Uit 't analoge tijdperk

Plaats hier foto's (gemaakt met een Nikon camera) die je graag wilt laten zien. Het gaat hier om de inhoud van de foto's, en niet zozeer om de technische kwaliteiten.
Plaats reactie
Deavit

Uit 't analoge tijdperk

Bericht door Deavit » do jan 20 2011 10:28 pm

behalve de Ultron ;)

Afbeelding

Gebruikersavatar
strangeartefact
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2883
Lid geworden op: di sep 15 2009 11:40 pm
Locatie: Eefde
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door strangeartefact » do jan 20 2011 11:02 pm

haha, ;) (je let weer goed op)

Peter
Bijna leeg hier....

Gebruikersavatar
emdeklerk
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5075
Lid geworden op: zo feb 06 2005 9:00 pm
Locatie: Rijswijk

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door emdeklerk » do jan 20 2011 11:09 pm

Ik snap het niet helemaal, denk ik.
Bijna vooroorlogse prentbriefkaarten naast een hooguit vijftien jaar oude F90X om te suggereren hoe vreselijk ouderwets analoog fotograferen wel niet is? Dan zou ik er eerder een camera van pakweg vijftig jaar geleden bij zetten, dus uit hetzelfde tijdperk als de kaarten.

Of, gezien de sfeer van de prentbriefkaarten: "Dit komt nooit meer terug"?

Sublieme camera overigens, die F90X.
Ondanks de kunststof body van een gietijzeren kwaliteit.
Die Ultron misstaat hem in het geheel niet, dus de opmerking snap ik ook niet helemaal?
Ben je van mening dat een Ultron uitsluitend een "digitale lens" is?

emdeklerk

Gebruikersavatar
strangeartefact
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2883
Lid geworden op: di sep 15 2009 11:40 pm
Locatie: Eefde
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door strangeartefact » do jan 20 2011 11:26 pm

Yo uitgebreide misschien iets te serieuze reactie emdeklerk, neem het gewoon iets meer met een knipoog misschien! Gewoon een leuke plaat van een jongenman die jonger(bijna even jong bij controle op internet) is als de camera zelf.

Maar wie ben ik en reageer ik mischiens te serieus op jou serieuze antwoord ;)

Peter
Bijna leeg hier....

Gebruikersavatar
emdeklerk
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5075
Lid geworden op: zo feb 06 2005 9:00 pm
Locatie: Rijswijk

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door emdeklerk » vr jan 21 2011 9:30 am

Wellicht iets te serieus. Zou best kunnen hoor.
Maar ik geef dan ook alleen maar aan dat ik de achterliggende gedachtengang met mijn oude brein niet helemaal snap.

Ik kreeg eenzelfde jeukende gevoel toen iemand een tijd geleden hier een foto plaatste van moderne Hercules-transportvliegtuigen nadat hij de foto had bewerkt alsof deze in 1944 was genomen.

Het volgende geheel "off-topic", en is dus zeker niet als commentaar op de F90X-foto bedoeld!
Ik signaleer wel vaker de tendens bij de huidige jongeren dat alles wat meer dan tien jaar geleden is op dezelfde grote hoop van - beetje chargeren - "de middeleeuwen" wordt gegooid.
Als vrijwilliger geef ik regelmatig rondleidingen in een middeleeuwse instelling in Den Haag. Het blijkt steeds meer hoe gering het besef van chronologie is bij de huidige generatie. Men heeft maar zeer zelden een beeld bij tijdperken, men weet maar zeer zelden waar een bepaalde gebeurtenis in de tijdschaal geplaatst moet worden. Wat er onderwezen wordt weet ik niet, maar geschiedenis (en taal) zijn er geloof ik niet meer bij - wat mede komt omdat de onderwijzers het ook al niet meer onderwezen kregen. Feit is dat ouderen, die nog "Vaderlandse geschiedenis" kregen, vaak precies weten hoe de dingen in elkaar staken en wanneer ze gebeurden - soms met de jaartallen erbij!

emdeklerk

Gebruikersavatar
Patrick
Clublid
Clublid
Berichten: 27205
Lid geworden op: do nov 01 2007 7:24 pm
Locatie: Velserbroek
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door Patrick » vr jan 21 2011 11:42 am

Dan moet ik ook oud zijn, want ik meen het ook heel aardig te weten. :mryellow:

Is het niet op z'n minst een deel interesse hebben? Volgens mij interesseert het veel mensen gewoon niet, zeker jongere mensen. Wellicht is dat hetgeen waar aan gewerkt moet worden, hoewel dat natuurlijk wel heel lastig is; je kunt het sturen, niet dwingen.
Patrick | Instagram | Flickr | Nikon Z8 + Zf + D700 plus best veel glaswerk, een Fujifilm X-T3 met wat objectieven en een Leica Q3 point-and-shoot

Deavit

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door Deavit » vr jan 21 2011 2:39 pm

Daar ben ik het wel mee eens hoor, EM de Klerk. Ik dacht , analoog, ouwe ansichten ( van vuurtorens die ik verzamel , ja wat ouderwets he voor een 15 jarige;) ) om te proberen een oude sfeer neer te zetten, eigenlijk niet met een hele sterke gedachte er achter ofzo, gewoon voor de lol.

Qua onderwijs vind ik dat je niet gelijk hebt hoor. Tenminste, bij mij op school ( VWO) vinden ze Geschiedenis een van de belangrijkste vakken, en hebben we dat ook 4 uur per week. Ik weet niet hoe dat op andere scholen/ niveau's is, maar bij ons wordt er wel veel aandacht aan gegeven ja.

Gebruikersavatar
emdeklerk
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5075
Lid geworden op: zo feb 06 2005 9:00 pm
Locatie: Rijswijk

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door emdeklerk » vr jan 21 2011 5:18 pm

Waarvan akte!
Het was maar een bij mij opkomende gedachte, gevoed door bepaalde ervaringen...
Neem mijn aanvankelijke commentaar dus maar niet al te serieus.
Ik vond de prentbriefkaarten wel erg leuk, de F90x ook, het ging me meer om de combinatie.

Ik verzamel trouwens zelf ook ansichtkaarten, vooral vooroorlogse.
Let eens op de verschillende druktechnieken: lichtdruk was een fantastische techniek om foto's te reproduceren, net als diepdruk en heliogravure. Boekdruk en offset zijn maar matige druktechnieken, daarmee vergeleken.
Maar er gaat natuurlijk niets boven echte foto-ansichten. Ik heb er van voor 1920, van auto's, waar op de wielnaven het merk leesbaar is, zo ontzettend scherp...

succes, groet, emdeklerk

Deavit

Re: Uit 't analoge tijdperk

Bericht door Deavit » vr jan 21 2011 5:54 pm

Ik vind het vooral boeiend, om te zien, bij de vuurtorens dan, aan wat er is veranderd met de hedendaagse toestand, zoals alle antenne's enzo. Ik heb er bijvoorbeeld eentje uit 1895, verzonden in 1903 , waar ook nog achterop staat, aan Weledele Mejuffrouw ... Ik moest eerst even kijken wat ze daar nou mee bedoelden haha!

Plaats reactie

Terug naar “Foto presentaties”