Productfotografie

Wanneer u vragen heeft over foto's dan wel het fotograferen zelf, of wanneer u juist tips daarover heeft, dan kunt u deze hier kwijt.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Ome Jan
Forumlid
Forumlid
Berichten: 553
Lid geworden op: vr jul 18 2008 1:18 pm
Locatie: Twente

Productfotografie

Bericht door Ome Jan » di mei 18 2010 12:08 pm

Nadat ik hier een aantal forumleden gevraagd had en eigenlijk er nog niet uit ben wil ik de vraag hier maar neerzetten
Het gaat om het fotograferen van kleding. De opstelling is als volgt: de kleding ligt op een vlakke witte ondergrond, belicht met links en rechts twee softboxen. De foto's zijn goed maar de achtergrond hiervan is niet constant helder wit, maar vaak nog grijs. Hier moet dus handmatig/softwarematig de achtergrond wit gemaakt worden. Een collectie bestaat uit veel kledingstukken en dus ook veel (aanpassings)werk. Vraag rest: is het uberhaupt mogelijk om dit soort productfoto's zonder nabewerking op een webshop te plaatsen? Of wellicht een snelle manier?

Herman55

Re: Productfotografie

Bericht door Herman55 » di mei 18 2010 12:21 pm

Jan,

Als je een grijze achtergrond krijgt heb je te weinig licht op die achtergrond. Meer licht toevoegen zorgt er voor dat je achtergrond wit wordt, maar je loopt ook kans op het overbelichten van de kleding. Vaak wordt kleding op een standaard gezet (pop) zodat de kleding en de achtergrond onafhankelijk van elkaar belicht worden. Ook het gebruik van een opnametafel met een doorzichtige perspex plaat zorgt er voor dat je de achtergrond apart kunt uitlichten.

Probeer maar eens de achtergrond wit te krijgen zonder dat je op de verlichting van de kleding let.

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: Productfotografie

Bericht door Léon Obers » di mei 18 2010 12:37 pm

In Capture NX2 simpel met een paar stringspunten op te halen.
Zie ook deze reactie: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 49#p286649" onclick="window.open(this.href);return false;
Als de opnamen telkens op dezelfde wijze gemaakt worden zelfs in batch uit te voeren.

Overigens kleding van twee kanten belichten met een softbox. Tja, lekker makkelijk om eventjes snel een grote productie neer te zetten, maar voor de weergave van de kleding zelf krijgt het allemaal zo'n vlakke structuur zonder lekkere materiaaluitdrukking. Er moet schaduw in de structuur zitten. Vorm, ruimtelijkheid, al is de kleding zelf nog zo plat.
Vriendelijke groet, Léon Obers

Plaats reactie

Terug naar “Vragen en tips over foto's en fotograferen”