nikkormat FTn

Discussies over fotografie met de Nikon F-series en compact camera's
Marten
Forumlid
Forumlid
Berichten: 6933
Lid geworden op: ma mei 01 2006 7:14 am
Foto's bewerken toestaan: Nee

Bericht door Marten » do jun 14 2007 10:27 pm

Ik weet in Leiden een reparateur die dit soort dingetjes wel oplost. Ik heb hem een aantal keer analoge body's laten repareren. Billijke prijzen.
Misschien iets om je probleem op te lossen?
Zo nodig vervangt hij ook de afdichtingen en het schuimplastic bij de spiegel.

n.deleeuw

Bericht door n.deleeuw » zo jun 17 2007 9:54 pm

Marten schreef:Ik weet in Leiden een reparateur die dit soort dingetjes wel oplost. Ik heb hem een aantal keer analoge body's laten repareren. Billijke prijzen.
Misschien iets om je probleem op te lossen?
Zo nodig vervangt hij ook de afdichtingen en het schuimplastic bij de spiegel.
Dank voor de tip. Ik heb echter het probleem zelf weten op te lossen.
Door het verwijderen van het vorkje kan de lens gemakkelijk gedemonteerd worden. Volgens Peter Lownds, eigenaar van het nikonmuseum in Rotterdam lopen A lensen te stroef tegen de lichtmeter aan waardoor de lens kan komen vastv te zitten. Met de ai(s) lensen gaat het perfect.

Gr. NIco

GdP

Bericht door GdP » di jul 03 2007 4:10 pm

Wat wil je gaan doen met de FTN?

Gerrit

Gebruikersavatar
Javelin
Clublid
Clublid
Berichten: 175
Lid geworden op: wo mar 21 2007 11:49 am
Locatie: Weert
Foto's bewerken toestaan: Nee

vastlopen van A objectieven

Bericht door Javelin » di jul 03 2007 4:46 pm

De Nikkormat Ftn kwam uit eind jaren zestig, juist ten tijde van de A objectieven en bereikte, met deze A objectieven een enorme populariteit .
Zelf heb ik alle Nikkormat versies, en heb nog nooit het beschreven euvel meegemaakt. Alleen de 8 mm fisheye geeft echt een probleem, maar die was dan ook van voor de Nikkormat periode.Mogelijk dat exemplaren van de eerste A versies ook problemen opleveren, maar hoeveel zullen er daarvan in Nederland zijn?

AI(S) kwam uit eind jaren zeventig. Door de iets smallere diafragma ring loopt deze inderdaad zeker niet vast, dat is juist.
:wink:
Heel veel analoog en steeds meer digitaal.

GdP

Bericht door GdP » wo jul 04 2007 11:36 pm

Ik heb jaren met een Nikkormat FTN gewerkt. Nog nooit van dit probleem gehoord!

Gerrit

Plaats reactie

Terug naar “Analoog”