Studiowerk

Plaats hier foto's (gemaakt met een Nikon camera) die je graag wilt laten zien. Het gaat hier om de inhoud van de foto's, en niet zozeer om de technische kwaliteiten.
Plaats reactie
Gilbert1976

Studiowerk

Bericht door Gilbert1976 » zo jul 20 2008 10:57 pm

Hallo allemaal. Afgelopen zaterdag weer wat studiowerk gedaan mn zoontje. Ik heb pas twee foto's helemaal uitgewerkt zoals ik ze wil hebben.
1.

Afbeelding

2.


Afbeelding

eteuben

Bericht door eteuben » zo jul 20 2008 11:08 pm

Wow, dit heeft wel wat. Alsof de reclameboodschap nog moet komen!

Woudschim

Bericht door Woudschim » zo jul 20 2008 11:09 pm

Ik hou totaal niet van teksten op foto's, tenzij het om cd-boekjes gaat. :P

Je foto's zijn prima in orde wat belichting en pose betreft, de spiegeling op foto 2 had van mij wat meer detail mogen hebben. Ik vind de houding erg leuk.

Foto 1 vind ik dus minder, want tekst. Ik zie niet helemaal de connectie tussen de tekst en wat je ermee wilt zeggen. kwa compositie vind ik hem ook niet helemaal lekker wegkijken, wat minder ruimte onder zou al helpen.

Gilbert1976

Bericht door Gilbert1976 » zo jul 20 2008 11:14 pm

@woudschim;
2. hier heb ik bewust een witte verloop op de schaduw aangebracht om de schaduw niet te prominent aanwezig te laten zijn.

1. Tja, ieder zn ding he....gelukkig bevinden we ons in de algemene presenatie hoek. Ik wil verder ook niet zeggen met de tekst, het kwam gewoon als eerst in me op!

Woudschim

Bericht door Woudschim » zo jul 20 2008 11:23 pm

Ik denk dat als je de eerste foto een stukje krapper uitsnijd hij een stuk krachtiger wordt, nu heb je onder en rechts grote stukken loze ruimte die afleiden.

Wat je ook nog zou kunnen doen is de spatiëring van de letters aanpassen zodat de onderste en bovenste regel even breed zijn.

Ik vind het verder overigens erg nette foto's. Strak en goed belicht.

Gebruikersavatar
Riemke
Clublid
Clublid
Berichten: 3597
Lid geworden op: ma mar 12 2007 12:13 am
Locatie: Heerhugowaard
Contacteer:

Bericht door Riemke » zo jul 20 2008 11:38 pm

Knap belicht! Foto 2 heeft mijn voorkeur, bij de eerste foto gaat de aandacht teveel naar de letters.
Kun je wat vertellen over de manier waarop je dit belicht hebt?
The single most important component of a camera is the twelve inches behind it.

Arend-ho

Bericht door Arend-ho » zo jul 20 2008 11:43 pm

mooi werk maar van foto 1 is het ondertussen wel gezegd.
foto 2 vind ik mooi en is inderdaad mooi belicht.
meer info is welkom

Arend

Gilbert1976

Bericht door Gilbert1976 » zo jul 20 2008 11:50 pm

@Riemke; Ja hoor, kan nog net voor ik naar bed ga! Simpelweg een witte achtergrondrol, spiegelde witte onderplaat voor het schaduweffect. 2x flits op de achtergrond, met "het onderwerp" voor deze filtsen geplaatst zodat het hiervan zo min mogelijk licht opvangt. In de front een softbox op ca. -1,5 stop tov de achtergrond. Er is redelijk wat aan geshopt op t echt wit te krijgen. Op dat moment is t kiezen, of uitgebeten plekken of in CS2 bijwerken.

Oja, over foto 1, deze is vertikaal genomen waarbij mn zoontje met kruk bijna beeldvullend zijn. Op het moment dat je alles wit hebt gemaakt met je nabewerking, vergroot je eenvoudig je canvas tot dit formaat.

Gebruikersavatar
Riemke
Clublid
Clublid
Berichten: 3597
Lid geworden op: ma mar 12 2007 12:13 am
Locatie: Heerhugowaard
Contacteer:

Bericht door Riemke » zo jul 20 2008 11:57 pm

Dank je wel voor je uitleg.
Welk materiaal gebruik je als onderplaat?
The single most important component of a camera is the twelve inches behind it.

Gilbert1976

Bericht door Gilbert1976 » ma jul 21 2008 11:31 am

@Riemke; als ondergrond heb een tweetal witte polyester platen van 1,50 x 80 cm ofzo. Deze kon ik toevallig op mn werk meenemen wat die waren ergens uitgezaagd. Je kan geloof ik ook een stuk plexiglas op je witte achtergrondrol leggen maar dit heb ik zelf nooit geprobeert.

Gebruikersavatar
Matthieu
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2034
Lid geworden op: ma mar 24 2008 2:55 pm
Locatie: Heerhugowaard
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Bericht door Matthieu » ma jul 21 2008 1:00 pm

Hoi Gilbert,
Complimenten voor je foto's .
ik ben ook niet een liefhebber van je leters op foto 1
Uitsnede, kleur, belichting en compositie van foto2 zijn top !!

gr. Matthieu
Nikon D3 + D3s + 14-24 + 24-70 + 50 + 105 + 70-300 VR + SB-700 +Elinchrome flitskoppen en boxen + nog meer

Kijken doe je met je ogen, fotograferen met je hart


www.matthieuverhoeven.nl
Kunstsite Matthieu
Flickr Matthieu
Laatste boek Matthieu

Nosomoho

Bericht door Nosomoho » ma jul 21 2008 3:02 pm

Zijn zeker geslaagd! Nr 1 is super.

Ik heb ook een studio verlichting alleen maak ik daar dus veel te weinig gebruik van zie ik nu weer, jammer maar helaas. In dat werken moest niet zoveel vrije tijd gaan zitten! :D

Quinty

Bericht door Quinty » ma jul 21 2008 3:56 pm

Prachtige platen, vooral nummer 2 vind ik super door de houding van het model en de kleuren.

Plaats reactie

Terug naar “Foto presentaties”