Nikon D5100 battery grip

Discussies over fotografie met de D40, D40x, D50, D60, D3x00 serie en D5x00 serie
Plaats reactie
mbuna

Nikon D5100 battery grip

Bericht door mbuna » di jul 24 2012 7:27 pm

Hoi,
Ik ben net één week geleden gestart met mijn nieuw aangekochte D5100 met een standaard lens (18-55). Ik ben dik te vreden met de resultaten. Wat een mogelijkheden zeg.... Ik heb nu twee dingen op mijn wensenlijst staan:
a) een telezoom van 55-300. (deze heb ik al besteld en wordt deze week geleverd'
b) een extra batterij. Theoretisch zou je 660x met een volle batterij moeten kunnen klikken maar in de praktijk ga je dat niet halen.

Nu ben ik een beetje geschrokken van de prijs van een orginele Nikon batterij. Op youtube heb ik een aantal filmpjes gezien van mensen die een battery grip aangekocht hebben en met niet Nikon batterijen aan de slag zijn gegaan. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat mijn camera 'opgeblazen' wordt of iets dergelijks.
Mijn vraag aan jullie is: Wie heeft hier ervaringen mee en wat zijn dan de globale kosten?

Groet
Mart

Jeroen4300

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door Jeroen4300 » di jul 24 2012 7:34 pm

Hoi mart,

Welkom :wink:

Zelf heb ik gelezen dat je beter geen niet-originele grips kan gebruiken ivm met de herkenbaarheid van je toestel. Dat is ook tevens de reden dat je verplicht bent de originele accu's te kopen rond de 60 euro. Anders wordt die niet herkend door je camera.

Maar als je een grip koopt, passen daar 2 accu's in en worden niet meegeleverd, dus waarom niet 60 euro besteden aan een originele nikon accu?

ligt er overigens ook aan hoe je de camera gebruikt. Gebruik je veel liveview, maak je foto's op lange sluitertijden etc. dat maakt nogal wat uit voor het aantal opnames dat je met één geladen accu kunt doen.

Mvg,

jeroen

mbuna

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door mbuna » di jul 24 2012 7:42 pm

Hoi Jeroen,

Ik gebruik inderdaad heel vaak de life view. Ook kijk ik vaak mijn zojuist gemaakte foto's terug op de camera en laat ze met gepaste trots aan anderen zien. Misschien moet ik dat maar achterwege laten en dit thuis op de laptop doen. :) 60 euro voor een accu is en blijft natuurlijk veel geld maar, misschien moet ik hier toch maar in investeren.

Groet Mart

Gebruikersavatar
Ed Post
Clublid
Clublid
Berichten: 2356
Lid geworden op: wo apr 13 2005 3:22 pm
Locatie: Tweede Exlöermond
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door Ed Post » di jul 24 2012 7:54 pm

Ik gebruik al een paar maanden een Chinese battery grip onder mijn D700, en die werkt prima.
Een kennis van me heeft onlangs een D5100 gekocht en heeft daar ook een Chinees exemplaar onder zitten.
Ook bij hem werkt het prima, en hij filmt er ook mee.
Zo'n ding kost ongeveer 30 Euro incl. verzendkosten, dus waar heb je het over.
Take nothing but photographs, leave nothing but foot prints.
Tassen vol Nikon en Fujifilm spullen, en een hoop oud glas. Wat ga ik nu weer eens gebruiken....

Jeroen4300

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door Jeroen4300 » di jul 24 2012 8:10 pm

Dan zou ik maar een chinese batterygrip of een originele accu kopen. geeft je meer vrijheid, en loop je niet het risico aan het einde van je foto-sessie de kans dat je net dat ene mooie plaatje niet kan maken omdat je accu leeg is.
Bovendien verleng je de levensduur als je 2 of meer accu's gebruikt t.o.v. 1 accu.

Zelf heb ik 3 EN-EL14 accu's, maar dat is meer een overkill aangezien ik mijn D3100 heb gemold na een -door eigen ondeskundige- cmos-sensor cleaning, en daarna ipv reparatie een D5100 heb gekocht.

Dus meteen 2 tips... Koop extra power (grip of accu) en maak nooit zelf je sensor schoon :mryellow:
Happy shooting...

Mvg

Jeroen

mbuna

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door mbuna » di jul 24 2012 11:10 pm

[url http://www.linkdelight.com/B9Y-2-PCS-Li ... P7000.html" onclick="window.open(this.href);return false; ][/url] zouden deze batterijen passen. Met verzendkosten kom je op 20 euro voor twee accu's.
De grip kost hier ook 20 euro.

Gebruikersavatar
Ed Post
Clublid
Clublid
Berichten: 2356
Lid geworden op: wo apr 13 2005 3:22 pm
Locatie: Tweede Exlöermond
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door Ed Post » di jul 24 2012 11:29 pm

Wel even opletten dat je de camera met zware lens niet met grip op een statief zet.
Het schijnt wel eens gebeurd te zijn dat de boel los kwam van het statief, maar dus alleen met een zware lens.
Take nothing but photographs, leave nothing but foot prints.
Tassen vol Nikon en Fujifilm spullen, en een hoop oud glas. Wat ga ik nu weer eens gebruiken....

charles

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door charles » wo jul 25 2012 6:17 pm

Ik snap niet wat je aan een grip hebt, (behalve extra gewicht en extra volume aan een juist prettig compacte en lichte camera).
Ik doe zelf weken met een batterij en heb altijd een volle, geladen originele twee accu bij me.
Ik gebruik regelmatig live view en kijk ook regelmatig terug.
Maar ik heb wel een aantal energiesparende maatregelen genomen zoals weergave tijd niet te lang en sowieso allen op afroep (dus automatisch weergeven op "uit"
En ik zet meteen na het nemen van de foto's de camera uit. Zo kun je heel lang doen op 1 accu.

Met vriendelijke groet,

Charles Vos

mbuna

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door mbuna » wo jul 25 2012 7:34 pm

Allen,

Hartelijk dank voor jullie reacties. Het batterij verbruik was na het wijzigen van een aantal instellingen en het zeer beperkt terugkijken van foto's op het schermpje aanzienlijk verbeterd.
Alle voors en tegens op een rijtje te hebben gezet kies ik inderdaad voor de aanschaf van één enkele extra originele Nikon accu.

Met groet Mart

Gebruikersavatar
JW17
Clublid
Clublid
Berichten: 528
Lid geworden op: vr feb 25 2011 5:12 am
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Nikon D5100 battery grip

Bericht door JW17 » wo jul 25 2012 8:37 pm

charles schreef:Ik snap niet wat je aan een grip hebt, (behalve extra gewicht en extra volume aan een juist prettig compacte en lichte camera).
Beste Charles,
Ik vond een grip in het begin een beetje overdreven, een soort compensatie om een camera op een topmodel te laten lijken.
Maar, ondertussen zou ik niet meer zonder willen. De extra accu is handig tijdens een dag fotograferen. Dan weet je (vrijwel) zeker dat je gewoon door kunt schieten. Maar het is ook prettig om met zwaardere objectieven meer balans te hebben. En wanneer je de camera een kwartslag naar links draait, hoef je de rechterarm niet "mee te draaien".
En om Scott Kelby te citeren: het ziet er gewoon beter uit! :wink2: (uit D-town-TV)
Groet,
JW

Plaats reactie

Terug naar “D40(x), D50, D60, D3x00, D5x00”