flitsen met d200 ZONDER externe flitser

Wanneer u vragen heeft over foto's dan wel het fotograferen zelf, of wanneer u juist tips daarover heeft, dan kunt u deze hier kwijt.
Plaats reactie
langejaap

flitsen met d200 ZONDER externe flitser

Bericht door langejaap » za jan 08 2011 9:27 am

Wie zou me uit kunnen leggen hoe ik het beste resultaat krijg met de d200 als er geflitst wordt.

Ik werk altijd met eigen geknutselde lenzen combinatie`s ed maar ik moet vanavond wat foto`s maken bij een bruiloft en heb helaas geen externe flitser.
Dit ga ik doen met een standaard sigma 18-125 3,5-5,6 lens, maar is dit redelijk te combineren ??

Wie heeft aub wat tips, bedankt jaap

Gebruikersavatar
Frank Roelofs
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1161
Lid geworden op: wo dec 24 2008 10:29 pm
Locatie: Oss
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: flitsen met d200 ZONDER externe flitser

Bericht door Frank Roelofs » za jan 08 2011 11:06 am

Ik denk niet dat dat gaat lukken. Je zou de iso waarde heel hoog moeten zetten, wat veel ruis zal gaan geven. Probeer zo snel mogelijk een flitser te regelen.
Wat leuk Fuji spul (X-T1 | X-T3, 14, 23, 35 en 56 mm) en geen Nikon meer. Toch weer een Nikon D700 en een Fijifilm S5pro in gebruik genomen.

Tom
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2663
Lid geworden op: zo dec 30 2007 9:56 pm

Re: flitsen met d200 ZONDER externe flitser

Bericht door Tom » za jan 08 2011 11:10 am

Hopen voor het bruidspaar dat er ook een fotograaf komt dan! Als jij de enige bent...dat wil je niet op je geweten hebben.

ElRonno
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2743
Lid geworden op: di mei 29 2007 1:24 pm
Locatie: Eanske
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: flitsen met d200 ZONDER externe flitser

Bericht door ElRonno » za jan 08 2011 11:39 am

Dag Jaap,

De meeste bruiloftslocaties voor avondfeesten zijn "sfeervol" (lees: nauwelijks) verlicht. Dan heb je al een probleem met scherpstellen, want je lens is niet echt lichtsterk.

Als je nog wat wilt zien op de achtergrond van de foto, zou je eigenlijk op hoge gevoeligheid (ISO waarde) moeten werken. De D200 geeft dan behoorlijk wat ruis (ik heb er ook mee gewerkt). Probeer thuis eerst wat je acceptabel vindt, maar veel verder dan 800 of 1600 zou ik niet gaan. Ter vergelijk: op de D700 gebruik ik voor dat soort gelegenheden 3200-6400; de ruis die ik hier krijg laat zich met Noiseware redelijk wegwerken.

Om nog wat achtergrondlicht mee te pakken kun je de sluitertijd verlengen tot 1/30 of zelfs langer, mits je een vaste hand hebt en de persoon op de voorgrond vrijwel uitsluitend wordt verlicht door de flits.

De ingebouwde flitser is bruikbaar, maar als je mensen van dichtbij fotografeerd zit waarschijnlijk de zonnekap in de weg (maar ik ken die lens niet). Die kun je er dan beter afhalen.

Maar toch echt mooier zou zijn: een goede externe flitser en die dan deels via het plafond en deels vooruit flitst. En mijn suggestie zou zijn: camera op M, s=1/30, f/4. En niet te ver inzoomen, want dan moet je naar f/5.6 en ga je sterker last krijgen van de bewegingsonscherpte bij deze sluitertijd.

Geen idee waar je woont, kun je niet ergens een flitser huren of lenen?

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: flitsen met d200 ZONDER externe flitser

Bericht door Léon Obers » za jan 08 2011 11:58 am

ElRonno schreef:De D200 geeft dan behoorlijk wat ruis (ik heb er ook mee gewerkt). Probeer thuis eerst wat je acceptabel vindt, maar veel verder dan 800 of 1600 zou ik niet gaan.
ISO 1600 is al teveel voor een D200 ben ik bang.
Vriendelijke groet, Léon Obers

Gebruikersavatar
Patrick
Clublid
Clublid
Berichten: 27195
Lid geworden op: do nov 01 2007 7:24 pm
Locatie: Velserbroek
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: flitsen met d200 ZONDER externe flitser

Bericht door Patrick » za jan 08 2011 3:01 pm

ISO 800 is echt het maximum wat mij betreft voor een D200.

Ik heb best wel wat ervaring opgedaan met flitsen op feestjes, maar met de interne flitser zou ik er niet eens aan beginnen. Goed moment jezelf te trakteren op een SB-600? Dan kan je in ieder geval indirect flitsen, wat al heel veel scheelt.

Verder sterkte. Dit is al geen gemakkelijke fotografie, en je had het eigenlijk al lang een paar keer moeten oefenen. Verwacht er dus in principe niet te veel van, dat voorkomt teleurstellingen.

Laatste tip: schiet in NEF formaat! Dan is er vaak nog wel wat te maken van slecht belichte foto's Veel meer dan bij een JPG in ieder geval.
Patrick | Instagram | Flickr | Nikon Z8 + Zf + D700 plus best veel glaswerk, een Fujifilm X-T3 met wat objectieven en een Leica Q3 point-and-shoot

Plaats reactie

Terug naar “Vragen en tips over foto's en fotograferen”