Mijn allereerste zwangerschapsshoot...

Dit subforum is de plek waar jij foto’s kan plaatsen om feedback te krijgen én te geven.
Plaats reactie
Soprano

Mijn allereerste zwangerschapsshoot...

Bericht door Soprano » za okt 13 2012 5:17 pm

Hallo allemaal,

Ik post hier niet zo heel veel topics maar nu wil ik toch wel commentaar en tips krijgen. Ik ben een amateurfotograaf, fotograveer vooral voor mezelf en meestal gewoon mijn paard of hond en verder maak ik ook de foto's op familiefeesten ofzo, niets speciaal dus. Nu is mijn oudste zus zwanger en ik had zelf al eens voorgesteld om eens wat foto's te maken want ik vind het wel eens leuk om wat uitdaging te hebben. Ze reageerde positief want ze zou nooit zoveel geld aan een professionele fotograaf uitgeven voor zwangerschapsfoto's en zij en haar vriend zouden zich ook niet op hun gemak voelen bij een vreemde. Zo dus kwamen ze gisteren langs, ik had zelf nogal wat zenuwen want ben totaal niet gewend om mensen zo op de foto te zetten en laat staan dan een zwangersschapsshoot. Ik heb gewoon met natuurlijk licht gewerkt, wegens gebrek aan een professionele studio, dus soms vallen schaduwen of zonneplekken wat raar, hier moet ik dus wel meer op letten. Ook bij de foto's met het doek had ik niet tijdig gezien dat de onderbroek nog zichtbaar was, nogal stom. Mijn zus en haar vriend waren wel heel tevreden en dat is het belangrijkste uiteindelijk :)

Heb 6 foto's uitgekozen in zwart-wit :)

1.
Afbeelding

2.
Afbeelding

3.
Afbeelding

4.
Afbeelding

5.
Afbeelding

6.
Afbeelding

Tips welkom maar blijf wel vriendelijk aangezien ik dit niet gewend ben :D

[/edit] Foto's lijken blijkbaar minder scherp hier dan ik ze gewoon op mijn computer heb :\

Groetjes Emmy

Gebruikersavatar
a vgastel
Forumlid
Forumlid
Berichten: 4707
Lid geworden op: do mar 04 2010 7:00 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Mijn allereerste zwangerschapsshoot...

Bericht door a vgastel » za okt 13 2012 9:16 pm

De mensen hier zijn vriendelijk op een paar na maar die worden van zelf terug gefloten.
Trek je daar voor al niets van aan.
Het is niet zo mijn ding maar vind dat je het gedaan hebt al heel wat ga voor al door.
Zeker dat je zus tevreden is met het resultaat zegt al wat toch.En zeker als de kleine spruit zelf zo ver is dat ze de foto,s begrijpt.
zw om zetting is goed volgens mij en denk dat je daar de fout moet zoeken zijn inderdaad zo als je al aan geeft niet scherp.
Heb je ze nog verscherpt voor het uploaden naar het forum.
Heb nog niet naar je exif gekeken zal dat zo eens doen loop zelf de zaak ook eens na waarom ze niet scherp zijn
mvgr bert

Nikon D-90 Nikon 7200 met grip 8-105 vr Nikon sb900 TRIOPODc-258t
Nikkor
35 f2D 50f1.8D 851.8D
Tokina 12-24 f/4 AT-X DX (Versie I)
Tokina at-xpro 28-70 1:2.6--2.8 / 17mm 1:3.5 /70-210 1:4-5.6 /35-70ai1:3.5-4.8

Gebruikersavatar
Frankie
Clublid
Clublid
Berichten: 3318
Lid geworden op: ma mar 23 2009 10:11 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Mijn allereerste zwangerschapsshoot...

Bericht door Frankie » za okt 13 2012 9:32 pm

Ik vind het leuke foto's en de aanstaande vader en moeder staan er ongedwongen en vrolijk op. De laatste vind ik de mooiste door de vertederde blik van de moeder
Tips: Je zou wat meer aandacht kunnen geven aan licht en achtergrond, (babykamer in plaats van lamellen ?), wat meer kunnen varieren in poses (nu heb je bijvoorbeeld alleen maar shots recht van voren of 90 graden vanaf dezelfde hoogte met dezelfde uitsnede van hoofd tot en met buik.

Gebruikersavatar
Frank Roelofs
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1161
Lid geworden op: wo dec 24 2008 10:29 pm
Locatie: Oss
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: Mijn allereerste zwangerschapsshoot...

Bericht door Frank Roelofs » za okt 13 2012 10:37 pm

Het zijn inderdaad leuke spontane foto's. Vooral van de aanstaande moeder van opzij.
Waar ze recht van voren gefotografeerd is vind ik niet zo flateus wat de legging betreft. (Zeg ik het zo netjes genoeg :huh: )
Wat leuk Fuji spul (X-T1 | X-T3, 14, 23, 35 en 56 mm) en geen Nikon meer. Toch weer een Nikon D700 en een Fijifilm S5pro in gebruik genomen.

Gebruikersavatar
a vgastel
Forumlid
Forumlid
Berichten: 4707
Lid geworden op: do mar 04 2010 7:00 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: Mijn allereerste zwangerschapsshoot...

Bericht door a vgastel » za okt 13 2012 10:42 pm

Kijk eens blz 58
enkel focuspunt en je hebt nog ruimte in je histgram.
Hier nog wat tips in een link
http://www.digitalefotografietips.nl/basiscursus/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zo als reeds geopperd ga lekker door en doe wat meer met spullen er bij.
mvgr bert

Nikon D-90 Nikon 7200 met grip 8-105 vr Nikon sb900 TRIOPODc-258t
Nikkor
35 f2D 50f1.8D 851.8D
Tokina 12-24 f/4 AT-X DX (Versie I)
Tokina at-xpro 28-70 1:2.6--2.8 / 17mm 1:3.5 /70-210 1:4-5.6 /35-70ai1:3.5-4.8

Plaats reactie

Terug naar “Fotobespreking”