Front lens vervangen 20-35 2.8 nikkor

Discussies over groothoek zoomobjectieven zoals de 17-35 mm of 12-24 mm
Plaats reactie
choise

Front lens vervangen 20-35 2.8 nikkor

Bericht door choise » zo jan 30 2011 1:35 pm

Kan een 20-35 2.8 Nikkor kopen voor een prikie maar deze heeft een kras op de frontlens. Had al een adres gevonden waar ze deze front lens los verkopen. Heeft iemand ervaring met het zelf vervangen van een front lens? Of wie heeft dat eens laten doen en wat was hij daarvoor compleet kwijt?

Tom
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2663
Lid geworden op: zo dec 30 2007 9:56 pm

Re: Front lens vervangen 20-35 2.8 nikkor

Bericht door Tom » zo jan 30 2011 1:56 pm

Nooit gedaan, maar kijk eerst of je last van die kras hebt. Krassen op een frontlens uiten zich normaliter in een zeer kleine (lokale) contrastvermindering.

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: Front lens vervangen 20-35 2.8 nikkor

Bericht door Léon Obers » zo jan 30 2011 2:05 pm

choise schreef:Kan een 20-35 2.8 Nikkor kopen voor een prikie
Tja, voor een prikkie. En wat kost dat losse frontglaasje, en de speciale tools om dat los te schroeven, en dan nog de ervaring om te knutselen?
Kun je niet beter naar een ander objectief omkijken?
Vriendelijke groet, Léon Obers

ElRonno
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2743
Lid geworden op: di mei 29 2007 1:24 pm
Locatie: Eanske
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Front lens vervangen 20-35 2.8 nikkor

Bericht door ElRonno » zo jan 30 2011 2:33 pm

Tom schreef:Nooit gedaan, maar kijk eerst of je last van die kras hebt. Krassen op een frontlens uiten zich normaliter in een zeer kleine (lokale) contrastvermindering.
Bij tegen- of zijlicht kan het nog aardig weerkaatsen en lichtvlekken veroorzaken. Hangt ook van de grootte en aard van de kras af. Opvullen met zwarte inkt schijnt te helpen, maar is een rotklusje bij kleine krasjes.
Léon Obers schreef:
choise schreef:Kan een 20-35 2.8 Nikkor kopen voor een prikie
Tja, voor een prikkie. En wat kost dat losse frontglaasje, en de speciale tools om dat los te schroeven, en dan nog de ervaring om te knutselen?
En dan nog de tools om te justeren cq. uit te lijnen, oftewel het glas in het optische midden te krijgen voor je 'm vast zet. Dat heeft ook niet elke reparatuur, dus laten doen hoeft geen garantie te zijn. Het is echt de vraag of hij na de behandeling nog zo goed is als daarvoor.

Oftewel, neem alles mee in je overweging. Als de kras klein is en het echt een prikkie kost kun je er voor gaan, maar dan zou ik het vervangen laten zitten en een zonnekap nemen en accepteren dat je er mogelijk problemen bij kunt ondervinden bij bijzondere lichtomstandigheden. Als de schade te groot is en je hebt er geen ervaring mee, zoek dan beter even verder.

Dit alles even los van de betreffende Nikkor, ik heb dat model niet. Weet niet wat 'ie kost of hoe bijzonder het exemplaar is. Dat kan voor de verzamelaar natuurlijk alles anders maken!

Plaats reactie

Terug naar “Groothoekzoom”