Bericht
door H.M. » zo aug 12 2007 11:21 am
Dank voor jullie positieve commentaar.
Om de 50mm om te keren gebruik je de BR2A omkeerring van Nikon (zie ook de bekende site van Braakhuis). Alle foto's zijn uit de hand geschoten en, met uitzondering van nr. 6, geflitst met de interne flitser op manuele stand (bijvoorbeeld 1/8, 1/4 of 1/2, afhankelijk van de situatie). Om het flitslicht te verspreiden buig ik wit velletje om de flitser heen. Je diafragma (met de ring) op 8 of 11 en de scherpstelling op oneindig.
Het is en blijft een lastig klusje om met de omkeerring te fotograferen, omdat de scherptediepte uiterst klein is (enkele millimeters) en je beperkt bent in je compositie. Focussen doe je door de camera naar achteren of voren te bewegen. Als leerproces is het wel heel goed: je leert na te denken over de compositie en welke onderwerpen zich hiervoor lenen, je bent constant bezig met het aanpassen van de sluitertijd (door het omkeren werkt je lichtmeting niet meer, dus je moet zelf aan de gaan), etc.
Wat mij betreft een echte aanrader om macro te proberen en heel basaal met fotograferen bezig te zijn. Je leert ook nog eens welke onderwerpen je in het macrogebied het meest aanspreken, waarop je de eventuele aanschaf van een macrolens weer kunt baseren.
Groet,
Henk