The Blob

Plaats hier foto's (gemaakt met een Nikon camera) die je graag wilt laten zien. Het gaat hier om de inhoud van de foto's, en niet zozeer om de technische kwaliteiten.
EvH
Forumlid
Forumlid
Berichten: 172
Lid geworden op: zo dec 12 2010 12:54 pm
Locatie: Tilburg
Contacteer:

Re: The Blob

Bericht door EvH » do mei 12 2011 10:03 am

foto 1 en 2: het kan aan mijn beeldscherm liggen maar de kleuren zijn niet echt lekker toch??
en de onscherpte rondom de "blob" is ook niet echt joepie...

maar.. tilt en shift.. is ook wel iets voor ikke :mryellow: had alleen t idee bij een topic van hier dat de Nikon versie niet zo super zou zijn??
Gr. Erwin

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: The Blob

Bericht door Léon Obers » do mei 12 2011 10:22 am

gisela schreef: En toch heb ik het gevoel dat het gebouw, achterover de foto uit kiepert.
Daar kan ik me inderdaad toch wel wat bij voorstellen, en daar ga ik in mee. Het is een combinatie van verschillende zaken.

Hoger in het gebouw kijk je er "van onder" tegenaan. Omdat het perspectivisch gecorrigeerd is, rekken delen hoger in een gebouw daarbij iets sterker op, waardoor dat "er onder tegenaankijken" iets sterker lijkt te zijn. Het wordt iets geaccentueerd.
Dat idee wordt dan nog verder versterkt door de schuin oplopende dakrand (het dak loopt echt schuin), waardoor het nog sterker in één richting opgerekt lijkt. Maar is voor het laatste punt meer iets van een optisch "bedrog" omdat je gewend bent aan rechte gebouwen.

Al die punten bij elkaar (met name als je het gebouw niet kent en enkel van de afbeelding uitgaat) geven dan inderdaad dat gevoel van "achterover kiepen".
Vriendelijke groet, Léon Obers

Gebruikersavatar
KvP
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2473
Lid geworden op: ma nov 07 2005 10:56 pm
Locatie: Asten
Contacteer:

Re: The Blob

Bericht door KvP » do mei 12 2011 5:25 pm

Skippy schreef: Heb je geen last met krappe tussenruimte tussen lens en body op de D300? Schijnt met bijv. de D700 niet helemaal lekker te gaan.
geen problemen, de D700 ook niet
Groeten Kees

Mijn motto: De compositie máákt de foto

Fujifilm X100F

Gebruikersavatar
emdeklerk
Forumlid
Forumlid
Berichten: 5075
Lid geworden op: zo feb 06 2005 9:00 pm
Locatie: Rijswijk

Re: The Blob

Bericht door emdeklerk » do mei 12 2011 5:41 pm

Zouden we ook mogen weten welke plaats dit is?
Of is dat geheim?
Beetje info over de locatie zou niet misstaan...

Gebruikersavatar
a vgastel
Forumlid
Forumlid
Berichten: 4707
Lid geworden op: do mar 04 2010 7:00 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: The Blob

Bericht door a vgastel » do mei 12 2011 5:52 pm

emdeklerk schreef:Beetje info over de locatie zou niet misstaan...
locatie,Eindhoven centrum
grote gebouw staat hoek Emmasingel en Willemstraat
Blob ligt in het verlengde hier van
mvgr bert
mvgr bert

Nikon D-90 Nikon 7200 met grip 8-105 vr Nikon sb900 TRIOPODc-258t
Nikkor
35 f2D 50f1.8D 851.8D
Tokina 12-24 f/4 AT-X DX (Versie I)
Tokina at-xpro 28-70 1:2.6--2.8 / 17mm 1:3.5 /70-210 1:4-5.6 /35-70ai1:3.5-4.8

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: The Blob

Bericht door Léon Obers » do mei 12 2011 6:01 pm

Ongeveer hier: http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 9&t=h&z=18" onclick="window.open(this.href);return false;
Maar KvP heeft waarschijnlijk net aan de overkant van dat stukje Willemstraat gestaan ter hoogte van het kruispunt, op de stoep net rechts van een andere grote torenflat. Op de foto rechts het gebouw achter die bordeaux rode auto staat in Google Maps als zijnde "Brooks Reisburo".
De opname kijkt vanuit de Google Maps locatie naar boven de Emmasingel in.
Het gebouw wat gefotografeerd is is een beetje vanuit een gekke hoek vanuit de satellietfoto. Je kijkt op het dak met een soort rond spoorbaantje (wellicht voor een glazenwassersbakje), links van de tekst "Nieuwe Emmasingel".

Hier wat meer uitvergroot: http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 01198&z=20" onclick="window.open(this.href);return false;

Bouw van de Blob iets hoger: http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s ... 01198&z=20" onclick="window.open(this.href);return false;
Vriendelijke groet, Léon Obers

Plaats reactie

Terug naar “Foto presentaties”