Ziet er goed uit Richard (en niet alleen de foto

). Ben het met Mike eens v.w.b. de eerste foto. Als ik echter naar je 2e plaat kijk vind ik de flits te hard overkomen op haar voorhoofd en neus. Zelfs het stukje haarlicht aan de rechter zijde en haar bovenarm zit tegen overbelichting aan.
Ik geef je hier een paar tips die ik in de buitenlucht toepas indien ik gebruik maak van de SB800 en ik kan je zeggen, dat is 9 van de 10 keer.
Stel je camera alsvolgt in:
- Laagst mogelijke ISO (200)
- Hoogst mogelijke flits synchronisatie (1/250e of 1/320e auto FP, afhankelijk van je camera)
- Het diafragma tussen f8 tot f11
- SB-800op EV waarde -1,7 tot -1,3 (TTL + BL)
- Flitskop recht naar voren
Ik stel de camera met een bepaalde reden in op de hoogst mogelijk flits synchronisatie.
1) betere controle over het aanwezige buitenlicht omdat een lager waarde dan de maximale flits synchronisatie de sluitersnelheid geen effect meer heeft op het flitslicht
2) indirect pers ik op deze manier de maximale lichtopbrengst uit de flitser. Dit is bijvoorbeeld verdomd gemakkelijk wanneer je een balans moet verkrijgen indien je onderwerp in de schaduw staat tegen een fel verlichte (zonnige) achtergrond.
Indien het bewolkt is heb je ander diafragma’s nodig. Houd zoveel mogelijk vast aan ISO200 en 1/250e of 1/320e auto FP (afhankelijk van je camera), is het echt zwaar bewolkt, dan kun je altijd nog kiezen voor ISO400 maar blijf de hoogste flits synchronisatie houden.
Hierbij een grove richtlijn voor de EV flits waarde voor een invulflits echter ik pas de waardes net zo makkelijk aan door enkel en alleen mijn LCD scherm te beoordelen. Het is en blijft een richtlijn !
Invulflits met de zon achter je:
- EV flits compensatie op -3 tot -1 stop
Invulflits met de zon haaks op je camera:
- EV flits compensatie op -2 tot -0 stop
Invulflits tegen de zon in:
- EV flits compensatie op -1 tot +1 stop
Hierbij moet wel worden opgemerkt dat dit sterk afhankelijk is van het soort achtergrond en hoe het omgevingslicht is (bijv. fel of schaduw)
Just my €0,02 en veel succes,
ALE