Als je er nog een 70-300 VR (dus die met VR!!!) bij kan krijgen in het budget, dan kan je de hele wereld aan!

Later koop je er nog eens een 50mm 1.8 bij (die overigens lang niet "close" kan als die Tamron die ik zojuist noemde!), en/of een macrolens, en een flitser, etc. Je bent niet zo snel uitgekocht met een SLR!
Patrick | Instagram | Flickr | Nikon Z8 + Zf + D700 plus best veel glaswerk, een Fujifilm X-T3 met wat objectieven en een Leica Q3 point-and-shoot

bleuspirit

Bericht door bleuspirit » di jun 17 2008 12:36 am

O, sorry! met close bedoelde ik in dit geval portretjes (close to my child...)

dirk-jan boon

Bericht door dirk-jan boon » di jun 17 2008 5:11 am

ik vindt het beter om goed gkaswerk te hebben dan meer pixels, de d70 is nog steeds een zeer fijne camera , persoonlijk vindt ik hem makelijker te bedienen, ligt wat fijner in de hand, om een foto op de volledige 10mp van de d80 te bekijken (zonder scrollen) heb je een mega monitor nodig , bij de d70 ook trouwens. de d80 is niet selcht maar gewoon niet mijn ding.

voor portretjes kan ik je de 85 mm van nikon aanbevelen idiale lens voor dat doel en licht sterk, probeer als je kan meteen alles lichtsterk te kopen , wel duurder maar je kan dan wel in bijna alee omstandigheden fotograferen. mijn tip om het ook nog budget vriendelijk te houden:

begin mwr de 16-85 vr (ok niet lichtsterk maar dat vr is toch wel erg handig) koop een 85 mm 1.8 , een pirme 50 mm 1.8 en spaar voor een tele (lichtsterk)

maar ja ik ben slechts mijzelf , als ik opnieuw nu iets zou moeten kopen kocht ik denk ik de D200 en de eerder genoemde objectieven de d3 of d300 is mij nu te duur

Vledder

Bericht door Vledder » di jun 17 2008 8:03 am

Qua body zou ik de D80 kiezen in combinatie met een Tamron 17-50 F2.8. Deze Tamron is stukken beter dan de Nikon lowbudget lenzen binnen dit bereik. Ik zou de AF-D 50mm 1.8 nog even laten liggen, je hebt immers een mooie 50mm met deze Tamron.

De D70(s) en de D80 zijn beiden o.k. Ook ik zou geen D70(s) meer kopen maar een D80 kiezen als de strijd tussen deze 2 bodies gaat, qua ruis zijn beiden niet sterk, maar dat is bij Nikon bij meer bodies het geval.

mikemix

Bericht door mikemix » di jun 17 2008 8:38 am

Ken genoeg mensen die met de 50/1.8 alles doen.
Groot voordeel: lichtsterk, je kan een onderwerp prachtig isoleren d.m.v. het gebruik van een klein diafragma waarde, goedkoop, zeer scherp.
Die 50/1.8 is zeker creatief te gebruiken.

Ik zou zeggen: D200+50/1.8, ook niet onbelangrijk, je blijft ook nog eens binnen je budget.

Vledder

Bericht door Vledder » di jun 17 2008 10:59 am

mikemix schreef:Ken genoeg mensen die met de 50/1.8 alles doen.
Groot voordeel: lichtsterk, je kan een onderwerp prachtig isoleren d.m.v. het gebruik van een klein diafragma waarde, goedkoop, zeer scherp.
Die 50/1.8 is zeker creatief te gebruiken.

Ik zou zeggen: D200+50/1.8, ook niet onbelangrijk, je blijft ook nog eens binnen je budget.
Ik heb jaren met een Praktica MTL3 body en 50mm 1.8 gewerkt. Hiermee heb ik leren fotograferen en een vastbrandpunt als de 50mm dwingt je als het ware om meer te kijken hoe je de fot kunt nemen, het is zeg maar een actievere manier dan meet een zoomlens eventjes in- en dan weer uitzoomen om te zien welke uitsnede of compositie beter lijkt.

De D200 is ook een fijne body, weer meer dan een D80 dus als dat ook tot de mogelijkheden behoort, zeker het overwegen waard.

bleuspirit

advertentie op MP??

Bericht door bleuspirit » di jun 17 2008 4:51 pm

Oké, eigenlijk had ik alleen twijfels over mijn lenskeuze, nu twijfel ik ook weer aan de body!!
:roll:
Er staat nu een advertentie op MP voor een d200 met 50 mm 1.4 lens binnen mijn budget...is dat misschien wat???

Gebruikersavatar
noogle
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1747
Lid geworden op: zo mar 02 2008 9:19 pm
Locatie: Alkmaar
Contacteer:

Bericht door noogle » di jun 17 2008 5:02 pm

Hmmmm.... Ik heb de D200 gekocht vanwege de stevigheid en degelijkheid van de body, maar als mij dat niet zou uitmaken had ik denk ik de D80 gekocht.
"The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE" (Ernst Haas)

een blog sinds kort: http://www.michaeldevreugd.wordpress.com

mikemix

Re: advertentie op MP??

Bericht door mikemix » di jun 17 2008 5:05 pm

bleuspirit schreef: Er staat nu een advertentie op MP voor een d200 met 50 mm 1.4 lens binnen mijn budget...is dat misschien wat???
Tja, nog leuker :)

Tom
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2663
Lid geworden op: zo dec 30 2007 9:56 pm

Re: advertentie op MP??

Bericht door Tom » di jun 17 2008 5:20 pm

bleuspirit schreef: Er staat nu een advertentie op MP voor een d200 met 50 mm 1.4 lens binnen mijn budget...is dat misschien wat???
Zeker, al denk ik dat je meer hebt aan een 18-55. 50mm als enige objectief werkt naar mijn idee niet prettig. Je zit dan al zo ongeveer in het tele-gebied.

Rogier

Bericht door Rogier » di jun 17 2008 5:28 pm

Ik twijfel er een beetje aan of de D200 geschikt is als eerste spiegelreflex. Het is een body die toch gericht is op de wat gevorderde gebruiker. Ik ken je niveau en fotografische kennis niet, maar zie wel regelmatig D200's en D300's op marktplaats van beginners waarvoor het toch niet de beste camera bleek om mee te starten.

Gebruikersavatar
noogle
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1747
Lid geworden op: zo mar 02 2008 9:19 pm
Locatie: Alkmaar
Contacteer:

Bericht door noogle » di jun 17 2008 5:32 pm

Ik ben ook net begonnen, en ook met een D200. Zolang je je goed verdiept in de mogelijkheden (en onmogelijkheden) van deze camera en er veel mee speelt denk ik dat het een prima camera is, ook voor de beginner.
"The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE" (Ernst Haas)

een blog sinds kort: http://www.michaeldevreugd.wordpress.com

dirk-jan boon

Bericht door dirk-jan boon » di jun 17 2008 6:23 pm

in elke camera moet je je verdiepen , in de een wat meer als de ander (wijsheid van de dag)

dirk-jan boon

Bericht door dirk-jan boon » di jun 17 2008 6:26 pm

wijsheid nr 2: met elke camera kan je foto's maken of ze lukken hangt af van diegene die de camera bedient en instelt

Plaats reactie

Terug naar “Overige fotoapparatuur”