Foto 28 is aan de schaduwzijde van het gebouw geschoten wat doorgaans veel blauwer is.PeterG schreef:Heb nog wel een vraag over foto's 28 en 29. Op de eertse heeft mevrouw mikemix een duidelijk blauwe muts op, en op de volgende een paarse (die overigens beter bij de jas en handschoenen past).
Heb je enig idee hoe dat kleurverschil ontstaat? Ik heb er ook wel eens mee te maken en zoek een remedie om dit tegen te gaan.
Peter
Foto 29 is bij direct zonlicht geschoten wat doorgaans veel warmer van kleurtemperatuur is.
Dus:
je ontkomt er niet aan. Of je moet de foto's naar elkaar toe corrigeren wat een onnatuurlijk resultaat oplevert.
Ga maar eens een kledingstuk in huis bij een lamp op kleur beoordelen of loop er mee naar buiten bij vol zon/dag licht.
De kleuren zijn heel anders waarneembaar. Dit is hetzelfde natuurlijk proces wat ook bij fotografie plaatsvindt.
Voordeel bij digitale fotografie is dat het een kwestie van WB bijstellen is.
Vroeger moesten we dit allemaal filteren om het in de pas te laten.
Ik had in het verleden niet alleen een belichtingsmeter maar ook een kleurtemperatuurmeter om mijn filtering te bepalen.