Bericht
door gvdnberg » za okt 22 2011 11:10 pm
Ok, over de verschillende ervaringen en de compatibiliteit:
Wanneer iemand overstapt van Snowleopard naar Lion dan blijft er een deel van de oude software staan (Rosetta??). In dit deel zit een stuk programmatuur die het mogelijk maakt om software op verschillende typen Mac's te draaien. Daarmee blijft het na updaten naar Lion mogelijk om bijvoorbeeld Nikon Capture NX2 te draaien.
MAARRRR als je een spiksplinter nieuwe Mac koopt, dan zit er direct de Lion versie van het besturings systeem op en die bevat dat stukje "conversie programmatuur" niet meer, dus draait Nikon Capture NX 2 niet meer.
Dat laatste is mij vandaag overkomen, ik had de harde schijf van mijn oude MBP overgezet in mijn nieuwe MBP. Omdat dit een Snowleopard versie met update naar Lion was, bleef Nikon Capture NX2 gewoon draaien, maar ik had wat problemen met de nieuwe MBP, zodat ik terugging naar mijn leverancier. Hier werd er naar mijn machine gekeken en er werd direct vastgesteld dat mijn MBP een oude harde schijf had met incompatibele software. Om mijn nieuwe MBP goed te laten draaien moest ik de originele harde schijf plaatsen en alle software maar weer opnieuw installeren. Op deze nieuwe hardeschijf was Lion voorgeïnstalleerd, en er waren dus geen resten van Snowleopard te vinden. Nikon capture NX2 draait nu dus niet meer. Inmiddels heb ik Aperture gewoon draaien, dus ik kan wel vooruit, Nikon ViewNX2 draait ook dus dat kan ik gebruiken om mijn foto's van mijn camera over te zetten naar mijn -externe-harde schijven.
Het is jammer dat Capture NX2 niet meer draait. Ik hoop echt op een snelle opvolging van dit programma, want de U-point technologie vind ik wel erg praktisch.
Ik hoop dat ik wat duidelijkheid heb verschaft. De Mac specialisten zullen wellicht mijn bericht aanvullen met de juiste namen of termen en daar heb ik geen bezwaar tegen. Het kan maar duidelijk zijn voor iedereen.
Groeten,
Gert van den Berg
Met vriendelijke groet,
Gert van den Berg,
Nikon Z-gebruiker en nog een paar F-vatting (micro-)objectieven. Al mijn foto's zijn gehost op Flickr