AEL schreef:Voor de hele serie geldt dat me iets stoort, maar ik niet goed uitleggen wat precies. Het lijkt wel alsof ik wat contrast mis in de donkere vlakken. Heren filter-specialisten, correct me if I'm wrong, maar volgens mij kun je dat met een ND filter voorkomen (met name daar waar je door glas heen moet kijken, zoals autoruiten en cockpits?).
Een ND-filter laat alleen minder licht door, alleen bedoeld om een langere sluitertijd te kunnen gebruiken bij hetzelfde diafragma en onder dezelfde lichtomstandigheden. Niet meer en niet minder, dus geeft geen verbetering op contrast.
Het is eerder andersom, het gebruik van filters kan juist flare en ongewenste reflecties veroorzaken. Zelfs al is het filter nog zo goed gecoat. Met name het plan parallel zijn van een filter (vlak glas) geeft vanuit de optische eigenschappen juist reden tot reflecties.
Ik zou juist zeggen. Gebruik je een filter,
haal het eraf voor de helderste weergave zonder beeldfouten
