draaimechanisme objectief af-s 18-70 dx werkt niet goed

Discussies over standaardzoom objectieven zoals de 18-70 mm, 28-80 mm of 24-120 mm
Plaats reactie
berrynk

draaimechanisme objectief af-s 18-70 dx werkt niet goed

Bericht door berrynk » di mei 11 2010 5:49 pm

Beste forumlezers!

Afgelopen week op vakantie geweest in Spanje waar ik ook foto's heb gemaakt op het strand, is er waarschijnlijk een zandkorrel in het draaimechanisme gekomen. Hij draait nu max. van 18 tot ca. 35 mm. Ik durf het verder niet te forceren want ik heb gelezen dat dit desastreus kan zijn voor het objectief.
Weet iemand hoe dit probleem verholpen kan worden? IS het mogelijk dit zelf los te maken en schoon te maken? Moet dit bij de Nikon reparatie-service of zijn er andere goede fotozaken waar ik dit zou kunnen doen? Heeft er iemand ervaring met dit probleem? Ik baal er ontzettend van, aangezien ik hem nog maar net heb en dat hij verder ontzettend goed bevalt. Het valt me trouwens vies tegen dat het objectief zo ontzettend gevoelig is, ondanks dat ik er zuinig mee om ben gegaan.

Met vriendelijke groeten Berry

flitslicht

Re: draaimechanisme objectief af-s 18-70 dx werkt niet goed

Bericht door flitslicht » di mei 11 2010 6:02 pm

Beter even naar Nikon brengen. Strand en fotoapparatuur zijn bittere vijanden, zelfs met de afgedichte 'pro' spullen kom ik er niet graag.

Gebruikersavatar
Patrick
Clublid
Clublid
Berichten: 27169
Lid geworden op: do nov 01 2007 7:24 pm
Locatie: Velserbroek
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: draaimechanisme objectief af-s 18-70 dx werkt niet goed

Bericht door Patrick » di mei 11 2010 6:46 pm

Goede kans dat het dit probleem is: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 0&p=218809
Patrick | Instagram | Flickr | Nikon Z8 + Zf + D700 plus best veel glaswerk, een Fujifilm X-T3 met wat objectieven en een Leica Q3 point-and-shoot

Gebruikersavatar
selcuk
Clublid
Clublid
Berichten: 691
Lid geworden op: ma jul 02 2007 4:15 pm
Locatie: Zaltbommel
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: draaimechanisme objectief af-s 18-70 dx werkt niet goed

Bericht door selcuk » wo mei 12 2010 12:20 am

Ik heb ook ooit een soortgelijk probleem gehad,zoomen ging stroef na het objectief te hebben laten vallen.
Met dank aan Nikon Beverwijk heb ik het weer met succes kunnen maken.

Zie deze topic hoe: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... =38&t=9252" onclick="window.open(this.href);return false;

Als je er geen verstand van heb opsturen of brengen naar Beverwijk.
Succes en laat ons horen hoe het afgelopen is.

Plaats reactie

Terug naar “Standaardzoom”