foto gemaakt in een gymzaal met de d300

Discussies over fotografie met de D100, D200, D300, D300s, D500, D700, D800, D800E, D810 en D850
Plaats reactie
gertdw

foto gemaakt in een gymzaal met de d300

Bericht door gertdw » wo mar 09 2011 5:55 pm

Gisteren heb ik voor het eerst foto´s gemaakt in een gymzaal zonder flits.
hebben jullie tips hoe ik dit beter kan doen?
1250 iso 1/100 diafragma 5.6
verder had ik de witbalans op tl en dan op natriumdamplampen.
was dit goed?
hmm hoe doe ik dat met een foto?

Gebruikersavatar
Patrick
Clublid
Clublid
Berichten: 27171
Lid geworden op: do nov 01 2007 7:24 pm
Locatie: Velserbroek
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: foto gemaakt in een gymzaal met de d300

Bericht door Patrick » wo mar 09 2011 6:22 pm

gertdw schreef:hmm hoe doe ik dat met een foto?
Welkom.

Lees dit draadje even door, en het moet lukken.
Patrick | Instagram | Flickr | Nikon Z8 + Zf + D700 plus best veel glaswerk, een Fujifilm X-T3 met wat objectieven en een Leica Q3 point-and-shoot

KeesW

Re: foto gemaakt in een gymzaal met de d300

Bericht door KeesW » za mar 12 2011 2:12 pm

Mijn dochter turnt en dan wil je wel eens wat. Je heb in principe veel licht nodig om de beweging te bevriezen. Daarnaast is de kleur van de verlichting soms bepalend voor het resultaat. Als ik in een nieuwe zaal kom dan maak ik proefopnames waarbij ik de kleuren controleer of ze juist zijn. Mijn ervaring is dat ik met het instelling van de kleurwaarde (kelvin) de meest juiste kleur krijg.

Heb je weinig licht, ken maar weinig sportzalen waar goed licht aanwezig was, dan de iso omhoog. Diafragma naar het laagste getal wat mogelijk is en dan kijken of het lukt. diafragma 2.8 of lager is wel het meest ideale.............. maar ja dat kost weer veel geld.

lock
Forumlid
Forumlid
Berichten: 827
Lid geworden op: wo aug 05 2009 9:50 pm
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: foto gemaakt in een gymzaal met de d300

Bericht door lock » za mar 12 2011 7:31 pm

Ik sluit mij aan bij Kees. Er komen nog veel meer zaken bij, zoals de vaak chaotische toestanden met objecten en personen door door je beeld lopen, publiek dat heel dicht op de aktie zit of staat. Dit alles maakt het dat fotos soms technisch goed of acceptabel zijn, ware het niet de het met de compositie huilen met de pet op is. Ik weet dat je niet altijd de vrijheid hebt om een goede positie te kiezen, maar als het kan, kies dan je eigen plek om te fotograferen.

Zoals Kees al aangeeft, een open diafragma levert je niet alleen een hoge sluitertijd, je geringere scherptediepte helpt je storende achtergronden te vervagen. Zorg dus voor snel glas en als je geen dure zooms kunt betalen, probeer het dan met snelle primes. Een ander advies wat ik toch aan iedereen wil meegeven, gaat over de VR. Bij correcte snelheden bij het turnen heb je niks aan VR. In tegendeel, ik heb meerdere keren gezien dat Vr bij dit soort snelle sluitertijden een merkwaardig uitziende onscherpte veroorzaakt. Uitzettend dus. Ik werk om die reden vooral met een monopod.
Tot slot, je komt er niet onderuit, zorg dat je goede software hebt voor ruisonderdrukking. Want de D300 is geen high iso wonder.
Hier zie je een voorbeeld van een nog relatief rustige maar toch storende achtergrond, in combinatie met felle verlichting van bovenaf die wat je ook doet een negatief effect heeft op de foto (overbelichting):
Afbeelding

Gebruikersavatar
Berend Jan
Forumlid
Forumlid
Berichten: 62
Lid geworden op: za sep 30 2006 11:03 pm
Locatie: Wapenveld.
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: foto gemaakt in een gymzaal met de d300

Bericht door Berend Jan » ma mar 14 2011 10:00 am

Ik vind ook dat het fotograferen van turnwedstrijden een probleem blijft. Er mag niet geflits worden, dus snelle onderdelen kun je niet haarscherp op de plaat krijgen.
Ik heb voor een aantal weken geleden de ACRO wedstrijden in Hattem gefotografeerd. Ben er best wel tevreden over, maar alles moet met een fotobewerkingsprogramma bijgewerkt worden. zowel de kleurentemperatuur als de helderheid en contrast.
U kunt nog eens even kijken op de site van de gymvereniging P.R.O. http://www.prohattem.nl in het fotoalbum bij de ACRO wedstrijden.
Ik heb gewekt met een D300 en 70 -200 2.8 Nikonlens en een ISO van 800.
Afbeelding

Groet: Berend Jan Stijf.

Plaats reactie

Terug naar “D100, D200, D300(s), D500, D700, D8x0(E)”