Schiphol 19 mei 2012

Dit subforum is de plek waar jij foto’s kan plaatsen om feedback te krijgen én te geven.
Plaats reactie
ruudvw

Schiphol 19 mei 2012

Bericht door ruudvw » za mei 19 2012 11:58 pm

Vandaag na lange tijd weer eens tijd gehad om naar Schiphol te gaan, en met een paar nieuwe kleurtjes (maatschappijen) voor mn lens was ik best blij met de dag, alleen zijn niet alle foto's zoals ik ze had willen hebben. Ik weet het, ik heb op auto geschoten met een 120-400mm Sigma lens, maar met het zonnetje achter mn rug, dacht ik dat dat niet zo'n probleem zou zijn.. Foto's zijn bijna allemaal op de volle 400mm gemaakt.

#1
Afbeelding

#2
Afbeelding

#3
Afbeelding

#4
Afbeelding

Ik bewerk de foto's heel simpel, met alleen contrast en kleur aanpassen zodat ik zelf weet/kan zien dat de kleuren van de vliegtuigen er op de foto er net zo uit zien als in het echt, maar dan merk ik dat bijvoorbeeld het landingsgestel veel te donker wordt, en ik over het algemeen veel te veel ruis heb.

Ik hoop op bruikbare reacties/tips :)

Gebruikersavatar
JacTrum
Clublid
Clublid
Berichten: 4374
Lid geworden op: zo jun 21 2009 10:08 pm
Locatie: Breda
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Schiphol 19 mei 2012

Bericht door JacTrum » ma mei 21 2012 12:08 am

Jammer dat die kisten hier en daar wat te veel ingeklemd zitten.
Nikon D700 / Nikon 1.4/50 / NikonAF-S Nikkor 24-70mm 2.8 G ED / Nikon AF-S Nikkor 70-200mm 2.8GII / Micro Nikkor 2.8/105G ED / Nikon Speedlight SB910

Steven

Re: Schiphol 19 mei 2012

Bericht door Steven » ma mei 21 2012 12:48 am

Ben niet zo van de vliegtuigen.. Wellicht omdat ze zowat over mijn dakterras heen scheren. Woon langs de landingsbaan van rotterdam/Den Haag Airport. Toch een leuke serie :-)

In LR4 even een maskertje op het onderstel en het detail terug brengen van het onderstel. Eventueel ook in PS een leuke blauwe lucht met of zonder wolkendek toevoegen. Altijd een leuk klusje dat niet al te ingewikkelt is.

ruudvw

Re: Schiphol 19 mei 2012

Bericht door ruudvw » do mei 24 2012 12:33 am

JacTrum schreef:Jammer dat die kisten hier en daar wat te veel ingeklemd zitten.
Hoe bedoel je ingeklemd?
Steven schreef:Ben niet zo van de vliegtuigen.. Wellicht omdat ze zowat over mijn dakterras heen scheren. Woon langs de landingsbaan van rotterdam/Den Haag Airport. Toch een leuke serie :-)

In LR4 even een maskertje op het onderstel en het detail terug brengen van het onderstel. Eventueel ook in PS een leuke blauwe lucht met of zonder wolkendek toevoegen. Altijd een leuk klusje dat niet al te ingewikkelt is.
Ik moet nog veel leren op fotoshop gebied, maar ik al het eens uitproberen.

Gebruikersavatar
Patrick
Clublid
Clublid
Berichten: 27218
Lid geworden op: do nov 01 2007 7:24 pm
Locatie: Velserbroek
Ervaringsniveau: *****
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Schiphol 19 mei 2012

Bericht door Patrick » do mei 24 2012 1:39 am

ruudvw schreef:Ik moet nog veel leren op fotoshop gebied, maar ik al het eens uitproberen.
Je kunt al veel met het gratis Nikon View NX, met name als je in NEF fotografeert. :idea:

Er is iets speciaals met vliegtuigfotografie zoals het volgens spotters moet wat mij, en ik denk velen hier, totaal niet aanspreekt. Als ik al zoiets doe (ik woon niet ver van Schiphol en heb een vriend die dat leuk vindt), dan probeer ik altijd het vliegtuig leuk te plaatsen t.o.v. de luchthaven, de landingslichten en zo. Maar spotters moeten daar helemaal niet van hebben; er mag eigenlijk niets behalve het toestel zelf op staan. Het moet scherp zijn en de tekens herkenbaar. Dat is het wel. Dat heeft wat mij betreft weinig met fotografie te maken. Dat is plaatjes verzamelen. Prima natuurlijk, maar dat is wat dat betreft een andere hobby. Toevallig een hobby die ik niet deel.

Ik denk dat dat de reden is dat je de handen hier niet zo op elkaar krijgt. De aard van het forum en de mensen die het bezoeken.
Patrick | Instagram | Flickr | Nikon Z8 + Zf + D700 plus best veel glaswerk, een Fujifilm X-T3 met wat objectieven en een Leica Q3 point-and-shoot

Plaats reactie

Terug naar “Fotobespreking”