Ingebouwde flitser D90

Discussies over fotografie met de D70, D70s, D80, D90, en D7x00 serie. Nikon's semi-pro lijn met een DX-formaat sensor.
Plaats reactie
blackMTF

Ingebouwde flitser D90

Bericht door blackMTF » di jul 20 2010 11:26 pm

Beste medeforumleden,

Hierbij wellicht een simpel te beantwoorden vraag nav het volgende:

Soms heeft een lichte bepakking de voorkeur. En dan laat ik bijvoorbeeld oa de flitser thuis. En dan neem ik alleen hooguit 1 of 2 objectieven mee. Vaak zit daar dan een manuele lens bij. Maar vandaag ben ik erachter gekomen dat de combinatie manuele lens en ingebouwde flitser niet werkt op mijn D90.

Mijn sb-28dx werkt prima met manuele objectieven. Stand M, parameters op de flitser instellen en prima resultaten. Maar nu heb ik dus ondervonden dat de ingebouwde flitser van de D90 niet wil gaan werken met manuele objectieven. Heb nog vluchtig de handleiding erop nagezien. Maar ik heb geen informatie hierover gevonden die hierover ging. Is er misschien een instelling in het menu van de D90 waar ik gading op moet slaan of kan iemand mij meteen uit de droom helpen? En gaat het dus niet werken?

Mvgr,
blackMTF

Gebruikersavatar
JaapV
Clublid
Clublid
Berichten: 5194
Lid geworden op: do jan 14 2010 11:12 pm
Locatie: Oud-Beijerland
Ervaringsniveau: ***
Contacteer:

Re: Ingebouwde flitser D90

Bericht door JaapV » wo jul 21 2010 1:01 am

Umm, moet je niet met e2 je interne flitser ook op manual zetten? Anders denkt het arme ding dat hij je diafragma moet regelen? :(

't Is zomaar een ideetje hoor...
Groet, Jaap

Avatar gescand van de cover van mijn eerste boek over fotografie: Ollie B. Bommel's fotoboek - 1952
Galaxy S9+, D800, Nikkor glas, diverse gadgets * flickr fotootjes

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: Ingebouwde flitser D90

Bericht door Léon Obers » wo jul 21 2010 8:49 am

Lijkt me een goed idee. Op blz. 187 van de handleiding:
"II Handmatig Kies een flitssterkte tussen Volle flits en 1/128 (1/128 van de volledige sterkte).
Op vol vermogen heeft de ingebouwde flitser een richtgetal van 18 (m, ISO 200, 20 graden C).
Vriendelijke groet, Léon Obers

blackMTF

Re: Ingebouwde flitser D90

Bericht door blackMTF » wo jul 21 2010 10:16 am

Dank jullie voor jullie suggesties!

Ik heb het net geprobeerd met een manuele lens erop en het werkt perfekt. Dit submenu bracketing/flitser ga ik niet vergeten. Lijkt me een waardevolle instelling als men veel flitst of voor de die hard strobisten. Alleen van dat stroboscopisch flitsen heb ik nooit begrepen wanneer dat nuttig kan zijn. Ik dacht altijd dat dat te maken heeft met flitsen op hoge sluitersnelheden.

Mvgr,
blackMTF

GdP

Re: Ingebouwde flitser D90

Bericht door GdP » wo jul 21 2010 10:58 am

Kijk hier voor Strobist fotografie:

http://www.dslr.nl/?cat=workshops&id=0001286" onclick="window.open(this.href);return false;

J.Hoes
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1167
Lid geworden op: di aug 26 2008 10:33 pm
Locatie: Lisse

Re: Ingebouwde flitser D90

Bericht door J.Hoes » wo jul 21 2010 6:19 pm

blackMTF schreef:Dank jullie voor jullie suggesties!

... Alleen van dat stroboscopisch flitsen heb ik nooit begrepen wanneer dat nuttig kan zijn. Ik dacht altijd dat dat te maken heeft met flitsen op hoge sluitersnelheden.

Mvgr,
blackMTF
Flitsen op hoge sluitersnelheden gaat wel stroboscopisch, maar is geen stand "RPT" of hoe dat in de SB28 ook heet.
Met stroboscopisch flitsen (RPT op een SB800) kun je bv van een vloeiende beweging in één opname bepaalde momenten bevriezen. Stel je wilt een beweging (bv. langslopen, camera"panning") fotograferen met 6 pulsen van 5Hz op 1/32 vermogen. Iedere puls duurt 1/5 seconde (5 Hz), je belichtingstijd is minimaal 6 x 1/5 = 1,2 seconde. Het flitsvermogen, aantal en frequentie wordt beperkt door capaciteit van de flitsvoeding; bv de SB800 kan op 5 Hz max. 6 flitsen leveren op 1/8 vermogen; op 1/32 vermogen max. 10 flitsen. De SB800 laat zich dan niet verder verstellen.
Je zult ook in een relatief donkere omgeving moeten werken, omgevingslicht wordt ook opgenomen.


Groet Hans.

blackMTF

Re: Ingebouwde flitser D90

Bericht door blackMTF » vr jul 23 2010 11:26 am

Dank je Hans voor je heldere uitleg. Eindelijk is me de RPT-stand duidelijk. Op de sb-28dx zit de RPT/stroboscoop optie echter ook!

Gelijk geprobeerd of het werkte. In eerste instantie kreeg ik het niet aan de praat ism de D90 en ook niet met de F90x. Maar off shoe met een transmitter en een receiver ertussen ging weer wel! Voor degenen met een sb-28dx is dit de oplossing. Omslachtig maar het werkt voor nu. En misschien toch wel weer een reden om op te waarderen naar een sb600 of hoger.

Mvgr,

blackMTF

Plaats reactie

Terug naar “D70(s), D80, D90, D7x00”