george013 schreef:
Deze foto's zijn een standpunt ,waar ik op reageer.
George
Ben het met George eens. Dit is foto-journalistiek.
En daarbij neem je (automatisch) een standpunt in, of je er nu woorden bij zet of niet en of de foto's nu samen een duidelijk verhaal vertellen (een reportage) of niet.
En dat roept reakties op, of je het nu wilt of niet. Dus weet waar je aan begint als je dit soort foto's plaatst c.q. toestaat!
Of je staat open voor discussie (over hoe de foto('s) (evt. samen) welk verhaal moet(en) vertellen) of je staat dit soort foto's niet meer toe.
Een tussenweg is er niet; je kunt niet een standpunt innemen en mensen maar verbieden daarop te reageren.
Ik beschouw een foto-journalistieke reportage waarbij foto's alleen al een duidelijk verhaal vertellen (en standpunt uitdragen), als een van de moeilijkste, maar ook krachtigste vormen van fotografie. Een standpunt kan ook zijn: in een oorlog zijn er alleen maar verliezers (en je laat beide kampen zien).
De boodschap is: het verhaal dat je wilt vertellen moet wel duidelijk zijn en door elke individuele (gekozen) foto zorgvuldig worden ondersteund. Woorden kunnen daarbij helpen.