Dragrace: the dutch finals.

Plaats hier foto's (gemaakt met een Nikon camera) die je graag wilt laten zien. Het gaat hier om de inhoud van de foto's, en niet zozeer om de technische kwaliteiten.
Plaats reactie
wilco1

Dragrace: the dutch finals.

Bericht door wilco1 » ma aug 23 2010 11:29 am

Dragrace: the dutch finals.

Eerst even wat tekst en uitleg omtrent het dragracen daar het nog niet bij iedereen bekend is.
Wat is dragracen? Dragracen is een acceleratiewedstrijd vanuit een staande start tussen twee voertuigen over een vaste afstand op een gezamenlijk startsignaal. De vaste afstand voor een dragrace is 1/4 mijl (402 meter), soms wordt er ook wel 1/8 mijl (201 meter) gereden. Twee deelnemers proberen beide als eerste de finish te bereiken.
Voor de race wordt gestart met de zogeheten burn outs, het opwarmen van de banden zodat er met maximale grip gestart kan worden.

Nu de foto’s
1
Afbeelding
2
Afbeelding
3
Afbeelding
4
Afbeelding
5
Afbeelding

Na de burn out ias het zaak om zo snel mogelijk te starten, de auto’s en motoren hebben een dusdanig hoog vermogen en tractie dat bij de start de voorwielen soms los van de grond komen.
6
Afbeelding
7
Afbeelding

Vervolgens is het zaak om zo snel als mogelijk de finish te bereiken.
8
Afbeelding
9
Afbeelding

Op het terrein is overal vrij toegang en er staan her en der diverse klassiekers.
10
Afbeelding
11
Afbeelding
12
Afbeelding

kritiek, advies en vragen zijn welkom.
Groet, Wilco

wilco1

Re: Dragrace: the dutch finals.

Bericht door wilco1 » ma aug 23 2010 12:37 pm

Bij een aantal is de bedoelde beweging te zien, aan de andere kant wilde ik graag laten zien wat een vermogen zo'n auto opbrengt, in foto 1 zie je de band verwringen door de kracht die erop komt. De echte snelheid wilde ik na de start laten zien.
Achter de motor hangt een zogeheten wheeliebar, deze voorkomt het achteroverslaan bij de start, even wat cijfers over deze motoren
tijd 0-100km ± 1,2 seconden
tijd 200m met eindsnelheid: 5,915 sec / 201 Km/h
tijd 400m met eindsnelheid: 9,269 sec / 243 Km/h
De acceleratie direct na de start zorgde ook gelijk voor een volgende probleempje (eerste keer panning) het meetrekken met de camera viel niet echt mee, maar op een gegeven moment had ik het toch wel redelijk door.

Kroontje

Re: Dragrace: the dutch finals.

Bericht door Kroontje » ma aug 23 2010 4:20 pm

Hallo

Altijd mooi om te zien.
Kon helaas niet. Ik ga meestal voor de Topfeul bikes.

Helaas was het vroeg afgelopen na het dodelijk ongeval van J Gytenbeek. Motorblok uit elkaar gespat.
Mocht hij geleefd hebben. 8)

Kroontje

Plaats reactie

Terug naar “Foto presentaties”