aankoop spiegel reflex

Discussies over fotografie met de D40, D40x, D50, D60, D3x00 serie en D5x00 serie
Plaats reactie
mauricevannoort

aankoop spiegel reflex

Bericht door mauricevannoort » vr dec 07 2012 11:10 am

Hallo,

Ik ben op zoek naar een spiegelreflex camera.

Ik ben nieuw in dit type camera, maar ik ben het zat om onscherpe, bewogen slecht belichte foto's te maken met mijn panasonic compact camera.

Welk type raden jullie mij aan? Misschien de D5200, D3200 of een ouder type van deze camera, en welke lens zou hier het beste bij passen.

Wij willen graag foto's maken van spelende kinderen binnen en buiten, vakantie foto's en foto's van sport wedstijden.

Alvast bedankt voor de reacties!

yzf1kr
Forumlid
Forumlid
Berichten: 2112
Lid geworden op: di dec 07 2010 2:44 pm
Locatie: Uttendorf (AT)
Ervaringsniveau: *

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door yzf1kr » vr dec 07 2012 11:23 am

Laat ik je vooraf maar alvast waarschuwen.
Een spiegel reflex is geen wondermiddel, je foto’s worden niet opeens op magische wijze scherp, goed belicht en onbewogen. Het geeft je alleen wat meer marge.
Als je een compactje in de manuele stand zet, en zelf diafragma en sluitertijd gaat bedienen, dan kan er veel meer mee als je zou verwachten.

Voor wat betreft de keuze van je camera zijn budget, kennis en toekomstverwachting erg van belang.
Wil je van fotografie echt je hobby maken, kijk dan naar een D5200, D90 of D7000.

Is het alleen maar om zonder enige kennis betere kwaliteit foto’s te krijgen. Kijk dan ook eens goed naar een systeem camera zoals de 1 serie of de Sony Nex.
Wbt sensor net zo goed als de door jou genoemde DSLR, maar wel kleiner, lichter en minder complex (en daardoor ook vrouw vriendelijker ;) ).

Gebruikersavatar
Cees
Forumlid
Forumlid
Berichten: 15275
Lid geworden op: di nov 07 2006 5:16 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door Cees » vr dec 07 2012 11:28 am

Kijk eens in dit draadje: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 18&t=44341" onclick="window.open(this.href);return false;

Waarom dit draadje voor een tweede keer geopend?
Groet, Cees

Analoog Nikon-speelgoed en wat bijbehorend glaswerk
Lid NCN
In het land der blinden is éénoog koning

Gebruikersavatar
Peter
Clublid
Clublid
Berichten: 7896
Lid geworden op: ma jun 06 2011 12:00 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door Peter » vr dec 07 2012 11:36 am

Dubbel geplaatst inderdaad.

even aangepast en verwijderd zodat er één draadje overblijft

Piepenholleke
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1021
Lid geworden op: di aug 09 2011 4:45 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door Piepenholleke » vr dec 07 2012 12:49 pm

Hoi Maurice,

Voor het fotograferen van spelende kinderen, zowel binnen als buiten, en sportwedstrijden heb je vaak een snelle sluitertijd nodig. Dit betekent dat je het beste af bent met lichtsterke objectieven. Je kunt met de iso waarden ook wel wat maar dit leidt ook tot meer ruis. Persoonlijk ga ik graag voor de lichtsterke objectieven. Wat je hebt kun je maar moet je niet gebruiken. Als het er niet is, houdt het op. Ook een lichtsterk objectief is geen wondermiddel maar draagt wel bij tot....
Enige nadeel is dat er bij lichtsterke objectieven een hoger prijskaartje aan hangt.
Met vriendelijke groet,
Huub.

mauricevannoort

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door mauricevannoort » vr dec 07 2012 4:59 pm

Alvast dank voor de reacties!

Ik ga zo ff bij het andere forum kijken. Ik weet mijn stelling was wat kort door de bocht, maar ja je wordt wel een is gek als je de kids leuke acties zie maken, de fotocamera pakt en een kiekje probeert te maken van het gebeuren..... En dan later het resultaat bekijk en denk tjee weer mislukt :?

