JaapV schreef:Nicolò schreef:Wat ik dus schreef was het onderstaande waarbij ik hetgeen waar het in mijn ogen om draait heb vetgemaakt:
(...)
Nu heb ik voor mij liggen een AF-S Nikkor 28-70mm 1:2.8D, daarbij staat de letter "D" voor het doorgegeven van afstandsinformatie aan de camerabody en "AF-S" staat voor autofocus met een silent wave motor. Dat is dus een objectief met "D" in de naam èn een autofocusmotor. En dat objectief kan natuurlijk ook op een camerabody zonder autofocus motor automatisch scherpstellen.
Waar het om draait was dat er dus wél enkele (volgens Léon drie) AF-S objectieven bestaan mét D. Dat bewijs heb je inderdaad geleverd. Weer wat geleerd.
Waar het niet om draaide is de rest van wat je schreef en nog eens extra vet had gemaakt, want dat was niet in tegenspraak met wat ik schreef.
@Jaap:
Wat ik heb vetgemaakt en waar het om ging heb je nu juist in jouw bovenstaande citaat weggelaten.
Het ging mij er niet om dat er ook AF-S D objectieven zijn. En dat ik zo'n "uitzondering" voor me had liggen. Het ging mij er om, om duidelijk te maken dat AF-S om het motortje gaat en D om de afstandsinformatie. En dat D op een lens dus niet wil zeggen dat er dan nooit een motortje in zit.
Léon Obers schreef:OK
Specifiek nog eens opgezocht. Kennelijk bevatten de "eerste generatie" AF-S objectieven, nog benamingen met een "D" (en hebben ook een diafragmaring).
Ander objectief wat me dan direct te binnen schiet uit die oude generatie is het 17-35mm objectief.
En inderdaad ook die heeft een D-benaming en AF-S.
Bij elkaar op de vele tientallen objectieven van Nikon dus iets van 3 uitzonderingen waarbij het niet geldt.
@Leon:
Er zijn heel veel meer AF-S D objectieven gemaakt dan de 3 "uitzonderingen" die er nu misschien nog in de nieuwste lenzenfolder van Nikon staan.
Het is ook logisch dat het er veel meer dan drie zijn, want met de introductie van AF-S en in de tijd dat er al wel D was maar nog geen G, was de combinatie van AF-S met D heel gewoon (dat wil zeggen, als er sprake was van een AF-S lens dan was in die tijd de toevoeging D heel gewoon; de AF-S lenzen waren toen in aantal wel beperkt tot de pro-lijn van Nikon). Inmiddels een soort van uitgefaseerd want grotendeels heeft G de D opgevolgd en kom je in de nieuwste Nikon lenzenfolder allleen een enkel toevallig nog in productie zijnd oud exemplaar tegen.