Ik heb al wat met de instellingen gespeeld, maar dit zorgte voor hele vreemde foto's en soms voor een goede. Maar als je dan later een zelfde foto wilde maken met dezelfde instellingen kreeg je weer een hele slechte foto!

Panasonic DMC-TZ20 is mijn compact camera. Ben over de buiten foto's redelijk tevreden, maar over het binnen gedeelte, laat ik hier maar over zwijgen..

breimer
Forumlid
Forumlid
Berichten: 494
Lid geworden op: vr sep 10 2010 4:57 pm
Locatie: Sittard
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door breimer » vr dec 07 2012 11:44 pm

ik heb ook een panasonic.( tz 15?) ( kleintoestel) leuke camera met name klein en in de binnenzak altijd bij de hand, maar foto's goed tot redelijk.
maar er zijn duidelijk beperkingen.

spiegereflex had ik vroeger en nu bijna twee jaar in het bezit van de d90.( met wat extra glaswerk , statief, en een externe flitser)
een prima camera voor het geld!
waar uitsekende foto's mee te maken zijn!
maar wel wat verouderd, met name op het gebied van iso/lruis zijn betere te koop.

de d5100 heeft een hoge kwaliteit voor een redelijke prijs.
ik durf te stellen op gebied van pijs/kwaliteit op dit moment de beste nikon aanbiedig.
de d5200 is veel duurder, moet nog maat aantonen door testen dat de 24 mp duidelijk beter is dan de 16 mp van de d5100.
de d3200(24 mp) sensor presteert in testen niet beter dan de sensor van de d5100!
wel heeft de d5200 het af sysheem van de d7000, wat zowel voordelen als nadelen met zich mee brengt.
de d3200 is gelijk in prijs dan de d5100 op dit moment,maar deze laatste bied m.i. duidelijk meer waar en mogenlijkheden voor zijn geld.
gezien je intro adviseer ik je de d5100.

vergelijk eens wat camera's in hans braakhuis zijn catalogus, en kijk op daxa voor sensor testen,
voor info zie het lijntje( d3200, d5200 of d90 van lieneke.


bert harry

Gebruikersavatar
Hans Braakhuis
Forumlid
Forumlid
Berichten: 6048
Lid geworden op: ma nov 29 2004 1:03 pm
Locatie: Gelderland
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door Hans Braakhuis » za dec 08 2012 1:38 pm

Kijk eens
http://home.planet.nl/%7Ebraak117/Keuze ... camera.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
breimer schreef:en kijk op daxa voor sensor testen
Heb je hier een link van?

breimer
Forumlid
Forumlid
Berichten: 494
Lid geworden op: vr sep 10 2010 4:57 pm
Locatie: Sittard
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door breimer » za dec 08 2012 10:07 pm


Gebruikersavatar
a vgastel
Forumlid
Forumlid
Berichten: 4707
Lid geworden op: do mar 04 2010 7:00 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door a vgastel » za dec 08 2012 10:19 pm

mvgr bert

Nikon D-90 Nikon 7200 met grip 8-105 vr Nikon sb900 TRIOPODc-258t
Nikkor
35 f2D 50f1.8D 851.8D
Tokina 12-24 f/4 AT-X DX (Versie I)
Tokina at-xpro 28-70 1:2.6--2.8 / 17mm 1:3.5 /70-210 1:4-5.6 /35-70ai1:3.5-4.8

Frans Heinsbroek
Clublid
Clublid
Berichten: 897
Lid geworden op: za jun 11 2011 5:48 pm
Locatie: Schiedam
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: aankoop spiegel reflex

Bericht door Frans Heinsbroek » zo dec 09 2012 10:57 am

Ik heb gisteren een review gelezen ( via een vertalingsprogramma ) op een Chinese site en daar werd opgemerkt, net als Hans Braakhuis al had gedaan bij zijn review van de D3200, dat de 18-55 lens die als std lens bij de camera verkocht zal gaan worden tekort komt. Zelfs de 18-105 werd daar niet geadviseerd maar wel betere lenzen als bv de AFS 35 1.8

Plaats reactie

Terug naar “D40(x), D50, D60, D3x00, D5x00”